Statys Sidnėjaus stoties antrąjį aukštą. Jame įkurdins saulę užstojantį stadioną

2018 m. rugsėjo 19 d.

Agnė.

Australijos architektūros įmonė „Bates Smart“ pasiūlė 45 000 vietų stadiono, pastatyto virš centrinės Sidnėjaus stoties, koncepciją. Lietuvoje šiuo metu didžiausias yra Žalgirio stadionas, kuriame telpa iki 15 030 žmonių.  

Pasak Bates Smart direktoriaus Filipo Viviano (Philip Vivian), šiame projekte numatyta visa sporto aikštyną su miestu siejanti infrastruktūra. Stadiono koncepcija sukurta pagal modernių stadionų statybas centrinėse, tankiai apgyvendintų teritorijų, dalyse.   

 Architektai sako, kad ant Sidnėjaus centrinės stoties pastatytas stadionas veiks kaip miesto atnaujinimo katalizatorius.  

Tokie stadionai kaip Baltimorės ir Doklando stadionas Melbourne yra pramogų rajonų centrai. Naujojo Sidnėjaus stadiono koncepcija ir yra tokio miesto gyvenimo atkūrimas”, – pasakoja FVivianas. Šis projektas turi tapti pagrindine įvairių rajonų jungtimi, stadiono infrastruktūra pritaikyta prie įvairių viešojo transporto jungčių. Transporto prieinamumas – viena iš pagrindinių šio projekto nauda, sugeneruosianti ekonominę naudą valstybei, miestui ir aplinkinių rajonų bendruomenėms.  Taip pat stadionas susies dvi miesto dalis, kurias šiuo metu skiria traukinių stotis.  

Stadiono vertė – 705 mln. JAV dolerių (602,72 eurų). Šio stadiono planas yra sukurtas, kaip alternatyva vyriausybės planams nugriauti Sidnėjaus futbolo stadioną, kurį sukūrė Cox Architecture” architektai ir kuris buvo atidarytas 1988 metais.  

Šiuo metu mieste statomi 79 dangoraižiai, tačiau Sidnėjaus stadionas taps aukščiausiu miesto pastatu.  

Nors daugiau techninių projekto detalių nėra atskleidžiama, manoma, kad stadione bus sumontuotos saulės ir vėjo jėgainės. Spėjama, kad šiame stadione bus: persirengimo kambariai, komandų biurai, ligoninė, pirmosios ir antrosios pakopos restoranai (restoranai ir barai), apartamentai, svarbių svečių ložės.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/05/340x430_pentacolor.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!