Stogo renovacija – lengvas darbas ir kokybiškas rezultatas

2017 m. lapkričio 28 d.

Admin.

Namo stogas – jo veidas, tad nieko keista, kad namo renovacija pradedama būtent nuo stogo keitimo planų. Kada verta keisti stogą, kokie darbai laukia, kokių medžiagų prireiks ir kokias stogo dangas geriausia pasirinkti – šie klausimai niekada nesibaigia, nes kone kasdien atsiranda naujų technologijų ir metodų, galinčių padėti kokybiškai atlikti stogo keitimo darbus.

Naujas stogas – aukšti kokybiniai parametrai

Pasenusio stogo keitimas svarbus ne tik dėl estetinių aspektų, stogo renovacija pagerina tiek namo išvaizdą, tiek kokybinius jo parametrus.

Gana dažnai senesniuose namuose pasitaikanti problema – drėkstantis ar net vandenį leidžiantis stogas. Šis reiškinys gali pridaryti nemažai žalos, nes nukenčia asmeninis turtas. Tai – viena pagrindinių priežasčių, kodėl renovuojant objektus svarbu užtektinai dėmesio skirti stogui. Taip pat tiek garsinė, tiek šiluminė izoliacija yra vienas svarbiausių bet kurio namo parametrų, užtikrinančių ne tik patogų ir komfortišką gyvenimą, bet ir taupančių išlaidas norimai šilumai palaikyti pastatuose.

Saugumas namuose – tai, kuo būtina rūpintis pirmiausia. Dėl to labai svarbu atkreipti dėmesį į esamo stogo saugumą ir nustatyti, ar jis pakankamas lipti ant stogo, ar tvirtos stogo konstrukcijos.

Dar labai svarbu, kad stogas nebūtų pagamintas iš kenksmingų medžiagų. Seniau populiarios asbestinio šiferio stogo dangos gali tapti rimtu pavojumi sveikatai. Tiesa, nepažeistos tokio tipo dangos iš esmės nėra kenksmingos, tačiau dėmesį ypač reikia atkreipti į nusidėvėjusias, apirusias ir kitaip pažeistas asbestinio šiferio dangas bei nedelsiant suplanuoti jas pakeisti.

Profesionaliai atliktas darbas – svarbiausia

Nusprendus pakeisti objekto stogą, yra keli galimi keliai – samdyti profesionalus, įsirengti naują stogo dangą samdant mažai įgūdžių turinčius žmones arba net pabandyti padaryti tai patiems. Pastarasis kelias, pasak įmonės UAB „Ejonas“ vadovo Jono Bražionio, Lietuvoje gana populiarius.

„Dažnas mūsų klientas yra itin nagingas ir, nors nėra bandęs to daryti anksčiau, suteikus trumpą konsultaciją, pasiryžta pasikeisti stogą pats“, – teigia J. Bražionis. Daug metų Panevėžyje ir jo regione stogo dengimo paslaugas teikiantis Vilmantas Kisielis teigia, kad pagalbos gali prireikti atliekant ir daugiau stogo keitimo darbų: „Suplanavusiesiems keisti stogą iš savo praktikos rekomenduoju iš anksto pasirūpinti pagalbininku. Nesvarbu, kokią stogo dangą nuspręsite įsirengti – vienam ši užduotis gali būti sudėtinga, nes laukia tikrai daug darbų“, – teigia stogdengys V. Kisielis.

Bendru abiejų pašnekovų sutarimu, be profesionalų kokybišką rezultatą pasiekti sudėtinga. Tik įgūdžių ir patirties turintys specialistai gali garantuoti puikius rezultatus.

Darbai ir medžiagos

Pasak J. Bražionio, darbų sąrašas, keičiant stogą, gali pasirodyti netrumpas. „Visų pirma rekomenduoju pradėti stogo keitimo darbus nuo esamos situacijos įvertinimo ir norimos stogo dangos pasirinkimo. Tuomet galutinis vartotojas turės nuspręsti, ar tenkina esama stogo izoliacija, šilumos laidumas ir kiti svarbūs elementai, taip pat iš anksto išsirinkti norimą apdailą.

Atlikus šiuos veiksmus, gali laukti šie darbai: senos dangos nuėmimas, difuzinės plėvelės uždėjimas, dangos keitimas, lietaus sistemos sumontavimas, apsaugos elementų montavimas, kaminų skardinimas, stogo pakalos įrengimas, paukščių užtvarų montavimas bei ventiliacinių juostų, užtikrinančių vėdinimą, įrengimas“, – vardija J. Bražionis.

Visiems šiems darbams atlikti, žinoma, prireiks medžiagų – pradedant stogo danga, baigiant visomis pagalbinėmis medžiagomis. „Svarbiausias aspektas, į kurį reikėtų atsižvelgti renkantis medžiagas, tai pirkti stogo dangą ir visas jos komplektuojamąsias originalias detales iš gamintojo, nemaišyti vieno gamintojo detalių su kito, ypač neaiškios kilmės“, – teigia profesionalus stogdengys V. Kisielis.

Specialistas taip pat priduria dažnai susiduriąs su suprantamu kliento noru įsirengti stogo dangą nebrangiai ir kokybiškai, tačiau ir tokiu atveju rekomenduoja rinktis patikrintus tiekėjus, galinčius ne tik parduoti visas komplektuojamąsias detales, bet ir suteikti profesionalią konsultaciją bei garantiją. „Iš savo patirties patariu ypač netaupyti renkantis stogo plėvelę – nuo jos nemaža dalimi priklauso visos stogo konstrukcijos įrengimo kokybė“, – rekomendacijomis dalijasi V. Kisielis.

Kokias dangas įsirengti lengviausia ir praktiškiausia?

Esant tokiam dideliam stogo dangų pasirinkimui, gali kilti natūralus klausimas – ar visos jos pritaikytos nepriekaištingai lengvai įsirengti, o galbūt kažkurios stogo dangos įrengiamos paprasčiau bei greičiau? „Pats lengviausias darbas jūsų lauktų pasirinkus įsirengti banguotus lakštus“, – teigia UAB „Ejonas“ vadovas J. Bražionis.

Jis atkreipia dėmesį, kad UAB „Eternit Baltic“ siūlomą lakštų produkciją parduoda dažniausiai, mat jai įrengti nereikia net specialių žinių ar įrankių, taip pat banguotiems lakštams „Eternit Baltic“ suteikiama net 30 metų garantija, tad nieko keista, kad šis produkto savybių derinys pirkėjams pasirodo patraukliausias. Stogdengys V. Kisielis taip pat priduria, kad, nusprendus stogą padengti banguotais lakštais, reikės mažiausiai skaičiuoti, tad sutaupoma laiko.

Kita vertus, stogo plokštelės „Dacora“ taip pat yra labai populiarus stogą nusprendusių keisti pirkėjų pasirinkimas. Klientus žavi jų spalvų gausa, įvairūs plokštelių dydžiai ir klojimo būdai. „Plokštelės „Dacora“ yra lengvos, tad puikiai tinkamos savarankiškai stogui dengti“, – antrina stogdengys V. Kisielis.

Anot jo, kalbant apie stogo dengimą čerpėmis, svarbiausia žinoti, kad jas reikia labai tiksliai suskaičiuoti. „Tačiau tiems, kas išmano matematiką ir prisimena garsiąją Pitagoro teoremą, tai neturėtų būti sudėtingas darbas“, – juokauja V. Kisielis.

J. Bražionis pabrėžia, kad dažnai klientams tenka išsklaidyti mitus apie galimai labai sudėtingą čerpių įrengimą: „Sakyčiau, kad prireiks vienodai žinių ar įgūdžių tiek norint įsirengti čerpes, tiek montuojant stogo plokšteles. Čerpės vis dėlto yra ypatinga prabanga ir ilgalaikiškumu išsiskirianti stogo danga, tad ją renkasi tie klientai, kurie vertina kokybę ir nėra pasiryžę ieškoti kompromiso.“

Pasak kalbintų ekspertų, stogo dangos keitimas yra būtinas ir naudingas, o stogų dangomis prekiaujantys profesionalūs pardavėjai yra visuomet pasiruošę ateiti į pagalbą ir suteikti reikiamas konsultacijas apie pasirinktos dangos keitimo niuansus.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/05/340x430_pentacolor.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2019 birželio 25

Valentas

Pritariu nuomonei, jog tikrai ne kaina yra svarbiausias akcentas. Nes investicija ilgalaikė, tad taupyti neverta. Jei daryti, reikia daryti taip ir tokiomis medžiagomis, kad tarnautų kuo ilgiau