Stogų ekologija: ateities sprendimai statyboms


 

Šiandienos išsilavinusiam vartotojui vis svarbesnis tampa tvaraus gyvenimo poreikis, daugelio namų savininkų ir pirkėjų prioritetu yra ekologiškas gyvenimo būdas. Siekdama patenkinti visuomenės interesus statybos pramonė tobulina savo gaminius ir siūlo sprendimus, atitinkančius griežčiausius ekologiškumo ir estetikos reikalavimus.

Stogo dangų gamintojai neatsilieka ir pastaruoju metu ekologijai skiria vis daugiau dėmesio. Tarptautinė korporacija „TechnoNICOL“, kuriai priklauso ir UAB „Mida LT“, neseniai pristatė aplinkos orą valančią bituminę stogo dangą, taip pat dangą, ant kurios neauga samanos ir kerpės.

Kovoja su oro tarša

Ritininė stogo danga TECHNONICOL ENVIRO AIR pasižymi aplinką švarinančiomis ir ekologiškomis savybėmis: danga valo orą ir mažiau samanoja, netgi šešėlyje. Kaip šis efektas pasiekiamas?

Iš esmės gana paprastai – danga padengiama titano dioksidu, kuris reaguodamas su ore esančiu azoto oksidu (pagrindinis jo šaltinis yra automobilių išmetamosios dujos) suskaido jį į aplinkai ir žmonėms nekenksmingus elementus.

Viename iš gamybos etapų medžiaga padengiama titano dioksidu, kuris užtikrina gerą pabarstų sukibimą su rišamosiomis medžiagomis ir veikiant saulei suskaido aplinkos ore esantį azoto oksidą. Tokia danga uždengti miesto stogai gali tapti puikiu pagalbininku kovoje su mums gyvybiškai svarbaus oro tarša.

Be to, titano dioksidas papildomai apsaugo stogo dangą nuo UV spindulių prasiskverbimo, naikina ant dangos paviršiaus patenkančius organinius teršalus – grybelių sporas, bakterijas, paukščių išmatas. Paprasčiau tariant, neleidžia ant dangos susidaryti organinei terpei, kurioje ima augti samanos.

 

Enviro Air bandymai, atlikti Hanoverio (Vokietija) Leibnico universiteto Techninės chemijos institute, parodė, kad veikiant titano dioksidu padengtai dangai azoto oksidų kiekis aplinkoje sumažėja iki 34 proc.

 

Fotokatalizatorių, šiuo atveju titano dioksido, naudojimo statybinių medžiagų pramonėje priežastimi tapo visose ES šalyse nuo 2010 m. sausio mėn. įsigaliojusi ЕS direktyva 1999/30/ES, kuri reikalauja žymiai sumažinti azoto oksidų kiekį atmosferos ore. Tai paskatino ne tik naujų stogo medžiagų paiešką – Japonijoje jau plačiai naudojami titano dioksido pagrindu pagaminti fasadiniai dažai, kurie pasižymi savaiminio nusivalymo savybe. Fasadai ne tik visada atrodo kaip nauji, bet tuo pat metu valo orą.

Vario dulkės puošia ir neleidžia samanoti

Pastatų, kurie statomi medžiais apaugusiose, miškingose vietovėse, taip pat netoli vandens telkinių, kur ore yra daug drėgmės, stogams buvo sukurta bituminė ritininė danga TechnoNICOL Enviro Forest. Mažai ar visai nesamanojančios dangos technologijos esmė yra jos paviršiaus padengimas pabarstais, turinčiais vario dulkių. Ant šios dangos paviršiaus patekęs lietaus vanduo prisipildo vario jonų, kurie neleidžia augti samanoms.

Beje, ši vario savybė jau seniai naudojama bet kuriai dangai ant šlaitinio stogo: vario juosta tvirtinama šlaito viršuje arba ja uždengiamas stogo kraigas.

Vanduo, bėgdamas žemyn, prisipildo vario jonų, kurie neleidžia įsiveisti samanoms. Šis būdas tinka tiek naujiems stogams apsaugoti, tiek tiems, ant kurių jau yra samanų.

Paprastai samanos labiau keroja tose stogo dalyse, kurias menkiau apšviečia saulė, – sodinant medžius prie namų į tai reiktų atsižvelgti. Taip pat reiktų nepamiršti rudenį nuvalyti ant stogo nukritusių lapų, neleisti jiems pūti ant stogo paviršiaus.

„TechnoNICOL Enviro Forest“ danga be apsaugos nuo samanų savybės pasižymi dar ir unikalia spalva, kuri organiškai įsikomponuoja į žalią aplinką.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų