Strategiškai patogioje vietoje įsikūrė naujas sandėliavimo terminalas

2020 m. birželio 30 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Pavadinimas: „Transekspedicijos“ logistikos terminalas

Adresas: Galinės k., Avižienių sen., Vilniaus raj.

Užsakovas: UAB „Transekspedicija Invest“

Paskirtinis: sandėliavimo pastatas

Energinė klasė: A+

Plotas: 25 tūkst. kv. m

Baigtas: 2020 m. II ketv.

Investicijos: 10 mln. Eurų

UAB „Transekspedicija“ įsikūrusi šiuolaikiškame transporto ir logistikos centre, esančiame strategiškai patogioje vietoje, vos penki kilometrai nuo Vilniaus vakarinio aplinkkelio.

Visi, važiuojantys magistrale iš Vilniaus Panevėžio link, galėjo stebėti, kaip šalia gerai matomo UAB „Transekspedicija“ logistikos centro iškilo dar vienas pastatas. Tai – pats naujausias įmonės sandėlis, kurį pastačius, bendrovės valdomų sandėlių plotas išaugo kone dvigubai: nuo beveik 30 tūkst. kv. m iki 57 tūkst. kv. metrų.

Kadangi tai ne pirmas tokio tipo įmonės pastatas, buvo nuspręsta nebeieškoti rangovo, o statybas vykdyti ūkio principu. Be to, didžioji dalis projekte dalyvavusių įmonių darbus atliko ir prieš tai statytuose terminaluose.

Statybų procesas nuo projektavimo iki pridavimo vyko apie aštuoniolika mėnesių: atsiradus stambiam nuomininkui, darbai buvo atliekami pagal griežtą grafiką. Užsakovai džiaugiasi, kad pavyko išvengti nesklandumų ir statybas baigti pagal numatytą terminą.

„Norime sandėlių nuomos verslą koncentruoti vienoje vietoje: taip esame lankstesni, siūlydami įvairaus dydžio nuomos plotus, – pasakoja Kęstutis Balčiūnas, „Transekspedicijos Invest“ plėtros direktorius. – Sandėlis gerai matomas ir lengvai pasiekiamas nuo automagistralės A2, šalia yra viadukas bei gerai išvystyta, logistikos veiklai tinkanti infrastruktūra, taip pat yra kavinė ir muitinė.“

Pasak K. Balčiūno, pastate įrengti įvairiai veiklai skirti vartai ir rampos. Pavyzdžiui, autobusiukų krovai. Pastatas pritaikytas sunkiasvorei technikai: grynas sandėlio aukštis yra 11 metrų, o grindys gali atlaikyti 12 tonų apkrovą vienam kvadratiniam metrui.

Be to, nuo naujojo sandėlio iki ankstesniųjų tėra keli šimtai metrų, todėl jie patenka į vieną kompleksą: logistikos centras įsikūręs prie viaduko, važiuoja viešasis transportas, yra „City Bee“ stovėjimo vietos, veikia kavinė, yra muitinės postas, kuris dirba visą savaitę.

Objektai pastatyti taip, kad čia įsikurti gali ir logistikos sandėlių operatoriai, ir vežėjai, ir gamybininkai.

Balčiūno nuomone, rinkoje yra naujų logistikos sandėlių poreikis, juolab kad Lietuvoje vežimo, logistikos ir sandėliavimo paslaugos sudaro daugiau kaip 10 proc. BVP.

„Matome, kad nemažai didelių gamybos įmonių reziduoja senuose posovietiniuose pastatuose, todėl ir savo logistikos centrus statome tokius, kad jie galėtų būti taikomi įvairiai naujų klientų veiklai. Tikimės, kad mūsų plėtojamas projektas labiausiai atitiks jų lūkesčius“, – viename interviu sakė K. Balčiūnas.

Sklandus projekto įgyvendinimas priklauso nuo dėmesio detalėms

Daugelis atkreipia dėmesį, kad visi „Transekspedicijos“ sandėliai išsiskiria suapvalintais pastato kampais. Lenkto kompozito fasado įrengimas buvo patikėtas UAB „Būsto investicijos“. Įmonė taip pat atliko skardinio pakloto montavimo darbus, sieninių vidaus ir lauko (sandwich) plokščių montavimo ir skardinimo darbus.

Be to, „Būsto investicijos“ atliko metalinių laiptinių, priešgaisrinių kopėčių gamybą bei montavimą naujame sandėlyje, nuo pat pamatų pastatė siurblinės ir apsaugos pastatus.

„Konkurso pradžioje pasiūlėme užsakovui kompleksiškai atlikti ne tik darbus, bet ir darbo brėžinius. Tai itin taupo laiko sąnaudas. Mūsų konstruktorius atliko fasadų, siurblinės bei apsaugos postų sertifikuotus brėžinius, kuriais vadovavomės visos statybos metu“, – pasakoja įmonės vadovas Mindaugas Breskis.

Pasak jo, didžioji darbo dalis priklauso nuo pasiruošimo ir brėžinių tikslumo, kad visos nurodytos detalės būtų aiškios: kuo mažiau klausimų, tuo sklandžiau vyksta darbai.

Greitas darbo tempas kokybei nekenkia

Pagrindinio pastato fasado dengimas truko beveik tris mėnesius. Įrengta daugiau nei 18 tūkst. kv. m: 12,5 tūkst. kv. m sieninių ir lauko plokščių, lenkto kompozito fasadų – 350 kv. m.

Projekte naudotos medžiagos buvo pasirinktos pagal darbo projektą bei užsakovo nurodymus. Atsižvelgta ir į kalendorinį grafiką, norit išvengti medžiagų tiekimo sutrikimų.

„Pagrindiniai mūsų darbo kriterijai – išgirsti, įsiklausyti į užsakovo lūkesčius bei viską įvykdyti sutartu laiku be papildomų rūpesčių“, – sako M. Breskis.

Komandinis darbas – užtikrinti rezultatai

Nors atliktų darbų apimtys buvo didelės, viską pavyko atlikti sklandžiai ir be papildomų iššūkių.

Rangovų teigimu, neatsilikti nuo drabų grafiko itin padėjo valdytojo Lino Bugenio bei techninės priežiūros specialisto Aurimo Kievišio laiku išsakytos teisingos pastabos bei išsamūs komentarai. „Būsto investicijos“ atsakingai ir operatyviai reagavo į pastabas bei netruko jas ištaisyti. Dėl šios priežasties visus darbus pavyko užbaigti sutartu laiku.

Prie sklandaus komandinio darbo prisidėjo Vidmantas Pelėda bei Kęstutis Balčiūnas: įsipareigojimų vykdymas bei sutarčių terminių laikymasis vienas svarbiausių bet kurios įmonės kriterijų.

„Džiaugiuosi, jog dirbome su tokia profesionalia komanda, – sako M. Breskis. – „Būsto investicijų“ kolektyvas eilinį kartą įrodė, kad kartu galime įveikti visus iššūkius.“

Kokybiškai ir preciziškai tiksliai įrengti pamatai

„Transekspedicijos“ logistikos centro naujajame pastate buvo įrengti skirtingų parametrų gręžtiniai pamatai, monolitinės galvenos kolonoms, taip pat monolitinės randsijos po laiptinių sienomis. UAB „Pamatukai“ direktorius Gediminas Dringelis sako, kad nei pačios konstrukcijos, nei geologinės sąlygos neišsiskyrė sudėtingumu, todėl pamatams įrengti buvo taikomos daugelį metų pasiteisinančios tradicinės technologijos. Tokio pobūdžio darbas įmonei buvo įprastas ir įrengti kokybiškus gręžtinius pamatus tikrai nebuvo sudėtinga.

„Šio tipo pamatų įrengimas yra, ko gero, stipriausia mūsų įmonės savybė. Kur kas didesnis dėmesys buvo skiriamas monolitinėms galvenoms įrengti. Čia reikėjo itin didelio atidumo, kruopštumo ir kantrybės, kad būtų išlaikytos minimaliausios tolerancinės nuokrypos. Žinoma, būtina paminėti puikų užsakovo darbų organizavimą. Tai tikrai palengvino darbą visiems rangovams,“ – paaiškina G. Dringelis.

Specialistas akcentuoja išskirtinę objekto apimtį: užstatymo plotas siekė beveik 25 000 kv. metrų. Tokia projekto apimtis jaunam įmonės kolektyvui tikrai nėra eilinė ar kasdienė, todėl vadovas labai džiaugiasi, kad užsakovas šiuos darbus patikėjo atlikti būtent  įmonei „Pamatukai“.

Dėl projekto apimties ir dydžio pagrindinis iššūkis įmonei buvo šio projekto įgyvendinimas kokybiškai ir laiku. Kadangi pastatai suprojektuoti daugiausia iš surenkamųjų konstrukcijų, pagrindinė „Pamatukų“ komandos užduotis buvo preciziškai tiksliai įrengti pamatų ir surenkamųjų konstrukcijų jungiamuosius mazgus. „Ant įrengtų monolitinių galvenų buvo sumontuota beveik 260 surenkamųjų gelžbetonio kolonų. Mūsų užduotis buvo tiksliai įbetonuoti inkarinius varžtus kolonoms sujungti, – sako įmonės vadovas. – Be galo džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo kolektyvu, kad šį darbą atlikome tiesiog puikiai, neapsirikome nė vienoje konstrukcijoje, iššūkį priėmėme ir jį įveikėme.“

Naujasis pastatas – puikus bendro darbo rezultatas

Naujojo logistikos centro pastato gelžbetoninio karkaso statybos ir vidaus apdailos darbus atliko UAB „Sintervalas“. Pagrindinė šios patyrusios įmonės veikla – generalinė ranga ir subranga bendrųjų statybos darbų sektoriuje. Tad didelio ploto pastato statyba šiai įmonei buvo ne pirmas tokio dydžio projektas. Nors dėl įtemptų statybos terminų ir darbų apimties kilo šioks toks iššūkis, tačiau patyrusios įmonės komanda puikiai su juo susitvarkė ir sklandžiai įvykdė visas užduotis.

Bendrovės „Sintervalas“ direktorius Dalius Satkūnas sako, kad šio projekto sprendiniai yra optimalūs logistikos centrui. Pagrindinis reikalavimas pastato karkasui – funkcionalumas. Statinio konstruktyvas turėjo atitikti tokio dydžio logistikos centrui taikomus aukštus ergonomiško sandėliavimo reikalavimus. „Įgyvendinant karkaso sprendimus buvo ypač svarbu, jog didžioji dalis konstrukcijų surenkamos, t. y. pagamintos gamykloje, o objekte tik montuojamos – tai gerokai pagreitina statybą“, – teigia D. Satkūnas.

Direktoriaus teigimu, darbų grafikas objekte buvo gana įtemptas, nes statytojas buvo prisiėmęs įsipareigojimus nuomininkams dėl įsikėlimo į patalpas terminų, tad jų reikėjo laikytis. Be to, statybos darbų vykdymo metu Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas dėl COVID-19 infekcijos pandemijos ir tai sukėlė tam tikros įtampos. Bet statytojui profesionaliai organizuojant darbo procesą, buvo sklandžiai vykdomas visas projektas, o profesionali „Sintervalo“ komanda visus numatytus įsipareigojimus įvykdė laiku.

Įmonė taip pat atliko visus pastato apdailos darbus: įrengtos mūrinės ir gipsinės pertvaros, nudažytos sienos, suklijuotos plytelės, įrengta grindų danga ir pakabinamosios lubos.

Satkūnas sako, kad kiekvienas objektas įmonei yra svarbus: „Statant kiekvieną objektą, atsiranda tam tikras ryšys – tiek su statytoju, tiek ir su pačiu statiniu. Ne išimtis ir šis projektas. Kiekvienas statinys – tarsi kūrinys, kuris po gabalėlį lipdomas, kol pamatomas puikus bendras rezultatas. Nors statybos vykdymo metu diskutuojame, keičiamės nuomonėmis, prieštaraujame, bet bendras pasiekiamas rezultatas visada puikus.“

Stogas, pritaikytas net žvarbiam orui

Apie 25 tūkst. kv. metrų naujojo „Transekspedicijos“ logistikos centro pastato stogo uždengta patikima aukštos kokybės „Icopal“ danga. Panaudota dvisluoksnė stogo sistema. Viršutinis dangos sluoksnis „Icopal Top 5.0“ – tai prilydoma ritininė SBS modifikuoto bitumo medžiaga, armuota poliesterio audiniu, dangos paviršius padengtas mineraliniu pabarstu, apačia – profiliuota. Apatinė danga „Icopal Base 4.0“ – tai prilydoma ritininė SBS modifikuota bituminė danga, armuota poliesterio audiniu, šios dangos paviršius padengtas apsaugine plėvele, apačia yra padengta lengvai nudegančia plėvele.

UAB „Icopal“ vadovas Ramūnas Pajarskas paaiškina, kad šios dvi dangos sudaro dvisluoksnę stogo sistemą: „Abiejų dangų techniniai parametrai yra identiški: armuojančio sluoksnio svorio, nutraukimo jėgos, santykinių pailgėjimų, lankstumo žemoje temperatūroje ir atsparumo nutekėjimui rodikliai sutampa, todėl šios dangos kartu veikia idealiai – kaip kinta viena, taip pat ir kita. Apatinio sluoksnio dangos viršutinė pusė padengta ne smėliuku, o plėvele, kuri kaitinama nudega, todėl gaunamas geras dangų tarpusavio sukibimas.“

Kaip teigia R. Pajarskas, šios dangos – tarsi vidurys tarp „Icopal Premium“ ir standartinės klasės dangų: „Jos puikiai tinka didelio ploto stogams, yra pakankamai ilgalaikės, be to, su jomis lengva dirbti.“

Dangos priskiriamos greitai montuojamų medžiagų grupei ir jas montuojant sunaudojama mažiau dujų. Greitasis profilis – tai naujos kartos prilydomos SBS modifikuoto bitumo dangos, kurių 30 proc. daugiau priklijuojama per tą patį laiką. Kadangi dangų apačia yra profiliuota, o ne lygi, kaitinamas didesnis bitumo paviršiaus plotas. Dėl šios priežasties bitumas išteka greičiau. Taip pat sunaudojama mažiau dujų dangas prilydant.

„BMI Icopal“ grupė gamina ir tiekia aukštos klasės produktus plokštiems stogams – įvairias poliesteriu armuotas SBS modifikuotas bitumines dangas. SBS priedas bituminėms dangoms suteikia lankstumo, patvarumo ir gerą sukibimą su montuojamu paviršiumi. „Icopal“ dangos išsiskiria tvirtumu ir patvarumu. Jos gali būti puikiai eksploatuojamos, esant bet kokioms oro sąlygoms: „Transekspedicijos“ pastatui parinktos dangos išlieka elastingos temperatūrai nukritus iki –25 °C. Dėl didelės nutraukimo jėgos jos yra ilgalaikės ir labai atsparios dinaminiam poveikiui, plyšimui ir įvairiems mechaniniams pažeidimams.

Įspūdingo dydžio inžineriniai tinklai

UAB „Agvysta“ direktorius Aurelijus Želnys džiaugiasi atliktu darbu bendrovės „Transekspedicija“ naujo logistikos centro pastate. Objekte įrengti standartiniai logistikos centro inžineriniai tinklai, geriamo vandens vandentiekis, priešgaisriniai, buitinių nuotėkų ir lietaus nuotėkų tinklai.

Tačiau ne vieną iššūkį teko įveikti dėl sklypo specifikos. Buvo sumontuota didelės talpos infiltracinių kasečių sistema, kadangi dėl sklypo aukščio ir geografinės padėties šalia Vilniaus vakarinio aplinkkelio nebuvo galimybės natūraliai nuvesti lietaus vandens į natūralius vandens telkinius – griovius ar upes, be to, šioje Vilniaus rajono vietovėje nėra centralizuotų tinklų. Todėl techninio projekto sprendiniu buvo suprojektuotos dvi lietaus surinkimo sistemos – atvira ir uždara. Į jas lietaus vanduo subėga ir susigeria. Nemažai lietaus vandens nuotėkų objekte susidaro dėl didelio ploto stogų ir kieta danga dengtų automobilių aikštelių.

Uždarai sistemai buvo suprojektuota ir sumontuota 750 kub. metrų talpos infiltracinių kasečių sistema. „Tai buvo įspūdingos apimties ir tūrio darbas – didžiulės iškasos ir didžiuliai kasečių plotai“, – teigia A. Želnys. Tuo metu, kai buvo atliekami darbai, tai buvo didžiausia Lietuvoje sumontuota infiltracinė sistema. Bendrovės „Agvysta“ anksčiau įrengta didžiausia infiltracinė sistema buvo 500 kub. metrų talpos sistema, sumontuota objekte, esančiame sostinės Šiaurės miestelyje. Tokiame objekte labai svarbus faktorius yra medžiagų tiekimas, su kuriuo puikiai susitvarkė ilgametis „Agvysta“ partneris UAB „Gairana“.

Didelės apimties darbai įmonei ne naujiena – tiek privačių, tiek ir didelės apimties komercinių bei valstybinių projektų vamzdynus tiesianti ir renovuojanti įmonė turi daug patirties įveikti sudėtingas kliūtis ir profesionaliai kloti vamzdynus, esant ypač nepalankioms sąlygoms: šlapiame grunte, dideliame gylyje, esant įšalui. Įmonė yra įdiegusi sertifikuotą kokybės valdymo sistemą ir užtikrina darbo kokybę. Patyrusios įmonės įsimintinų darbų sąrašas ilgas, bet, kaip sako bendrovės „Agvysta“ vadovas, „Transekspedicijos“ projektas išliks tarp įsimintiniausių.

Gausus „Hormann Baltic“ gaminių asortimentas puikiai atitiko lūkesčius

„Užsakovai pasirinko mūsų gaminius, nes jau turi patirties vykdydami ankstesnius projektus, tad yra įsitikinę vartų kokybe ir patikimumu, – sako UAB „Hormann Baltic“ projektų vadovai. – Renkantis vartus, vienas svarbiausių kriterijų – šviesa. Dėl šios priežasties užsakovai pasirinko vartus su stiklintais aliuminio segmentais.“

Objekte sumontuoti segmentiniai pakeliami lauko vartai valdomi automatikos. Tai itin patogu dideliuose projektuose, nes užtikrina patogumą ir ilgesnį vartų eksploatavimo laiką. Stengiantis taupyti finansines ir laiko sąnaudas, „Hormann Baltic“ specialistams pavyko pritaikyti standartinius sprendimus.

Šiame projekte įmonė taip pat sumontavo ir krovimo techniką.

„Visiems logistikos centrams svarbiausia, kad patikimai veiktų krovimo technika, nes tai pagrindinė prekių judėjimo į ir iš sandėlio vieta. Užsakovai pasirinko tik cinkuotas konstrukcijas: rampos išlyginimo tiltelis ir rampos namelio konstrukcijos yra visiškai cinkuotos. Tai užtikrina patvarumą – net ir po intensyvaus naudojimo gaminiai atrodys kaip nauji“, – savo atstovaujamų gaminių kokybe neabejoja „Hormann Baltic“ darbuotojai.

Be to, projekte sumontuotos plieninės durys D65 OD; H3 OD ir H6 OD, kurios išsiskiria atsparumu ir tvirtumu. Taip pat STU T30 durys su nerūdijančiojo plieno 3D reguliuojamais vyriais bei populiariosios ZK tipo durys, kurios yra itin lengvos, atsparios ir paprastos konstrukcijos.

Objekte sumontuotos vidaus durys yra standartinės spalvos RAL9002, lauko – RAL9007 spalvos. Svarbu ir tai, kad viskas komplektuota gamykloje: spynos, evakuaciniai sprendimai ir durų pritraukimo mechanizmai.

Beje, nuomininko pageidavimu buvo pagamintos vienos RC3 saugumo klasės durys.

Nuotr. Laimonas Ciūnys

Temos:

statyba

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!