„Structum“ konferencijoje dalyvaus populiarios pasaulio ARCHITEKTŲ STUDIJOS MVRDV partnerė F. Moerel

2020 m. rugsėjo 1 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Nyderlanduose įsikūrusios studijos MVRDVN pavadinimas architektų pasaulyje yra gerai žinomas. Džiuginanti naujiena ta, kad naujausioje konferencijoje, jau rugsėjo 10 dieną, bus galima išgirsti MVRDV partnerės Fokke Moerel vizijas ir idėjas restauracijos ir renovacijos tema.

Dizainerių šeimoje gimusi F. Moerel prie architektūros studijos MVRDV prisijungė viena pirmųjų, 1998 metais. Architektė daugiausia dėmesio skiria objektams, kurie turi tiesioginį poveikį miestų architektūrai. F. Moerel dėmesys krypsta į viešuosius ir kultūrinius pastatus, taip pat paminklinius statinius.

Architektė studijoje vadovauja interjero dizainerių komandai ir rūpinasi pirmojo viešai prieinamo meno sandėlio „Depot Boijmans Van Beuningen“ pasaulyje statyba. Jis duris turėtų atverti 2021 metais Roterdame. F. Moerel darbai yra pelnę ne vieną apdovanojimą. Vienas jų – stiklinis „Baltyc“ biurų statinys Poznanėje, Lenkijoje, biblioteka Speikenisėje, Nyderlanduose ir kt.

Architektė yra baigusi Roterdamo architektūros akademiją ir Willem de Kooning akademiją, kur gilino žinias architektūros ir interjero srityse. F. Moerel dėstė Harvardo ir Kembridžo universitetuose, Silpakorn universitete, Bankoke. Šiuo metu ji savo patirtimi dalinasi su Hagos karališkosios dailės akademijos ir Roterdamo architektūros akademijos studentais.

Kuo architektę žavi studijos MVRDV dvasia? „Tvirtai laikausi studijos misijos – nieko

neišskirti. Noriu kurti tokias erdves, kur žmonės jaustųsi patogiai, laukiami, galėtų rinktis ir bendrauti. Šie iššūkiai veda netradicinių, novatoriškų ir įkvėpiančių galimybių link“, – sako F. Moerel.

MVRDV 1993 metais įkūrė Winy Maas, Jacob van Rijs ir Nathalie de Vries, kurių inicialai ir yra užfiksuoti studijos pavadinime. Roterdame, Nyderlanduose, esanti architektūros studija pasaulyje pripažįstama kaip architektūrinių, urbanistinių inovacijų pionierius.

MVRDV projektai yra pelnę ne vieną tarptautinį apdovanojimą. Du šimtai penkiasdešimt architektų, dizainerių ir urbanistų bendradarbiauja kurdami įvairius daugiadisciplinius projektus.

MVRDV kolekcijoje – įvairūs projektai: nuo gyvenamųjų namų iki unikalių viešbučių Madride, Amsterdame, Kopenhagoje. Architektūros studija pasaulyje yra išgarsėjusi tokiais projektais kaip Nyderlandų paviljonas Hanoverio „Expo“ parodoje, „Markethall“ turgus Roterdame, Nyderlandų nacionalinio transliuotojo biuras „Hilversume“, tvarus biuro pastatas „Pushed Slab“ Paryžiuje, novatoriškas verslo parkas Eindhovene, kultūros centras „Matsudai“ Japonijoje ir daugelis kitų. MVRDV projektų galima rasti 47 pasaulio valstybėse.

MVRDV darbai nuolat yra pristatomi įvairiose tarptautinėse bienalėse, parodose bei jų projektai yra publikuoti ir aptarti tokiuose žurnaluose, kaip „The New York Times“, „El Croquis“ ar „Wallpaper“.‎‎

Konferencijoje „Archajinė recesija ir atkūrimas: renovacijos ir restauracijos regeneracija“ taip pat kalbės ir žymius restauruojamus objektus pristatys ir Lietuvos architektai, o verslo sektoriaus atstovai pristatys produktus bei sprendimus. Konferencija vyks rugsėjo 10 d. kino teatre „Multikino“, Ozo, g. 18. Konferencijos pradžia – 10 val.

Nepraleiskite progos ir registruokitės į konferenciją čia.

Ossip van Duivenbode, Juliusz Sokołowski, Ossip van Duivenbode nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/07/baneris_statinis_flowershop-1.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!