Studentai kurs naują Gargždų miesto identitetą

2020 m. vasario 13 d.

Dalyviai: Guoda Majauskaitė, Mylita Samoškaitė, Jonas Kaluina, Vilius Kazlauskas, Benas Kalinauskas (KTU, 4 kursas)

Pasirinkta teritorija: Gargždų miesto centrinė dalis

Pasirinkome Gargždų centrinės dalies atnaujinimo projektą dėl šios teritorijos svarbos miestui bei aplinkiniams gyventojams. Ši teritorija su prastai išnaudojamu turgumi bei apleistų garažų kompleksu darko Gargždų pirminį įvaizdį ir neleidžia darniai įsilieti į miesto audinį. Pagrindinis tikslas – transformuoti esamas erdves bei pastatus, kurie leistų sukurti naują miesto identitetą ir taptų nauju traukos centru ne tik regione bet ir visoje šalyje.

Kaip Gargždų miesto centrinės dalies analogą pasirinkome olandų įmonės MVRDV projektą „Reimagines the Chinese Hutong“, kurio pagrindinė idėja – transformuoti senus pastatus naujoms pritaikymo galimybėms bei veikloms. Esamų pastatų pritaikymas naujoms paskirtims išsaugo esamą miesto identitetą, o kartu leidžia senus pastatų kvartalus panaudoti naujoms funkcijoms. Taigi šis analogas gali tapti ne tik geru pavyzdžiu, bet ir puikia pirmine idėja, siekiant išsaugoti miesto identitetu tapusius objektus, juos atgaivinant ir įveiklinant naujoms paskirtims bei funkcijoms.

Dalyvių vizualizacijos

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/07/soninis2.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2020 vasario 14

Pasibaisėjęs

Jaunime, čia realus gyvenimas, realūs žmonės, ne kompiuterinis žaidimas! Kur medžiai, kur gyvybė??? Va, ką reiškia, kai nuo mažens vaikai neiškiša nosies į lauką, o gyvena vien virtualioje realybėje! Jei tokie atbukę esat, nekiškit nagų prie mūsų miesto!

 

2020 vasario 14

Janina P.

Vaikai, gal pimiau persikelkite ilį stoties rajoņą, konkrečiau – pačią stotį. Ten tikra 21 a. gėda!!!