Sukurtas naujas produktas stogų garo izoliacijai


 

Pačiame rugsėjo viduryje statybinių medžiagų specialistai, statybų valdytojai ir rangovai bei kiti su statybomis susijusių produktų pirkėjai buvo pakviesti atvykti į patogioje sostinės vietoje įsikūrusį viešbutį „Comfort Hotel LT“. Jie gausiai susirinko į statybų profesionalams skirtą konferenciją aktualiu pavadinimu „Naujas garo izoliavimo sprendimas plokštiesiems stogams“. Į renginį iš visos Lietuvos atvyko ne tik rangovinių ir statybinėmis medžiagomis prekiaujančių įmonių specialistai, bet ir architektai, inžinieriai bei statybinių konstrukcijų projektuotojai – visi tie, kurie atsakingi už šiuolaikines stogų dangas, paklotas naudojant pažangias lėšas bei laiką taupančias medžiagas.

Juk nėra paslapties, kad dėl nepalankaus Lietuvos klimato su dažnai prakiurusiu dangumi mūsų stogams, ypač plokštiesiems, reikalingas išskirtinis dėmesys ir labai aukštus eksploatacinius bei tvarumo reikalavimus atitinkančios stogo dangos medžiagos. Todėl organizatorių tikslas – supažindinti auditoriją su nauju šalyje statybiniu produktu ir jo naudojimu stogų dangos sistemose – sulaukė nemažai susidomėjimo iš daugelio statybų verslo dalyvių.

Pasak kompanijos „Technonicol“ pardavimų direktoriaus Lietuvos rinkai Justo Razmaus, pagrindinis dalykas, dėl ko reikėjo šiuo produktu papildyti statybinių medžiagų rinką, buvo siekis, kad būtų galima sumažinti statybininkų darbo sąnaudas ir išaugtų jų darbo našumas, kad jie stogo dengimo metu galėtų daugiau darbų atlikti pastatų viduje. „Anksčiau, kol mūsų statybinių medžiagų rinkoje nebuvo naujojo „Technonicol“ sukurto produkto, stogo konstrukcijos garo izoliacijai naudotos kitos medžiagos neužtikrino įrengiamam stogui reikalingų hidroizoliacinių parametrų, todėl stogo įrengimo metu po juo negalėjo būti vykdomi jokie kiti statybiniai darbai. Pavyzdžiui, tai labai trukdė atlikti grindų pagrindo įrengimo ar betonavimo ir pan. darbus bei ilgino projekto įgyvendinimo terminus.

Naujasis kompanijos „Technonicol“ sukurtas produktas garą izoliuojanti membrana su folija TECHNOELAST VB 500 SELF – yra unikalus tuo, kad, įrengus garo izoliacinį sluoksnį, stogas ne tik tampa nelaidus garui, bet turi ir hidroizoliacinių savybių“, teigia J. Razmus.

Išklausius naujojo gaminio pristatymo informaciją, niekam iš auditorijos nekilo abejonių dėl pagrindinės išvados šis reikalingas produktas yra Lietuvoje naujovė ir projektuotojai bei statybininkai pasirengę jį naudoti. J. Razmaus teigimu, „Technonicol“ ir toliau organizuos panašias konferencijas, kad dirbančiuosius statybos sektoriuje būtų galima greičiau supažindinti su inovatyviomis šiuolaikinėmis statybinėmis medžiagomis ir sprendimais. Be to, ne paslaptis, kad panašios konferencijos atitinka „Technonicol“ darbuotojų siekį ir ateityje stiprinti savo poziciją diegiant Lietuvoje modernius statybinių sistemų sprendimus.

Garus izoliuojanti membrana su folija TECHNOELAST VB 500 SELF

Garus izoliuojanti membrana TECHNOELAST VB 500 SELF padengta aliuminizuota folija. Ji klojama ant metalinio profiliuoto pakloto stogo konstrukcijos garą izoliuojančiame sluoksnyje. Ši savaime prisiklijuojanti membrana, skirta visuomeninių ir gamybinių pastatų, kur yra daugiau drėgmės ar aukštesnė temperatūra, stogų konstrukcijoms, ypač tinka sporto salėms, baseinams ir pan. Ji yra labai atspari tempimo jėgoms, išlaiko net žmogaus, stovinčio ant jos tarp profiliuoto dangos lakšto bangų, svorį. Kitaip nei nearmuota polietileno garo izoliacinė plėvelė, membrana neplyšta ir neišsitempia.

Lyginant su kitomis panašios paskirties medžiagomis, membrana TECHNOELAST VB 500 SELF turi daug pranašumų. Ją klojant pasiekiamas aukštas darbo našumas, nes membranai įrengti nereikia papildomo lygaus pagrindo ar klijuoti jos siūlių dvipuse lipniąja juosta. Tai sutaupo nemažai darbo laiko ir lėšų. Taip pat naudojant membraną TECHNOELAST VB 500 SELF lengva nepriekaištingai paruošti garą izoliuojantį sluoksnį, nes lipnūs paviršiai idealiai suklijuoja siūles ir visiškai apsaugo nuo vandens profiliuotą paklotą. Be to, šios membranos garų laidumo koeficientasSd yra 1 000, todėl ją naudojant virš drėgnų patalpų iki minimumo sumažėja kondensato susidarymo rizika. Šią membraną galima naudoti stogo konstrukcijose su bitumine danga arba PVC membrana.

Visiškai paprasta membranos TECHNOELAST VB 500 SELF klojimo technologija. Ji saugi ir lengva, nes membrana iš vienos pusės yra padengta specialiu lipniu bituminiu-polimeriniu sluoksniu. Todėl nereikia naudoti jokios papildomos įrangos ir užtenka vos kelių klojimo darbų etapų.

Pirmiausia reikia išvynioti membranos ritinį ir pamatuoti jį kitų ritinių bei profiliuoto pakloto atžvilgiu. Tuomet atskiriamas nuo membranos ritinio apsauginės plėvelės kraštas. Per kitą etapą ritinio kraštas priklijuojamas prie profiliuoto pagrindo pakloto. Galiausiai belieka ritinį ridenti pakloto paviršiumi tuo pačiu metu nuplėšiant apsauginę membranos plėvelę.

 

TECHNOELAST VB 500 SELF techniniai duomenys

Pagrindinės charakteristikos ir matavimo vienetai

Reikšmės

Ilgis ir plotis, m

50 × 1,08

Storis, mm

0,5

Svoris, kg/m2

0,5

Didžiausia trūkio jėga, N/50 mm

600 ± 20 %

Garų laidumo koeficientas Sd

1 000

Vandens garų laidumas, Mg/(m × h × Pa)

0,0000055

Temperatūrinis atsparumas, °C

≥ 90

Lankstumas neigiamoje temperatūroje, °C

≤ -25

Pagrindas

Stiklūnas

 


Sutapdintojo stogo konstrukcija su PVC membrana LOGICROOF.

Sutapdintojo stogo konstrukcija su bitumine-ritinine hidroizoliacine danga.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų