Sukurtos ilgiausios tilto konstrukcijos

2018 m. rugsėjo 24 d.

Agnė.

Didžiosios Britanijos mokslininkai sukūrė penkių kilometrų ilgio tiltų konstrukcijas, galinčias apimti tokius atstumus, kaip Gibraltaro sąsiaurį, ir išlaikyti gravitacinę apkrovą.  

Šefildo ir Brunelio universitetų mokslininkai ir inžinieriai – konsultantai iš COWI panaudojo naują matematinį modeliavimo metodą naujų formų tilto projektui. Iki šiol ilgos tiltų konstrukcijos buvo statomas, jungiant nedideles 

Ilgos konstrukcijos – greitesnei statybai 

Kaip sako mokslinės grupės vadovas prof. Metju Gilbertas (Matthew Gilbert), atsižvelgiant į tai, kad kuo ilgesnis tiltas, tuo daugiau struktūrinių detalių jo projektui reikia, mokslininkai tyrė struktūriškai veiksmingiausias formas, leidžiančias statyti ilgesnius tiltus.  

Mokslininkai sukūrė matematinį optimizavimo modelįJie nustatė, kad matematiškai optimaliuose projektuose būtų struktūrinių dalių, panašių į dviračių ratą, o keli stipinai turėtų atsirasti vietoj vieno bokšto. Tačiau tai buvo brangi ir sudėtinga konstrukcija. Todėl komanda pakeitė šiuos ratus” paprastais bokštais, sudarytais iš dviejų ar trijų stipinų”, – sako prof. Metju Gilbertas.  

Dažnai matematiškai optimalios formos yra ne tokios efektyvios dėl per mažo papildomo svorio, tačiau jas lengva statyti. Pagal šią konstrukciją, jėga perduodama efektyviau per tilto antstatą prie pamatų. Taigi tokio tilto statybai reikia mažiau medžiagų. Juos lengviau ir pigiau statyti.  

Tiltų statybos lentynės 

Įspūdingiausių tiltų statybų lenktynės pasaulyje vyksta nuolat. Didėjant transporto srautams, sparčiai tobulėjant technologijoms, tiltų statybai atsiveria naujos galimybės. Dabar tiltai ne tik nepažeidžia esamos infrastruktūros, bet ir papildo miesto panoramą, tampa naujais patraukliais traukos objektais. 

4 km ilgio tiltas Japonijoje pripažintas ilgiausiu „kabančiu“ tiltu planetoje. Akašio sąsiaurio tiltas naktį apšviečiamas taip, kad tampa panašus į perlų vėrinį. 

Didžioji Britanija pasaulį nustebino 40 laipsnių kampu galinčiu pasisukti ir tapti nuostabaus grožio arka tiltu. 

Prancūzija turi Mijo tiltą, kurio aukščiausio viaduko atrama siekia 341 m ir yra aukštesnė už Eifelio bokštą. 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!