Svajonių vestuvės – unikalioje mėnulio formos koplyčioje (FOTO)

2021 m. lapkričio 11 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Apšviestas, pusiau apvalus pastatas virš vandens telkinio, imituojantis niekada nenusileidžiantį mėnulį. Tokią unikalios išvaizdos koplyčią Kinijoje įrengė studija „Syn Architects“.

Toks projektas, pavadintas „Hometown Moon“, įgyvendintas neatsitiktinai. Dar 2019 metais buvo paruošta speciali strategija 55 kvad. km teritorijai į šiaurę nuo Taiano miesto, skirta paskatinti lankytojus tyrinėti natūralų šio Kinijos regiono kraštovaizdį ir taip pat geriau sujungti vietinius kaimus.

Šią strategiją iniciavusi „Lushang Group“ reikalavo holistinio požiūrio, kad būtų sujungta kalnų kaimų virtinė regione.

„Grįžome į konfucianizmo gimtinę, atkurdami ryšį tarp dvilypumo, pavyzdžiui, miestas ir kaimas“, – sakoma „Syn Architects“ pranešime.

Salė, kurioje bus rengiamos vestuvės, yra „apvalymo kelio“ per kalnus gale. Šis maršrutas prasideda nuo debesis primenančios apžvalgos terasos, vadinamos „Jiunvfeng Study“.

„Pastatai papildo vienas kitą kaip simboliniai atitikmenys. Perėję kalną, upę ir ištyrę kelis vingiuotus takus, lankytojai pagaliau atvyksta į galutinį tašką“, – sakoma praktika.

Koplyčios pastatas yra betoninė konstrukcija su dideliu išoriniu stogeliu, paremtu kolonomis, išdėstytomis giliose išpjovose, kurios apšviečiamos naktį.

Viduje yra dviejų aukštų salė, ji turi kalną primenančią skulptūrinę formą ant grindų, kartu su sraigtiniais laiptais, vedančiais ant stogą.

„Grakščios uolų plokštės, akmeniniai objektai, lygus pilkas betonas dengia konstrukcijos sienas ir grindis, tarsi kalno dalis“, – sako architektų studijos atstovai.

Mėnulio efektą sukuria pusiau sferinė forma, perkertanti salės stogo plokštumą, iškylanti aukščiau kaip apšviestas langas.

Aukščiau esantis plonas vandens telkinys ant stogo sukuria atspindį, kuris „besileidžiantį mėnulį“ iš tolo paverčia „pilnatimi“. Viduje panašų efektą sukuria veidrodinės lubos, kurios taip pat sustiprina natūralią šviesą.

„Išlenkta mėnulio siena sukuria natūralų aidą, tai tarsi funkcinis simbolis, sustiprinantis įsimylėjėlių pasižadėjimą vienas kitam“, – sakoma pranešime.

Laiptai veda į pusmėnulio formos betoninę apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria vaizdas į kraštovaizdį ir žemiau esančius kaimus.

Daugelyje Kinijos regionų pastaruoju metu buvo padidintos investicijos į turizmui skirtą dizainą.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/01/soninis-baneris-IM8.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!