Svarbiausios interjero tendencijos 2020 arba kaip sukurti „naująją prabangą“?

2020 m. gegužės 14 d.

Pagaliau daugelis iš mūsų pavargo nuo pigių kopijų, pavargo nuo masės daiktų, kurie pabrėžtų mūsų socialinę svarbą kitiems, o mus bent laikinai išgelbėtų nuo dar vieno komplekso. Šie vykstantys procesai atsispindi dizaine, ir pirmiausiai, namų interjere. Karantinas patvirtino tai link ko ėjome jau kelis metus – mums reikia tikrumo, švaros, vientisumo, gamtos (natūralumo, bet ne aplinkos sąskaita), pirmenybę teikiame kilimėliui iš perdirbto plastiko, nei ryžtamės nukirsti dar vieną medį.

Šis pokalbis su interjero studijos „Jaukumas“ dizainere Rūta Lendraityte Utalla turėjo tapti šių metų interjero tendencijų apžvalga, tačiau atvedė prie pokalbio apie žmogų – ko mes norime, ką renkamės ir kuo mes tapome?

Kokias pagrindines dizaino tendencijas pastebite?

Tendencijų yra ne viena, bet ta, kuria dega „Jaukumas“ komanda  ­– „naujoji prabanga” – tai yra tai, kas sunkiausiai pasiekiama šiuolaikiniame pasaulyje: tyla, tuščia erdvė, ramybė, laikas ir kokybė. Tuščia erdvė – namų vientisumas, švara, tik būtiniausių daiktų naudojimas. Mūsų pasaulis pertekęs daiktais, todėl  rekomenduojame naujam gyvenimui prikelti senus ir jau nebenaudojamus objektus, o jei renkamės naujus – nebijoti pasirinkti tų, kurie yra pagaminti iš perdirbtų medžiagų.

Studijos dizainerės dirba netgi su užuolaidomis, kurios yra pagamintos iš perdirbto plastiko, verta pamatyti, jau vien dėl to, kad suvoktumėm kaip yra ištobulėjęs mūsų pasaulis. Renkantis naujus interjero daiktus taip pat būtina atkreipti dėmesį į kūrinio istoriją – iš ko jis pagamintas, kaip pagamintas ir kokią žinutę neša. Taigi iš esmės taip – naujoji prabanga propaguoja vartojimą ne daug, bet labai gerų, kokybiškų daiktų ir atsakingai pasirinktų. Šia tendencija gyvena ir pasaulyje pripažintas interjero dizaineris Alex Vervoordt.

Salone yra didelis asortimentas: nuo baldų iki užuolaidų. Kokie elementai namuose turėtų tapti ilgalaike investicija, o ką patariate keisti dažniau? 

Visada rekomenduojame į kiekvieną pasirinktą daiktą žiūrėti kaip į ilgalaikę investiciją ir rinktis atsakingai nesvarbu ar tai būtų sofa, stalas ar patalynė, vaza. Renkantis tą pačią patalynę, pasirinkus tvirtą pluoštą kaip pavyzdžiui linas, tokių kelių komplektų žmogui pakanka visam gyvenimui. Tad mes už ilgalaikę investiciją.

Dėl susidariusios situacijos, dienas leidžiame namuose. Panašu, kad karantinas nors ir švelninamas, tačiau panaši situacija dar išliks ilgai. Todėl darosi itin aktualu jų jaukumas. Ką kiekvienas galime padaryti jau šiandien, norėdami atnaujinti savo namus?

Karantinas neabejotinai pakeitė požiūrį į namų erdvę. Ji tapo svarbi kaip niekad. Jaukumo paslaptis  – detalės, pamerkta puokštė ant stalo, pakabintas paveikslas, minkštas pledas ant sofos, švelnus kilimas po kojomis… Bet taip pat rekomenduojame skirti laiko ir pasikonsultuoti su dizaineriais. Šie žmonės visą gyvenimą paskyrė savo jautrumui ir pastabumui lavinti, tad jie tikrai mato erdves kitaip ir turi patarimų, kurie neabejotinai gali pagerinti gyvenimo kokybę, o ypač karantino laikotarpiu.

Ar lietuviai ieško išskirtinio dizaino, ar jaučia tikrų dalykų alkį?

Tie žmonės, kuriuos pavyksta mums sutikti neabejotinai ieško išskirtinio dizaino, idealiai jų interjerui ir asmenybei tinkančių kūrinių. Panašu, kad mes pavargome nuo „kičo“, beskonybės, netikrumo ir pradedame vis intensyviau ieškoti tikrų dalykų.

Prie jūsų kolektyvo prisijungė dizainerė Diana Kenstavičiūtė. Kas lėmė tokį pasirinkimą?

Interjero studija „Jaukumas” jau 23 metus dirba su interjero projektais ir erdvių kūrimu. Turime salonus ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Taip pat turime ir itin profesionalią interjero dizainerių komandą.

Keturios užuolaidų dizainerės: Inesa Liudvinovič, Aušra Vinogradovaitė, Reda Vaškytė, Rita Viršilaitė pas kurias į konsultacijas atskrenda žmonės iš įvairiausių pasaulio šalių.

Interjero dizainerės Jurgita Prakapavičienė, Rūta Lendraitytė Utalla, Simona Lėliutė.  Diana Kenstavičiūtė, viena geriausių mūsų šalies dizainerių, papildė mūsų gretas įnešdama, naujų vėjų ir dar labiau sustiprindama kolektyvą.

Teko girdėti, kad rudenį bus vykdomi interjero kursai, ar galėtumėt plačiau papasakoti? 

Dirbant dizaino srityje dažnai tenka susidurti su žmonėmis, kurie nors ir nėra dizaino srities specialistai, labai myli šią sritį. Nuoširdžiai domisi, žiūri dizaino laidas, skaito straipsnius arba lengvai renka įkvepiančius vaizdus internete. Bendraujant su dizaino entuziastais kilo mintis apie interjero dizaino kursus.

Prieš pat 2019 sutiktuves pradėjome organizuoti dizaino kursus, kurie sulaukė labai didelio susidomėjimo, o karantino metu atsiradus galimybėms daugiau laiko mokytis iš namų, jie įgauna virtualų pavidalą. Yra galimybė mokytis dizaino pagrindų ir paskui prisijungus prie bendruomenės dalyvauti klausimų/atsakymų vakaruose.

Daugiau apie kursą: balinidaliving@gmail.com

@Studijos „Jaukumas“ nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/05/340x430_pentacolor.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!