Svarus indėlis į gražėjančią Lietuvą

2020 m. liepos 15 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Pasibaigus daugiau nei 10 mėnesių trukusiam konkursui „Išmanusis miestas VI“, kurio metu dalyviai kuria savivaldybių teritorijų ateities vizijas, tęsiasi susitikimai su savivaldybių atstovais.

Neseniai UAB „Structum projektai“ direktorė Ignė Dutova kartu su projekte dalyvavusiais partneriais lankėsi Šilutės bei Klaipėdos rajonų savivaldybėse: jose buvo pristatyti įspūdingiausi dalyvių projektai, kalbama apie tolesnes bendradarbiavimo galimybes.

Šilutėje – darnaus rajono vizija

Šilutės rajono savivaldybė iš projektui „Išmanusis miestas VI“ siūlytų teritorijų pasirinko Kintų stovyklą – nors jos vieta puiki, tačiau labai trūksta infrastruktūros sprendimų, pastatų pritaikymo rekreaciniams poreikiams.

Susitikimo metu pristatyta konkurse parengta studija „Kintai labirintai“. Kintams skirtą projektą pristatė studijos „Devyni architektai“ vadovas Arūnas Skrolis.

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis džiaugėsi, kad gauti projektiniai pasiūlymai yra itin priimtini: miestas jau dabar gražėja ir tvarkosi, o pasiūlytas projektas puikiai tęstų darnaus miesto koncepciją, paskatintų Pamario kraštą tapti turistų traukos centru.

Pasak jo, labai svarbu, kad susitikime dalyvavę verslo ir paslaugų įmonių atstovai supažindino su naujausiais ir pažangiausiais statybų verslo produktais. Profesionaliai pateikta informacija leido susirinkusiesiems ne tik sužinoti, kokios naujienos jau visai netrukus pasieks rinką, bet ir tai, kokie produktai ar technologijos geriausiai atitiktų jų savivaldybės interesus.

Išvykoje į Klaipėdos rajono ir Šilutės rajono savivaldybes dalyvavo projekto „Išmanusis miestas VI“ partneriai: „SFS“, „Baltic Master“, „Betono mozaika“, „Schneider Electric“, „Isort“, „Schomburg Baltic“.

Susitikimo Šilutėje pabaigoje laukė trumpa ekskursija po miestą: Planavimo ir plėtros skyriaus vyr. specialistas Romualdas Ambrulaitis plačiau papasakojo apie Pamario kraštą, taip pat supažindino su originaliu projektu „Šilutės sekretai“.

Klaipėda – turizmo traukos centras

Klaipėdos rajonas išskirtinis ne vien unikalia vieta, bet ir tuo, kad jame gausu kultūrinių vertybių, tad visi nauji projektai turi būti patrauklūs tiek socialiniu, tiek ekonominiu aspektu.

Nutarę dalyvauti konkurse „Išmanusis mietas VI“, savivaldybės atstovai tikėjosi gauti modernių bei racionalių Gargždų miesto pietinės dalies daugiabučių gyvenamųjų namų teritorijos projektinių pasiūlymų. Savivaldybės vyriausiasis architektas Gytis Kasperavičius tikino, kad lūkesčiai iš tiesų pasiteisino.

Būtent šios teritorijos projekto autorius Aistis Stalaučinskas iškovojo antrąją vietą konkurse. Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentas susitikimo metu savivaldybėje pristatė savo rengtą projektą ir atsakė į visus rūpimus klausimus.

Po susitikimo visi jo dalyviai buvo pakviesti iš arčiau susipažinti su Gargždų miestu: gidė ne tik išsamiai papasakojo rajono istoriją, bet ir aprodė bene geriausiai žinomus objektus šiame krašte – Gargždų žydų žudynių ir užkasimo vietą bei Gargždų senąsias žydų kapines.

Jau rugsėjį prasidės septintasis konkursas „Išmanusis miestas VII“, o nugalėtojai bus paskelbti ateinančių metų birželį. Visos Lietuvos savivaldybės kviečiamos prisijungti ir siūlyti naujas teritorijas, kurias naujam gyvenimui prikels ir profesionalios architektų komandos, ir aukštųjų mokyklų studentai.

 

Nuotr. Structum

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!