https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download.gif

Švedijoje kuriamas vertikalus kaimas

2019 m. sausio 4 d.

Agnė.

Švedų architektų studija „Tham & Videgård Arkitekter“ atskleidė surenkamųjų būstų schemos projektą, kuris šiuo metu vystomas Geteborge, Švedijoje. Projekto tikslas sukurti alternatyvą tradicinėms sodyboms. Pasiūlyta koncepcija remiasi idėja, kad didžiausios erdvės būtų skiriamos žaliesiems plotams.  

Projektas „Vertical Village II“ priklausys naujam tvariam rajonui, pavadintam „Wendelstrand“, kurį planuojama statyti Landveterio mieste, prie kurio plyti to paties pavadinimo ežeras.  

Tham & Videgård Arkitekter“ išduoda, kad rėmėsi Ebenezerio Hovardo konceptualizuotomis miestų planavimo schemomis. Jose kuriami ne pastatai, o žalieji plotai, kurie puosialėjami juos supančios savarankiškos bendruomenės.  

„Idėja yra pasiūlyti alternatyvą sodybų tipologijai, kiekvienam vienetui suteikiant privatų sodą, išlaikant tą patį efektyvų gyvenamąjį tankį kaip ir standartinių namų“, – paaiškino Stokholmo architektai. 

To bus siekiama planuojant erdves vertikaliai, o ne horizontaliai. Tai kompaktiški trijų lygių namai, įkomponuoti apvaliuose sklypuose, apibrėžtuose aukštomis gyvatvorėmis. 

Rezultatas – tankus 2,550 kvadratinių metrų gyvenamųjų namų projektas, kurį sudaro 17 trijų aukštų namų, apgaubtų žaluma. Namai pasižymi asimetriškomis formomis, įrėmintomis dideliais kvadratiniais langais. 

Tham & Videgård Arkitekter“  suprojektuoti namai bus pastatyti iš medienos. Pasak dizainerių, visi sprendimai atitiks aukščiausius aplinkosaugos ir energijos standartus bei „skatins vietos biologinę įvairovę“. 

Visi 17 namų turi vienodus planus, tačiau jie diferencijuojami skirtingomis orientacijomis ir fasadais, kurių kiekvienas plakiruotas skirtingomis spalvomis. Tai atviro plano būstai, kurių bendrose erdvėse yra svetainė, valgomasis, virtuvė. Viršutiniuose dviejuose aukštuose bus įrengta daugiau privačių erdvių. Antrame aukšte yra vonios kambarys ir trys miegamieji, iš kurių atsiveria vaizdas į aplinkinį kraštovaizdį, o ketvirtas miegamasis bus įkomponuotas palėpėje. 

Visi namai bus jungiami bendrais keliukais, taip siekiant sukurti bendruomenę. Taip pat teritoriją su vietiniais keliais ir artimiausiomis gyvenvietėmis jungs regioniniai keliai.  

Portalo STRUCTUM redakcija primena, kad 2009 metais Tham & Videgård Arkitekter sukurta vertikalaus kaimo koncepcija pateko į prestižinį Dezeen Hot List 311 numerį. Ar šio projekto laukia tokia pati sėkmė?

Projekto autorių nuotr. 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!