Svyruojančioje nekilnojamojo turto rinkoje – pakilimas Lietuvos pajūryje

2020 m. gegužės 21 d.
COVID-19 pasaulio šalių ekonomikas užklupo taip netikėtai, kad net ekspertams sunku numatyti aiškius ateities scenarijus. Lietuvos bankas, Finansų ministerija pandemijos pradžioje kalbėjo apie nežymų, vos kelių procentų BVP kritimą. Deja, šiandien ekonomikos susitraukimo prognozės Lietuvai svyruoja nuo kelių iki net 20 proc, skelbia Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija. 
Lyginant su kitomis šalimis, sąlyginai nedidelis užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičius Lietuvoje, vartojimo grįžimas rodo, kad galima tikėtis pozityvaus ekonomikos atsigavimo scenarijaus. Nekilnojamojo turto (NT) ir apgyvendinimo ekspertai prognozuoja, kad nors netrukus prasidėsianti vasara bus kitokia, žmonių atostogų ir ramybės poreikis po šio pasaulinio sukrėtimo ne tik nesumažėjo, bet ženkliai išaugo.
Bet kokia kritinė situacija pasaulyje sukelia daug diskusijų, kaip elgtis su santaupomis. Ir nors finansų analitikai ir bankų atstovai visada agituoja už saugias investicijas bankuose, tačiau nekilnojamo turto įsigijimai visais laikais yra didžiausią atsiperkamumą užtikrinanti investicija.
Pasak NT vystytojos, įmonių grupės „Nuova“ rinkodaros projektų vadovės Deimantės Kairienės, ypatingai juntamas išaugęs susidomėjimas nekilnojamuoju turtu pajūryje.
„Dėl susiklosčiusios situacijos, dėl koronaviruso, klientai vis labiau atranda Lietuvos pajūrį ir domisi galimybėmis čia įsigyti būstą. Daugiausia žmonės domisi jau įrengtais butais, kad galėtų greičiau apsigyventi. Pastebėjome, kad daugelis mūsų projekto „Apartamentai kopose“ gyventojų jame leido visą karantino laikotarpį, įvertino pajūrį ne tik vasarą, bet ir pirmą kartą stebėjo audringą jūrą, rinko gintarėlius, džiaugėsi laisve plačiausiame Lietuvos pajūrio ruože. Pasikeitus mokymosi ir darbo pobūdžiui, daugumai žmonių nuotolinis darbas tapo įprastas ir patogus. Turintys savo namus pajūryje džiaugiasi galimybe suderinti darbą ir tuo pačiu metu daugiau laiko kokybiškai praleisti su šeima. Toks gyvenimo būdas tapo visiška norma – kai darbo vieta nebeturi fizinės vietos, o galimybė pasirinkti – visada yra didžiausia prabanga“, – teigia įmonių grupės „Nuova“ atstovė.
Pirkimo procesas paspartėjo
Kad Lietuvos pajūris turi visas galimybes nepajausti ekonomikos sulėtėjimo verčia manyti ir tai, kad net po truputį atsinaujinant skrydžiams lietuviai neskuba keliauti ir jau planuoja poilsį čia pat, neišvykstant iš šalies.
„Šiuo metu pajūrio nekilnojamojo turto rinkoje jaučiamas didelis suaktyvėjimas. Klientai, matomai supratę, kad su COVID-19 susiję esami ir galimai būsimi kelionių ar atostogų užsienyje suvaržymai išliks ganėtinai ilgai, suskubo dairytis įsigyti nekilnojamojo turto objektų Lietuvos pajūryje, – sako NT brokerė „Capital“ Palangos biuro vadovė Ieva Kaštaunaitė. – Pasikeitė ir pats pirkimo procesas. Laikas nuo objekto pasirinkimo iki apsisprendimo jį įsigyti žymiai sutrumpėjo – aprodžius klientui būstą jis dažnai net ne rezervuojamas, o nedelsiant pasirašoma pirkimo –pardavimo sutartis.“

@Bendrovės nuotr. 

Temos:

verslas
https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!