„TARKETT“ PADEDA IŠSIRINKTI GRINDŲ DANGĄ EDUKACINĖS PASKIRTIES PASTATAMS

2019 m. kovo 1 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Kompanija „Tarkett“ yra sukaupusi daugiau nei 130 metų patirtį gamindama komercinės paskirties grindų dangas. Per tuos metus sukūrė ir ištobulino itin aukštos kokybės produktus. O taip pat ir priedus jiems – grindų, sienų dangų, sportui skirtų paviršių aksesuarus. „Mes siekiame pasidalinti savo patirtimi tam, kad jums būtų lengviau pasirinkti grindų dangą edukacinės paskirties pastatams. Stengiamės, kad ji atitiktų visus jai keliamus reikalavimus: prieinamumas, vidaus patalpų oro kokybė, patvarumas ir atsparumas“, – teigia „Tarkett“ atstovas Lietuvoje Audrius Mizaras.

KURIANT SVEIKĄ APLINKĄ

Aplinkosauginiai aspektai – garso lygis, tinkamas apšvietimas ir kokybiškas patalpose cirkuliuojantis oras – svarbų poveikį net tik mokiniams, bet ir patiems mokytojams.

Patalpų oro kokybė

Patalpose esančių teršalų kiekis yra 2–5 kartus didesnis nei lauke ir turi tiesioginę įtaką astmos bei alergijų vystymuisi, ypač vaikams. Dėl šios priežasties Tarkett gamina dangas, kuriose:

 • Nėra kenksmingų medžiagų, darančių tiesioginę įtaką žmonių sveikatai;
 • Atitinka VOC teršalų kiekio reikalavimus;
 • Yra be nuodingų teršalų.

Vizualus komfortas

„Tarkett“ atliktas tarptautinis tyrimas atskleidė, kad spalvos ir apšvietimas daro įtaką mokinių nuotaikai ir elgesiui. Aplinkoje esančios šviesios spalvos padeda mokytis, o natūrali šviesa yra palanki hormono kortizolio, kuris siejamas su koncentracija, sintezei. Tinkamas šviesos atsispindėjimas (LRV) nuo sienų ir grindų padeda sukurti tinkamą apšvietimą, na, o geras spalvų kontrastas sustiprina vaizdinius orientyrus. Pasirinkę pageidaujamas medžiagas iš daugybės „Tarkett“ siūlomų produktų ir naudodami tinkamas spalvas ir jų kontrastą, galite sukurti mokymuisi itin palankią vizualinę aplinką.

Akustinis komfortas

Klasėse būna itin triukšminga. Trisdešimties moksleivių grupė sukelia 50 dB triukšmą, priverčiantį mokytoją kalbėti 65 dB garsumo balsu tam, kad jį būtų galima girdėti. Triukšmą generuoja ir patys moksleiviai, ir klasė, esanti virš moksleivių. Todėl itin svarbu sumažinti garsą naudojant specialią grindų dangą ir taip pagerinti mokymosi kokybę. Triukšmui sumažinti „Tarkett“ siūlo rinktis iš didelio asortimento produktų, kurie atitinka statybinius reikalavimus:

 • „Tarkett“ produktai sumažina iš viršutinių aukštų sklindantį triukšmą, kas itin svarbu mokyklose (triukšmo lygis turi būti mažesnis nei 60 dB);
 • „Tarkett“ produktai sumažina žingsnių ar stumdomų baldų garsą bendrosiose erdvėse, tokiose kaip koridoriai ar valgyklos.

INVESTUOTI Į PATVARIUS IR ILGALAIKIUS PASTATUS

Grindų danga atlaiko didelį nusidėvėjimą mokyklose ir kitose patalpose, kur būna daug žmonių. Produktų pasirinkimas turi būti apgalvotas, ypač turint omenyje jų patvarumą ir kainą.

Patvarumas ir atsparumas

Kasdienis vaikščiojimas grindimis, batų ir atsinešto iš lauko purvo sukeliamas nusidėvėjimas, nuo baldų, kėdžių stumdymo likę subraižymai – mokymo paskirties pastatuose naudojama grindų danga turi atlaikyti itin didelį krūvį. Kasdienę grindų dangai tenkančią apkrovą galima sumažinti naudojant firmos „Tarkett“ trinčiai ir įdubimams atsparius produktus:

 • „iQTM“ homogeninis vinilas. Unikalios atnaujinimo savybės, taikant vien tik sausąjį poliravimą;
 • „TopClean XPTM“ su didesniu PU sluoksniu, padidinančiu atsparumą subraižymams bei trinčiai ir nusidėvėjimui;
 • „xf²TM“ natūralus linoleumas, turintis itin stiprų paviršių, atsparų trinčiai ir dėmėms.

Higiena, lengvas valymas bei žema kaina

Grindų dangos įsigijimo ir įrengimo kaina sudaro 8 % visos kainos sumos. Kitus 92 % sudaro ilgalaikis valymas ir priežiūra. „Tarkett“ siekia sumažinti kasdienės grindų dangos priežiūros kainas ir padaryti valymą lengvesnį, ypač tokiose vietose kaip vaikų darželiai, valgyklos, tualetai, kur higienos normos yra itin aukštos.

Sporto danga

Sporto dangai keliami specialūs reikalavimai, siekiant užtikrinti paviršiaus saugumą ir efektyvumą. Šie saugumo standartai veikia ir produktų pasirinkimą: amortizuojamosios savybės turi būti pritaikytos dangai, ant kurios bus sportuojama. Tuo tarpu sporto salių, kurios taip pat naudojamos kaip patalpos egzaminams laikyti ar didelių susibūrimų vietos, grindų danga privalo būti atspari ir subraižymams, ir įdubimams.

„Tarkett“ siūlo didelį sportui skirtų dangų asortimentą su medžiu, vinilu ar linoleumu:

 • Atsparus daugiafunkcis paviršius;
 • Geresnė patalpų oro kokybė ir mažesnės priežiūros išlaidos;
 • Nesudėtingas įrengimas ir atnaujinimas.

Tvaraus vystymosi įsipareigojimas

Jaunoji karta yra mūsų ateitis ir kompanija „Tarkett“ tiki, kad atsakingas verslas padeda sukurti geresnę ateitį ir žmonėms, ir visai mūsų planetai. Todėl imamės iniciatyvos, spręsdami globalius iššūkius, kuriuos galime padėti įveikti pasitelkdami savo tvaraus vystymosi strategiją „Daryti gera kartu“. Ši strategija yra atviras kvietimas visiems mūsų partneriams ir klientams kartu kurti sveiką ir tvarų pasaulį.

Pavyzdžiui, pagal mūsų produktų perdirbimo programą „ReStart“ surenkamos po dangos sumontavimo likusios atliekos, jos perdirbamos ir integruojamos į naujus produktus. Taip jūs sumažinate atliekas, o mes mažiname suvartojamus naujus išteklius, taip prisidėdami prie gamtos resursų saugojimo. Kurkime atsakingą verslą kartu dėl geresnės mūsų visų ateities.

Jeigu susidomėjote ir norėtumėte sužinoti daugiau, mus rasite „Facebook @TarkettLietuva“.

 

Temos:

statyba
https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!