TARPTAUTINIAME KONKURSE LIETUVĄ REPREZENTUOS INDUSTRINIO ĮVAIZDŽIO VERSLO KOMPLEKSAS


PAVADINIMAS: „Paupio“ verslo namai

ADRESAS: Aukštaičių g., Senamiestis, Vilnius

UŽSAKOVAS: UAB „Darnu Group“

GENERALINIS RANGOVAS: UAB „Mitnija“

ARCHITEKTAI: UAB Ambraso architektų biuras

PASKIRTIS: verslo centras

PLOTAS: 30 tūkst. kv. m

ENERGINĖ KLASĖ: A

„Mies van der Rohe“ prizo konkursas yra svarbiausias šiuolaikinės architektūros apdovanojimas Europoje ir vyksta jau daugiau nei 30 metų. Konkurso dalyviai sulaukia tarptautinio pripažinimo, o geriausio projekto autoriai gauna ir 60 tūkst. eurų piniginį prizą. Projektus konkursui teikia įvairios pripažintos architektų organizacijos ir nepriklausomi ekspertai iš visos Europos, tarp jų ir Lietuvos architektų sąjunga.

Konkurse „Mies van der Rohe 2021“ verslo ir administracinės paskirties pastatų segmente varžysis architekto Audriaus Ambraso biuro projektuoti „Paupio“ verslo namai, pranešime spaudai nurodė projekto vystytojai UAB „Darnu Group“.

„Paupio“ verslo namai buvo sukurti išlaikant ankstesnę gamyklos tūrinę kompoziciją iš išorės, bet viduje erdvės atvertos turgui, kavinėms, parduotuvėms, studijoms ir biurams. Ant ilgojo korpuso stogo suformuota terasa, o kieme – pasažas, kuriame taip pat kuriasi komercinės erdvės.

„Didžiausias architektūrinis iššūkis buvo sukurti naują architektūrą kuri tarsi pasakotų apie anksčiau čia stovėjusius pastatus. Taip pat svarbu buvo sujungti kvartalą su gretimomis teritorijomis tiek funkciniais tiek vizualiniais ryšiais bei sukurti jaukias, intriguojančias netikėtas erdves kvartalo viduje,“ – sako projekto autorius architektas Audrius Ambrasas.

Paklaustas, kokia yra šio objekto reikšmė Vilniui, autorius pabrėžė, jog svarbiausias yra buvusios didelės gamyklų teritorijos grąžinimas į natūralų miesto audinį. Paupio verslo namų kvartalas yra dalis šios didelės kompleksinės konversijos.

„Pagrindinis mūsų tikslas kuriant visą septynių kvartalų „Paupio“ rajoną buvo ilgus metus šioje miesto dalyje vyravusią pramoninę tradiciją pritaikyti naujiems, šiuolaikiškiems miestiečių poreikiams, todėl konvertuodami buvusios gamyklos teritoriją siekėme darniai sujungti gyvenamąją, komercinę ir visuomeninę paskirtis. „Paupio“ verslo namai organiškai jungia biurus, prekybą, kultūrą bei bendrumą kuriančias viešąsias erdves.

Kartu su architektu A. Ambrasu ir jo komanda mums pavyko išplėsti verslo namų funkcionalumą ir atverti jį ne tik darbuotojams, bet ir rajono gyventojams bei miestiečiams. Labai džiaugiamės, kad projektas turės galimybę atstovauti Lietuvai prestižiniame konkurse. Smagu žinoti, kad „Paupio“ rajonui dar tik perkopus į antrąją vystymo pusę jau esame pastebėti ir vertinami“, – sako „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

Vilniaus senamiestyje, 7 ha teritorijoje, kuriamas „Paupys“ yra vienas didžiausių Lietuvoje nebefunkcionalių erdvių konversijos projektų, įtrauktų į 2010–2020 m. Vilniaus miesto savivaldybės strateginį planą „Architektūros parkas“.

Rangos darbai patikėti įmonei „Mitnija“

„Paupio“ verslo namų statybų procesą komentuoja statybos bendrovės „Mitnija“ projektų vadovas Rimantas Šiurkus:

„Mitnija“ stato nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ plėtojamą Paupio rajoną Vilniaus senamiestyje. Čia jau baigėme statyti 30 tūkst. kv. m verslo ir visuomeninės paskirties kvartalą – „Paupio“ verslo namus, o šiuo metu įgyvendiname septintą projekto etapą – statome 19 tūkst. kv. m gyvenamosios ir komercinės paskirties kompleksą.

Pirmasis „Mitnijai“ patikėtas projektas Paupio rajone buvo 5 ha teritorijoje mūsų pastatytas „Paupio“ verslo kvartalas, kurį sudaro daugiau kaip 30 tūkst. kv. m verslo ir visuomeninės paskirties kompleksas – „Paupio“ verslo namai – ir požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. „Paupio“ verslo namuose pastatėme A klasės biurų, kuriuose įsikūrė tarptautinė profesinių paslaugų bendrovė „Ernst & Young“, pasaulinė reklamos agentūra „Adell Taivas Ogilvy“, viena didžiausių verslo grupių Baltijos šalyse „MV Group“ ir kt. Mes buvome atsakingi ir už visą pagrindinių nuomininkų biurų įrengimą, dirbome su penkiomis skirtingomis interjero įmonėmis.

Sunkiausia ir įdomiausia buvo statyti du „Paupio“ verslo namų korpusus jungiantį antstatą – viršutinį aukštą, kuris sujungia du korpusus. Vidiniame atvirame kieme atstumas tarp dviejų korpusų yra 16 m, todėl visą šią dalį įrengėme iš surenkamųjų gelžbetoninių ir metalinių konstrukcijų. Joms montuoti naudojome 200 t kraną, darbųmetu turėjome uždaryti visą Aukštaičių gatvę. Pastato, kuriame įsikūrė „Ernst & Young“, paskutiniame aukšte įrengėme ir eksterjerą papuošusią konsolę, kuri grakščiai išsikiša iš pastato fasado, tarsi pakimba ore. Čia patalpų nuomininkas įsirengė jaukų, išskirtinį posėdžių kambarį.

Visa mano komanda taip pat didžiuojasi kitais išskirtiniais šio projekto akcentais. Čia įrengėme visiems nuomininkams prieinamą terasą ant stogo, sumontavome pavėsines, suolus, terasą apželdinome. Pastate, kuriame įsikurs Paupio turgus, sumontavome beveik 600 kv. m stiklinį stogą. Tai retas ir sudėtingas technologinis sprendimas, nes montavimo darbams atlikti reikėjo specialiai pagamintų santvarų ir sijų, specialių sujungimo ryšių, taip pat įrengėme specialią lietaus vandens surinkimo sistemą.

Paupio verslo namų statyboje naudojome išskirtines, retai naudojamas statybines medžiagas, tokias kaip betoninės fasadinės plokštės, savaime rūdijantys corten plieno lakštai ir vamzdžiai, aukštos kokybės termomediena.

Mūsų pastatyto objekto vieta taip pat buvo nemenkas iššūkis visai komandai. Paupio rajone vienu metu vyko keturi projekto statybų etapai, taip pat buvo įrengiamos aplinkinės gatvės, įskaitant inžinerinius tinklus. Todėl su skirtingais čia dirbusiais rangovais turėjome kruopščiai bendradarbiauti, derindami medžiagų pristatymo kelius, laiką, kitus logistikos klausimus. Statybvietėje trūko vietos medžiagoms sandėliuoti, todėl ir medžiagų pristatymą organizavome itin tiksliai ir kruopščiai.

Statybų piko metu objekte dirbo daugiau nei 500 darbininkų, todėl turėjome tiksliai ir preciziškai planuoti darbus, koordinuoti daugiau nei 90 subrangovų ir tiekėjų įmonių.

„Paupio“ verslo namai – didžiausio Vilniuje konversijos projekto dalis, čia įsikūrė senamiesčio kultūrą, nestandartinius sprendimus ir drąsią architektūrą vertinančios kūrybiškos bendrovės, projektui buvo keliami ypač aukšti kokybės kriterijai. „Mitnijos“ komanda ne tik pastatė šį unikalų projektą, bet ir padėjo užsakovui projektuojant tam tikrus pastatų techninius ir technologinius sprendimus, siūlė alternatyvų.“

Įmonės „Schindler“ specialistai verslo centre sumontavo aštuonis vertikalaus transporto įrenginius: tris liftus uždarose šachtose, du keltuvus neįgaliesiems bei tris panoraminius liftus stiklu dengtose šachtose. Pastarieji turėjo būti įrengti taip, kad pritaptų prie pastato vidaus erdvių estetikos.

Naujame kvartale įsikūrė ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje gerai žinomos įmonės. Kiekvienas biuras kurtas atsakingai, atsižvelgiant į estetinius poreikius bei prisitaikant prie pastatą lydinčios istorijos.

„MV Group“ biuras užima daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m

Įspūdingame „Paupio“ verslo namų projekte įsikūrė net keletas itin didelių nuomininkų. Tarp jų „MV Group“ – viena didžiausių verslo grupių Baltijos šalyse, veiklą pradėjusi 1992 metais. „MV Group“ naujojo biuro pastatas užima daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m. plotą. Keturių aukštų pastate įrengta apie 140 darbo vietų, taip pat susitikimų salės, žaidimų, poilsio, valgomojo erdvės.

„Iš savo patirties žinome, ką reiškia derinti, atrodo, sunkiai suderinamus dalykus. Mūsų įmonių grupėje pagarba istorijai ir lietuviškų tradicijų puoselėjimas persipina su inovacijomis, šiuolaikinėmis technologijomis ir tarptautiniais standartais, – pasakoja „MV Group“ generalinis direktorius Marijus Cilcius. – Pasirinkome Paupį, nes kvartalo vieta, infrastruktūra ir naujojo biuro patalpos atitiko mūsų, kaip rinkos lyderių, lūkesčius.“

Pašnekovo teigimu, norėta, kad biuras būtų vienoje patraukliausių miesto vietų, o į darbą būtų galima vykti ir automobiliu, ir dviračiu ar paspirtuku.

„Ieškojome vietos, kur galėtume įsikurti patogiai, kad aplinka būtų šiuolaikiška ir jauki mūsų žmonėms bei reprezentatyvi mūsų partneriams, svečiams iš užsienio“, – sako M. Cilcius.

Ypatingas ir biuro išdėstymas – pirmieji trys biuro aukštai yra skirti darbo erdvėms, susitikimų salėms. Čia daug dėmesio skirta funkcionalumui, patogumui.

Kitokia erdvė naujajame biure yra viršutinis mansardinis aukštas: beveik visas skirtas laisvalaikio ir bendravimo zonoms.

„Išskirtinis objektas šioje erdvėje yra profesionalus baras. Kitiems tokia detalė biure gal būtų mažų mažiausiai neįprasta, bet ne mums. Daug metų dirbame su gėrimais, tarp įprastų pareigybių turime miksologijos ambasadorius, o svečiuose dažnai sulaukiame savo partnerių – pasaulinių gėrimų gamintojų ir tiekėjų, profesionaliai pristatančių savo produktus, vedančių mokymus mūsų personalui. Šis sprendimas mums yra ne tik išskirtinė interjero detalė, bet ir būtina darbo erdvė“, – teigia M. Cilcius.

Kadangi biure dalis darbuotojų dirba kabinetuose, o kiti – atvirosiose erdvėse, įrengta ir erdvių, skirtų privatiems pokalbiams.

Interjerą šiame biure kūrė gerai žinoma interjero dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė.

 

„Media House“ interjere derinta ir sena, ir nauja

„Visa „Paupio“ kvartalo aplinka yra labai subtili. Šio kvartalo erdvių mastelis yra labai jaukus“, – sako L. Gronskytė-Bakienė, sukūrusi ir bendrą naujojo „Media House“ biuro interjerą.

Būtent tai, kad į santykinai nedideles erdves reikėjo integruoti nemažai darbo vietų, ir buvo vienas svarbiausių iššūkių. „Media House“ interjere naudotos ir žaismingos, ir solidžiai tamsios spalvos, taip suteikiant išskirtinį estetinį vaizdą.

„Reikėjo sukurti patalpas, kuriose reklamos agentūra galėtų kurti naujas ir kūrybingas reklamas. Čia dirba didelis kolektyvas, tad turėjo būti ir daug komandiniam darbui skirtų erdvių. Taip pat negalima buvo pamiršti privatumo, – sako L. Bakienė. – Tai smagus, spalvotas ir ryškus interjeras, puikiai atspindintis visą „Media House“ dvasią.“

„Media House“ biuro interjere naudotos ir žaismingos, ir solidžiai tamsios spalvos – tai sukūrė išskirtinį estetinį vaizdą.

Beje, unikaliausias sprendimas atsirado biuro viduryje – čia sukurtas tikras „Media House“ namukas. Pasak interjero dizainerės, niekas negalėjo tiksliau įprasminti įmonės pavadinimo.

Įspūdingam fasadui sukurti panaudota daugiau nei 200 skirtingų plokščių

Fasadui buvo iškelti nestandartiniai reikalavimai: norėta itin tvarkingo, švaraus fasado, be matomų tvirtinimo elementų ir kad nereikėtų naudoti jokių papildomų apdailos medžiagų angokraščiuose bei pastato kampuose.

Buvo nuspręsta naudoti ploniausias rinkoje esančias armuoto betono plokštes, kurios dėl savo lengvumo gerokai sumažina apkrovą visam fasadui apskritai. Be to, nors ir labai plonos (12 mm), plokštės yra stiprios ir gali būti gaminamos didelio formato. Tai ypač svarbu norint išlaikyti kuo švaresnį fasadą išorėje.

„Tai vienas sudėtingiausių fasadų Lietuvoje. Buvo milžiniška atsakomybė, nes niekas nežinojo, kaip viskas atrodys pabaigoje, – pasakoja įmonės „Laivorita“ vadovas Marius Batoras. – Kartu su gamintojais kūrėme tūrines plokštes, o tai reiškia, kad jei projekte vienoje ar kitoje vietoje būtų neatitikimas, užtektų vos centimetro paklaidos ir pagamintą plokštę tiesiog galėtume mesti lauk, nes jos nebepritaikysi. Tačiau dėl tikslių apskaičiavimų pavyko to išvengti.“

Iš viso projekte panaudota 200 skirtingų formų ir dydžių plokščių, kurių kiekviena yra individuali savo tūrine bei masine forma. Naudotos čekų gamintojo „Dako“ armuoto betono plokštės. Šio tipo plokštės sukuria išskirtinį estetinį vaizdą, nes armuotas betonas turi skirtingus atspalvius, kurie suteikia fasadui savotiško gyvumo.

„Gamindami plokštes neturime standartinių matmenų: gamintojas viską atlieka pagal individualius projektus, – sako M. Batoras. – Projekte sukurtos ne tik unikalios plokštės, bet ir laikančioji konstrukcija, o iš metalinių elementų pagaminti specialūs kėlimo mechanizmai.“

Projektui įmonė „Laivorita“ tiekė daugiau nei 3 tūkst. kv. m armuoto betono plokščių, kurių projektavimas truko daugiau nei du mėnesius.

Švariai šiuolaikiškai architektūrai – termomedienos šiluma

Į naująjį objektą iškeliavo daugiau nei 35 km sertifikuotos „Brolis Timber“ termomedienos. Ji panaudota labai plačiai: įprastai terasų ir aplinkos apdailai, suoliukams, ventiliuojamiems fasadams, net šlaitiniam pastato stogui. Itin įspūdingai termomedienos apdaila atrodo Ambraso architektų biuro ir „Plazmos“ kurtuose projektuose – kino teatre „Pasaka“ ir biurų prieigose, taip pat ant stogo įkurtoje žalumos oazėje. „Brolio“ termomedieną įsigijo net penki rangovai, dirbę šiame objekte.

„Termomedienos estetika kuria šilumos, ekologiškumo ir žmoniškumo jausmą. Didžiuojamės, kad Lietuvos architektūros meistrai taip drąsiai ir organiškai įtraukė medieną į urbanistinį peizažą tokio kalibro projekte“, – sako įmonės direktorė Ingrida Vizbaraitė.

Objektų apdailai architektai rinkosi paprastus, grynų linijų profilius: naudojo įvairių matmenų obliuotus termomedienos tašelius ir lygias terasines lentas su paslėptu tvirtinimu. Švariai šiuolaikiškai architektūrai labai svarbus matmenų stabilumas ir paviršius be sakų, todėl termomediena tam puikiai tinka. Be to, ji lengva – leidžia kurti didelius grafiškus fasadus, ažūrines sienas.

 

Termomedienai būdingas patvarumas ir ilgalaikiškumas. Apdorojant šią medieną karščiu ir garais, įvyksta struktūriniai ir cheminiai pokyčiai, pagerinantys kai kurias esmines jos savybes. Taip gaunama kur kas patvaresnė ir stabilesnė mediena – neprilygstamas sprendimas lauko apdailai, terasoms ir pirtims. Be jokio impregnavimo fasaduose termomediena naudojama ilgiau nei 30, o terasose – ilgiau nei 10 metų. Ši savybė labai aktuali viešosioms erdvėms ir pastatams, kad nereikėtų reguliariai vargti naujinant, kaip nutinka su paprasta mediena. Tiesa, veikiama UV spindulių, nedažyta termomediena papilkėja, bet natūrali medienos spalvos transformacija šiuolaikinių architektų nebegąsdina.

Turima patirtis užtikrino operatyvų darbų atlikimą

UAB „Bygg & fasade service“, vykdanti gipskartonio plokščių, kabamųjų lubų montavimo darbus, naujame komplekse Aukštaičių gatvėje atliko kirsto metalo tinklo lubų ir akustinių plokščių montavimo darbus.

Viena pagrindinių užduočių buvo sumontuoti lengvai ardomą ir akustines savybes atitinkančią sistemą. Tam teko pritaikyti įmonės specialistų patirtį ir kartu su architektais rasti optimalius sprendimus.

„Reikėjo atskiras zonas suvesti į bendrą erdvę, taip pat sujungti vertikalius elementus su horizontaliomis zonomis, – pasakoja įmonės „Bygg & fasade service“ vadovas Gytis Štaras. – Prieš pradėdami montavimo darbus, darėme bandomuosius pavyzdžius, kol galutinai pavyko visas detales suderinti su architektais.“

Darbų specifika taip pat kėlė savų uždavinių: reikėjo dirbti lygiagrečiai su kitais projekto dalyviais, laukti kitų darbų pabaigos, norint montuoti vieną ar kitą segmentą. Šiame objekte įmonės specialistai su pertraukomis dirba beveik metus.

Įmonės „Bygg & fasade service“ profesionalumas ir iki smulkmenų apgalvota kiekvienos patalpos paskirtis leido pasiekti reikiamą pastato lubų išbaigtumą, o akustinės sistemos yra lengvai valdomos ir puikiai atitinkančios joms keliamus reikalavimus.

„Bygg & fasade service“ turi sėkmingos patirties ir visuomeniniuose, ir privačiuose projektuose, todėl lankstumas ir savo darbo išmanymas yra vienas pagrindinių įmonės pranašumų – ją kaip patikimą partnerį renkasi didžiausių projektų užsakovai.

Bendrovė darbe taiko modernias technologijas, greitai ir kokybiškai vykdo darbus, užtikrina jų ilgalaikiškumą ir lanksčiai prisitaiko prie kiekvieno objekto užsakovų poreikių. Ši įmonė gali pasiūlyti didelį asortimentą (visą galima rasti portale lubusistemos.lt): mineralinio pluošto, mineralinės vatos, metalines, medines bei gipsines kabamąsias lubas ir jų konstrukcijas.

Vėdinimo įrenginiai su šilumos siurbliais veiks darniai

Komfortišku patalpų mikroklimatu rūpinosi UAB „Komfovent“, pasiūliusi kompleksinį vėdinimo ir šaldymo sprendimą – vėdinimo įrangą ir šilumos siurblius. Įmonė jau daugiau nei du dešimtmečius gamina įvairius vėdinimo įrenginius, kurie gali būti naudojami ir gyvenamiesiems namams, ir komercinės bei visuomeninės paskirties pastatams.

Dalyje projekto erdvių šviežią orą tieks plokštieji vėdinimo įrenginiai „Verso Standard“, kurių ypatumas yra mažas aukštis. Šie įrenginiai skirti montuoti plokščiai, todėl kartu su visa ortakių sistema jie gali būti įtepti tarp perdangos ir kabamųjų lubų, taip sutaupant patalpų plotą.

Šiam projektui taip pat buvo projektuojami ir sudėtingesnės konstrukcijos, unikalūs „Verso Pro“ ir „Klasik“ serijų vėdinimo įrenginiai. Jie vėdins dalį projekto erdvių, kurioms keliami specifiniai reikalavimai. Viena tokių erdvių – restoranų ir virtuvės zona, kuriai buvo keliamas specialusis reikalavimas – vėdinimo įrenginiai turi būti pritaikyti šalinti iki 70 °C temperatūros orą. Į šias patalpas tiekiamo ir iš jų šalinamo oro srautai visiškai atskirti, pasiūlius sprendimą su atskirų srautų šilumokaičiais.

„Komfovent“ vėdinimo įrenginiai pritaikyti darniai veikti su šilumos siurbliais. Išmanioji įrenginių valdymo automatika sureguliuoja oro temperatūras ir srautus taip, kad vasarą patalpose pakaktų ir šviežio oro, ir gaivaus vėsumo, taip pat jose būtų išlaikoma tinkama santykinė oro drėgmė.

Visi „Komfovent“ vėrininio įrenginiai turi integruotą valdymo sistemą, kurios visi automatikos komponentai sumontuoti bei prijungti gamykloje. Sumaniai sukurti valdiklių algoritmai suteikia platų funkcinių galimybių spektrą. Vėdinimo įrenginius galima valdyti ne tik pulteliu, bet taip pat per interneto naršyklę arba mobiliuosius įrenginius. Dėl įdiegtų protokolų įrenginiai yra lengvai integruojami į bet kurią norimą pastatų valdymo sistemą (angl. BMS).

Bendras projektui patiektų vėdinimo įrenginių oro našumas siekia 146 tūkst. kub. m/val. Įmonė, kasmet savo gamyklose pagaminanti daugiau nei 20 tūkst. vėdinimo įrenginių, kurių didžioji dalis eksportuojama, džiaugiasi prisidėjusi prie šio kompleksiško, didelio, įdomaus ir įspūdingo projekto. Tokia patirtis suteikia dar daugiau žinių ir kompetencijų.

„MV Group“ biuras

„MV Group“ biuras

„MV Group“ biuras

Aukščiausios kokybės įranga sukuria malonų mikroklimatą 

Naujame objekte malonų patalpų mikroklimatą padės užtikrinti UAB „Airwave Lietuva“ projektui pasiūlytos „Daikin“ trivamzdės VRV sistemos su šilumos atgavimo funkcija. Kadangi statant verslo centro pastatus daug dėmesio skirta efektyviam energijos naudojimui, UAB „Airwave Lietuva“ į tai atsižvelgė parenkant kondicionavimo sistemų įrangą. Bendra visų sistemų vėsinimo galia viršija 1,5MW, o šis „Daikin“ trivamzdės VRV sistemos projektas tapo bene didžiausias Baltijos šalyse.

Vienas pagrindinių trivamzdės VRV sistemos privalumų – tai pirmiausia galimybė, naudojant vieną sistemą, tuo pačiu metu vienas pastato patalpas vėsinti, kitas šildyti. Daugumos pastatų langai ir fasadai yra orientuoti į skirtingas pasaulio šalis: viena pastato pusė žvelgia į pietus, kita – į šiaurę ir pan. Pietinėje pusėje esančias patalpas gali reikėti vėsinti netgi saulėtomis žiemos dienomis, o tuo metu šiaurinėje pastato pusėje reikalingas šildymas net ir pereinamuoju metu tarp sezonų. Tokiu atveju projektuojant standartines dvivamzdes sistemas, tenka arba aukoti komfortą (kai viena sistema suprojektuota ir pietinei, ir šiaurinei pastato pusei), arba kiekvienai pastato pusei projektuoti atskiras sistemas. Pastarasis sprendimas nepatogus, nes atsiranda daugiau sistemų, daugiau lauko blokų pastato išorėje, daugiau vamzdyno ir kt. Trivamzdė sistema sėkmingai išsprendžia šiuos iššūkius: užtikrinamas komfortas visose patalpose vienu metu bet kuriuo metų laiku.

„Media House“ biuras

 

„MV Group“ biuras

Antras esminis trivamzdės VRV sistemos privalumas – tai energijos taupymas: patalpų vėsinimo metu gaunama šiluma yra atiduodama patalpai, kurią tuo metu reikia šildyti. Tokiu būdu vartojama mažiau energijos, nes šildymo energijai gauti nereikia papildomo kompresoriaus darbo. Tad tokių trivamzdžių VRV sistemų sezoniniai energijos suvartojimo efektyvumo koeficientai yra žymiai didesni.

Kompaktiškų matmenų VRV sistemų lauko blokai buvo sumontuoti tam numatytose techninėse zonose ir požeminiuose parkinguose, o dalis – lauke. Dauguma vidinių blokų patalpose yra kasetinio tipo ir efektyviai aptarnaus darbo zonas.

Ypatingi apšvietimo sprendimai pasirinkti neatsitiktinai

Šiuolaikinės apšvietimo sistemos stebina savo galimybėmis ir įvairiu pritaikymu. Fasado bei aplinkos apšvietimas buvo patikėtas vienai labiausiai inovacijomis besidominčiai įmonei „Lucidus Techno“, kurios specializacija yra apšvietimo projektavimas bei valdymas.

Įmonės „Lucidus Techno“ specialistai apšvietimo sprendiniais ne tik suteikė komfortą lankytojams tamsiuoju paros metu, bet ir subtiliai pabrėžė visą verslo centro architektūrą. Fasadams pabrėžti panaudoti į grindinį montuojami šviestuvai, vidiniam kiemui – dekoratyviniai prožektoriai bei šviečiantys mažosios architektūros elementai, o gėlynams ir augalų sienai – kryptiniai šviestuvai.

Architektūriškai įdomūs langų angokraščiai taip pat išryškinti individualiais šviestuvais, kurie preciziškai pabrėžia formų tūrį ir suteikia pastatui išskirtinumo.

Daugiau nei 100 projekte sumontuotų šviestuvų tikslas – pabrėžti ir išryškinti pačias unikaliausias verslo centro erdves. Beje, norint sukurti optimalų objekto apšvietimo sprendimą, buvo naudojama trimačio (3D) modeliavimo programinė įranga, skirta skaičiavimams ir projekto vizualizacijoms atlikti.

Vienas įdomiausių sprendimų – turėkluose sumontuotas laiptų ir panduso apšvietimas.

„Tai itin naujoviškas gaminys, pasirinktas bene pirmą kartą Lietuvoje, – pasakoja įmonės „Lucidus Techno“ atstovas Martynas Juršys. – Užsakovo netenkino rinkoje siūlomi standartiniai sprendimai, todėl buvo siekiama išvengti papildomų detalių ir sukurti integruotą sprendinį, kuris susilietų su aplinka ir itin tolygiai sklaidytų šviesą. Būtent todėl ir nuspręsta naudoti turėklų šviestuvus, kurie puikiai atitiko keltus reikalavimus.“

Be to, pasak M. Juršio, šis ir kiti panaudoti apšvietimo elementai sukuria išskirtinę atmosferą. Tai – naujai pastatytas kvartalas, tačiau jis vis tiek yra senamiesčio ribose, todėl apšvietimas turi būti itin subtilus, ne per ryškus, kuriantis jaukią aplinką.

„Nors naudojami šiuolaikiški ir inovatyvūs apšvietimo sprendiniai, tinkamai panaudojus jų galimybes ir funkcionalumą, į naujai vystomas miesto erdves pavyksta perkelti jaukią senamiesčio atmosferą. Svarbu per daug neišsiskirti iš aplinkos, su ja susilieti. Tačiau kartu labai konkrečiai parodyti, kokie nestandartiniai gali būti architektūriniai sprendimai“, – sako M. Juršys.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad visi projekte naudoti šviestuvai yra itin taupūs – jų galingumas svyruoja nuo kelių iki 20 vatų. Tad visas bendras verslo centro apšvietimas per naktį turėtų atsieiti vos kelis eurus.

Apdailos darbai: kokybė be kompromisų

Didelė dalis vidaus apdailos darbų buvo patikėta atlikti UAB „Tikslita“. Vienu metu bendrovei teko įrengti patalpas keturiems patalpų nuomininkams skirtinguose pastatų aukštuose ir komplekso korpusuose, įgyvendinant itin skirtingus interjero sprendimus ir įvairias užduotis. Bendrovės komanda įrengė gipskartonio pertvaras, atliko sienų, lubų įrengimo, glaistymo ir dažymo darbus „Rimi“ parduotuvės ir restorano „Piano Piano“ patalpose, taip pat „Moneta International“ ir „Adell reklama“ biuruose.

Objekte nuolat dirbo vidutiniškai po 10–15 įmonės specialistų. Jie atliko atsakingus apdailos darbus, kuriems reikia didelio kruopštumo, siekiant užtikrinti aukštą kokybę be jokių kompromisų. Iššūkis buvo ne objekto dydis, o darbas vienu metu su labai skirtingomis medžiagomis. Taip pat buvo daug laikui imlaus darbo, teko priimti nemažai nestandartinių sprendimų, suvedant detales į vieną visumą. Įmonės „Tikslita“ specialistai naudojo kokybiškas ir patikimas gipskartonio sistemos plokštes ir kitas statybines apdailos medžiagas.

Bendrovės direktorius Algirdas Tumosa pabrėžia, kad užsakovai kėlė tik aukščiausios kokybės reikalavimus. Jis džiaugiasi, kad komandai pavyko darbus atlikti laiku ir kaip visada kokybiškai, taip pat puikiai suvaldyti darbo procesus objekte. Didelė dalis darbų buvo standartiniai ir įprasti šiai įmonei, bet, pasak jos vadovo, didžiausias iššūkis, dalyvaujant kiekviename projekte, yra kokybė, kuri apdailos darbų įmonei yra tarsi vizitinė kortelė.

Patikimi ir elegantiški langų dekoro sprendimai

Patalpose nemažą dalį langų jau puošia UAB „Domus Lumina“ pasiūlyti inovatyvūs, praktiški ir stilingi sprendimai.

Norint papuošti interjerą moderniomis linijomis, buvo pasirinktas netradicinis langų dekoro sprendimas – plisuotos stoglangių žaliuzės, valdomos elektra. Tai klostuotas audinys, tvirtinamas ant lango rėmo, kad pro jas sklindanti šviesa patalpai suteiktų svajingą atmosferą. Šių žaliuzių valdymas elektra ne tik patogus, bet ir užtikrina tinkamą higieną, nes naudojamų žaliuzių nereikia liesti rankomis, o tai leidžia ilgiau išlaikyti plisuotas žaliuzes švarias.

Objekte sumontuotos ritininės užuolaidos „Prestige 44“ su audiniu „Screen“ – tai vokiškos kokybės tradicinių ritininių užuolaidų mechanizmų sistema „Prestige“, gaminama iš ekstrudinių (lietų) aliumininio profilių, išsiskiriančių ypač geromis atsparumo savybėmis, ir aukštos kokybės plastikinių dalių, kurios yra atsparios temperatūros pokyčiams bei dilimui. Modernūs technologiniai sprendimai užtikrina lengvą sistemos montavimą, todėl galima rinktis ne tik rankinį, bet ir automatinį ritininių užuolaidų valdymą. Patikima, kokybiška ir ilgalaikė elegantiško dizaino sistema „Prestige“ traukia dėmesį aptakiomis ir švelniomis linijomis.

Ritininėms užuolaidoms panaudotas audinys „Screen“ išskirtinis tuo, kad užtikrina šviesos pralaidumą patalpoje. 3 % audinio šviesos pralaidumas tinka šviesesnėms patalpoms, į kurias patenka tiesioginė, akinama saulės šviesa. Tankus audinio pynimas blokuoja ryškią šviesą, tačiau netrukdo mėgautis gražiu vaizdu pro langą net ir pro nuleistas ritinines užuolaidas. Šis audinys pritemdo akinamą šviesą ir apsaugo nuo saulės atspindžių ant kompiuterio ar televizoriaus ekrano. Visų tipų ritininių užuolaidų mechanizmams pritaikomas audinys idealiai tinka biurams, vonios patalpoms ir darbo kambariams.

Projekte jau panaudota daug įvairios „Domus Lumina“ produkcijos ir tikimasi, kad ateityje ten langus puoš ne tik ritininės užuolaidos ir plisuotos žaliuzės, bet galbūt ir užuolaidos, kurios vis dažniau pradedamos naudoti biuruose, norint sukurti namų aplinkos pojūtį.

Įmonei tai vienas iš didesnės apimties projektų ir jos atstovai džiaugiasi rodomu įvairių didelių verslo centrų pasitikėjimu bei kaupiama patirtimi įgyvendinti ne vieną didžiulį projektą. Nuolatinis įmonės tikslas – kurti ir įgyvendinti aukštą kokybę, stilių ir patogumą atitinkančius langų uždengimo sprendimus.

„MV Group“ biuras

„Media House“ biuras

Dėmesys kolektyvo bendrumui ir kiekvieno asmeninei erdvei

Naujose patalpose įsikūrė viena inovatyviausių ir didžiausių žiniasklaidos agentūrų „Media House“, kurios naujo biuro erdvėse sukurtos 29 ergonomiškos darbo vietos. Jas įrengusios ir jaukumą bei komfortišką aplinką šiame biure kūrusios bendrovės „Narbutas Lietuva“ rinkodaros vadovė Gabrielė Vaitonytė-Galdikienė pasakoja, kad baldų gamintoja ne tik pasiūlė patogius reguliuojamo aukščio stalus, bet ir stengėsi darbo vietas suprojektuoti taip, kad agentūros darbuotojai turėtų kuo daugiau asmeninės erdvės. Galvojant apie patogią darbo aplinką, kiekvieno darbuotojo daiktams saugiai laikyti įrengtos „Narbuto“ Ukmergės gamykloje pagamintos daiktų saugojimo spintelės.

Ypatingas dėmesys skirtas nestandartiniams sprendimams priimamojo zonoje. Kuriant patį  priimamojo baldą, sumanyta subtiliai įpinti įmonės įkūrimo datą – tai 1994-ieji. Taip pat daug dėmesio skirta virtuvės zonai įrengti, nes ji svarbi agentūros „Media House“ kolektyvui – joje ne tik pietaujama ar užkandžiaujama, bet ir susiburia bendrauti visas kolektyvas, vyksta įvairūs pasitarimai.

Įdomiausias sprendimas šio biuro interjere – gamintojo „Bejot“ pasitarimų ar namelio tipo poilsio kambariai, sumontuoti atviro biuro darbo erdvėje. Jie puikiai tinka trumpiems pasitarimams ar kavos pertraukėlėms. Jiems gaminti naudojamos akustinės medžiagos izoliuoja garsą ir apsaugo uždarą patalpą nuo bendro biuro triukšmo.

Agentūros „Media House“ biure „Narbutas Lietuva“ pasiūlė ir užsienio partnerių „Scab“, „Pedrali“, „Bejot“ ir „Moving“ baldus.

Saugumui – ypatingas dėmesys

Saugumui užtikrinti patalpose įdiegta „Siemens“ gaisro aptikimo signalizacija, išsiskirianti itin aukšta kokybe. Ši sistema padeda išvengti klaidingų gaisro signalų. Gamintojas „Siemens“ daugiausia dėmesio skiria vidutiniam ir stambiam verslui. Verslo centro gaisro sistema sujungia visas sistemas, susijusias su gaisro aptikimo bei žmonių įspėjimo ir evakavimo valdymo sistemomis. Šių sistemų įdiegimu rūpinosi įmonė „IT sistemos“.

Be to, įrengta gaisro aptikimo signalizacija visiškai sujungta su pastato valdymo sistemomis. Šios sistemos turi net bendrą monitoringo bei vizualizacijos programą „Desigo CC“.

„Taip pat įdiegta ir „Inner Range Integriti“ apsaugos ir įeigos kontrolės sistema. Tai pažangus sprendimas, apimantis apsaugos, įeigos kontrolės ir pastatų automatikos tarpusavio integraciją, – apie atliktus darbus  pasakoja įmonės „IT sistemos“ projektų direktorius Gediminas Sabaliauskas. – Lanksti modulinė sistema gali būti naudojama ir mažuose, ir dideliuose komerciniuose pastatuose ar net visuose tarptautinės įmonės padaliniuose.“

Apsaugos postas yra A korpuso pirmajame aukšte. Apsaugos bei administracijos darbuotojai gali matyti ir valdyti sistemas tik iš apsaugos posto ir iš administratorės darbo vietos. Taip sistemos yra sujungtos į vietinį uždarą tinklą, kuris yra apsaugotas nuo kibernetinių atakų.

„Užsakovai pateikė aukštus sistemų reikalavimus, kad būtų apsaugotas turtas, todėl tam ieškojome ypač patikimų sprendimų“, – sako G. Sabaliauskas.

Kojų valymo sistemos purvą sustabdo prie slenksčio

Komplekse UAB „Ostas“ įdiegė plačiai pripažintas, šiuolaikiškas ir modernias kojų valymo sistemas. Iš keleto bendrovės atstovaujamų gamintojų pasirinktos vieno pažangiausių Europoje –vokiečių gamintojo „Geggus“ kojų valymo sistemos, kurios padeda apsaugoti pastatus nuo purvo, drėgmės ir kitų nešvarumų. Dažnai lietus, šlapdriba, purvas, dulkės ir smulkūs nešvarumai nešami į pastato vidų. Ilgainiui dėl to pažeidžiamos, braižomos ir greičiau susidėvi grindų dangos, ant jų lieka dėmių.

Kojų valymo grotelės skirtos apsaugoti pastatui nuo purvo patekimo į vidaus patalpas. Tokios įėjimų valymo sistemos diegiamos daugumoje modernių biurų, prekybos centrų ir kitų visuomeninių bei privačių pastatų prieigose, kur itin didelis srautas žmonių, reikalingas ypatingas patvarumas, ilgalaikiškumas bei išskirtinis dizainas.

Kojų valymo sistemos suprojektuotos prie visų pastatų įėjimų. Lauke pasirinkta „Geggus“ kojų valymo sistema „Top Clean Classic“ su rintuota guma ir kasetiniu šepečiu, tinkama itin intensyvaus judėjimo zonose, nes yra tvirta ir gerai sugeria purvą, o vidaus zonoms – „Top Clean Classic“ su tekstile ir šerelių intarpais. Lauko zonų grotelės puikiai nuvalo purvą, o vidaus sistemos pašalina smulkų purvą ir sugeria drėgmę. Šios sistemos neturi apribojimų dėl dydžio ar formos. Jas galima pritaikyti ir prie besisukančių durų, kur reikia išgauti formą, ir montuoti kaip paprastas stačiakampio formos groteles prie mažų, siaurų įėjimų. Didelių erdvių sistemų groteles galima suvynioti, tad durų angą lengva išsiurbti ar iššluoti.

„Top Clean Classic“ rekomenduojama didelėms, įspūdingos architektūros įėjimo zonoms. PE putos aliuminio rėmo apačioje užtikrina optimalų triukšmo mažinimą ir maksimalų paviršiaus guolio išlaikymą. Ši sistema gaminama pagal klientui reikalingus matmenis, gali būti kelių aukščių. Visi profiliai ir atramos yra tvirti ir ilgalaikiai, tad tokios sistemos naudojamos itin ilgai. Yra galimybė rinktis kilimėlių ir šepečių spalvas, derinti jas prie pastato ar aplinkos.

Naujasis projektas – vienas didesnių objektų, kuriame architektai suprojektavo kojų valymo groteles prie visų įėjimų – įrengta iš viso daugiau kaip 300 kv. m kojų valymo grotelių. Nors dėl paskelbtos pandemijos nuogąstavimų dėl terminų būta, iššūkius pavyko sėkmingai įveikti ir įmonės „Ostas“ meistrai laiku sumontavo visas įėjimo sistemas.

Nuotr. Evaldas Lasys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų