Terminiai blokeliai – energiją taupančių namų sprendimas

2018 m. birželio 26 d.

Admin.

„Pajūrio žuvėdra“ – naujų A++ gyvenamųjų namų projektas Klipščiuose, Klaipėdos rajone. Kvartalui būdinga vientisa architektūra, statyba iš kokybiškų medžiagų, kaip antai terminiai blokeliai, rami aplinka, miesto artumas ir tai, kas svarbiausia šiuolaikinei architektūrai: energijos vartojimo efektyvumas, mažos išlaidos gyvenant ir statant. Tai tarsi viskas, ko reikia moderniam jų gyventojui.

Statybų išlaidos, kurių galima išvengti

Projekto „Pajūrio žuvėdra“ namai pastatyti iš terminių blokelių, tad viduje užtikrinamas malonus ir sveikas mikroklimatas, gera garso izoliacija. Kadangi blokeliai yra tik 42 cm storio, maksimaliai išnaudojamas vidaus plotas. „Sienos plotis net su apdaila siekia apie 45 cm. Tai mažiau nei, tarkime, jeigu statytume iš tradicinių medžiagų, tokių kaip silikatiniai ar keraminiai blokai, klijuotume vatą ar polistireną. Kad būtų įmanoma pasiekti tokią pat varžą, siena jau būtų apie 60 cm storio, – aiškina UAB „Termoblokeliai“ vadovas Artūras Fedčenko. – Tai ypač aktualu, kai užstatymo plotas ribotas. Kuo storesnė siena, tuo mažesnis plotas lieka tokio namo gyventojui. O su terminiais blokeliais ji maksimali.“

Specialistai teigia, kad tik nuo statybinių medžiagų kokybės priklausys, ar namas padės išspręsti problemas, ar jas kurs. Naudojant daugumą standartinių medžiagų sudėtinga pasiekti aukštą energinio efektyvumo klasę. Tai reiškia, kad ateityje ne pastatas tarnaus žmogui, o būtent jam teks lenkti nugarą dėl statinio. Visai kita situacija su terminiais blokeliais. „Tai statybinė medžiaga, kurią naudojant galima greitai, paprastai ir nebrangiai sukurti A++ energinio efektyvumo architektūrinį šedevrą, – pasakoja A. Fedčenko, šių gaminių projekto statyboms tiekėjas ir statybų bendrovės „Oridanas“ atstovas. – Žinoma, maksimaliam energiniam efektyvumui užtikrinti naudojamos kompleksinės priemonės, tokios kaip stogo šiltinimas, tik itin kokybiški langai, durys, izoliuojami šalčio tiltai, įrengiama vėdinimo sistema ir kitos.“

Jeigu statome protingai, galime maksimaliai sumažinti apdailos statybų sąnaudas ir laiką. Terminiams blokeliams nereikia ir sunkios transportavimo technikos, tad statybų metu iš sąmatos išbraukiamos logistikos, didesnio skaičiaus meistrų užmokesčiui skirtos darbų eilutės. Jeigu rinksimės mūro ar keraminius blokelius – teks juos papildomai apšiltinti, tinkuoti, dažyti. Kiekvienas etapas – išlaidos, kurių galima išvengti.

Pasak specialisto, su šia statybine medžiaga lengva dirbti, nėra daug detalių, dėl jos nebereikia rostverko, prie stogo, tarp aukštų, norint kloti perdengimo plokštes, nereikia monolitinių žiedų, sąramos taip pat surenkamos iš terminių blokelių. Jei oro sąlygos leidžia, ekonomiška vieno aukšto, 100 m2 namo konstrukcija surenkama per 1,5–2 savaites, kai optimalus vidutinio dydžio namo statybų laikotarpis – apie dešimt mėnesių.

Ilgalaikė, ekologiška ir patvari medžiaga

Terminiai blokeliai gaminami iš polistireno. Medžiaga savaime nedegi, atspari oro pokyčiams ir šalčiui, blokeliai sukurti šios pramonės specialistų Estijoje. Aukšta gaminių kokybė, tikslūs matmenys leidžia tiek profesionalams, tiek statant namą patiems, greitai atlikti darbus, užtikrina konstrukcijų tvirtumą ir sandarumą. Terminių blokelių energijos taupymo sprendimas idealiai tinka moderniems, energiją taupantiems namams statyti, tinka A, A+, A++ klasės namų, inžinerinių tinklų statybai, taip pat – rūsių ir cokolinių medinių, rąstinių namų aukštų sienoms mūryti.

www.termoblokeliai.lt

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!