„Tesla“ gerbėjams sukurtas bunkeris

2020 m. sausio 16 d.

Kai praėjusių metų pabaigoje Elonas Muskas atidengė naujausią „Tesla“ kūrinį, futuristinė transporto priemonė buvo palyginta su kažkuo iš apokaliptinio mokslinio filmo. Dabar Rusijos architektūros įmonė pagal šį futuristinį monstrą „Modern House“ sukonstravo bunkerį. Tai kelių aukštų struktūra pritaikyta atlaikyti tokias nelaimes kaip uraganai, žemės drebėjimai ar radioaktyvusis užteršimas. Architektas tikina, kad jis pasiūlė ne tik futuristinę naujovę, tačiau realistišką vaizdą to, kaip vystysis mūsų estetinis skonis.

Koncepcijos dizainas atspindi transporto priemonei būdingą kampinę formą ir metalinę išvaizdą, kartu su keliolikos metrų ilgio sunkvežimiui skirta stovėjimo vieta.

984 kvadratinių metrų statinyje nelaimės atveju galėtų patogiai apsigyventi iki septynių žmonių. Firmos pagrindinis architektas Aleksas Wizhevsky teigė, kad jį įkvėpė ir „Tesla“, ir povandeninių laivų dizainas. Tai nulėmė ne tik projekto dizainą, bet ir pasirinktas medžiagas.

„Kurdami projektą mes rėmėmės šiuolaikinių branduolinių povandeninių laivų, sudarytų iš kelių skydų, pastatymo principu. Mūsų projekte pasiūlytas daugiasluoksnis gaubtas suteikia maksimalų saugumą nuo įvairių nelaimių“, – sakė architektai.

Vandens ir oro valymo sistemos padėtų išgyventi, jei nutrūktų galimybė pasipildyti atsargų. Šis gelžbetoninis namas, apibūdinamas kaip „visiškai autonomiškas“. Jis maitinamas saulės baterijomis ir vėjo jėgainėmis, tai reiškia, kad gyventojai ten galėtų gyventi net metus neišeidami ir neturėdami jokių tinklų ar ryšio priemonių, sakė V. Wizhevsky.

Konstrukcijoje numatytas nedidelis baseinas ir terasa.

„Aš daug dėmesio skyriau ne tik maksimaliam saugumui, bet ir patogiam savarankiškam gyvenimui šiame name. Iš tikrųjų (tam tikriems) potencialiems savininkams nėra jokio rimto apsaugos poreikio; greičiausiai jiems tiesiog patiks šio projekto sumanymas ir autonomija“, – sakė D. Wizhevsky.

Architektas išreiškė pasitikėjimą, kad jo vizija greitai taps realybe. Be to, jis pranešė apie tai, kad vizija jau sulaukė susidomėjimo Rusijoje, Ispanijoje ir JAV.

„Pasaulio architektūra, o dabar automobilių pramonė, juda formų supaprastinimo, maksimalaus utilitarizmo link“, – sakė jis ir pridūrė, kad naujos technologijos „suteikia vilties šio stiliaus mėgėjams …. kad ji išaugs į masinę kultūrą“.

„Tesla“ modelis sukėlė nevienareikšmiškos reakcijas. Iškart po pristatymo Elonas Muskas tvitino, kad 146 000 transporto priemonių jau buvo užsakyta iš anksto, o vėliau paskelbta žinia, kad šis skaičius išaugo iki 250 000.CNN žurnalistai primena, kad D. Wizhevsky nėra vienintelis dizaineris, įkvėptas futuristinio „Tesla“ pikapo. Niujorko dizaino agentūra „Lars Büro“ neseniai pasiūlė surenkamąjį plieninį bloką, pramintą „Cybunker“, kuriame būtų daugiau nei 55 kv. m paskirta sukvežimių, kurie netelpa standartiniuose garažuose, stovėjimo vietoms. Likusioji interjero dalis skirta komerciniams ir gyvenamiesiems tikslams.

Architektų vizualizacijos

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!