„Thermo fisher scientific baltics“ pastatas


Nuo pirminių eskizų iki pat leidimo statybai gavimo pastato architektūra pamažu kito. Pagal pirminę užsakovo užduotį pastatas turėjo būti daugiau kaip perpus mažesnis, t. y. apie 4 tūkst. m². Tačiau jis išaugo į beveik 10 tūkst. m² statinį. Į naująjį pastatą, kurį su senuoju sujungė galerija, buvo perkeltas Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras, administracijos padaliniai, vienas gamybos padalinys ir produktų sandėlis. Projektinius sprendinius smarkiai lėmė net ir iš pirmo žvilgsnio nereikšmingai atrodžiusios detalės. Norint surinkti visus įmonės darbuotojus vienoje erdvėje, jau trečiajame projekto variante kilo atrijaus idėja. Pastato viduryje buvo suprojektuota trijų lygių erdvė – dienos šviesos užlietas, stiklo konstrukcijomis dengtas vidinis kiemas. Visas tyrimų centras dabar išdėstytas taip, kad visa, kas reikalinga, būtų pasiekiama iš kiekvieno centro taško, o ne viename ilgo koridoriaus gale, kaip buvo anksčiau.

Pastatas buvo pastatytas iš surenkamųjų gelžbetoninių konstrukcijų, fasadams naudotos trisluoksnės gelžbetonio sieninės plokštės su dekoratyviniu išoriniu paviršiumi. UAB „Betonika“ fasadinių betono plokščių gamybos technologijos leido pasinaudoti ir ypatinga reljefine paviršiaus apdaila – „Reckli“ reljefais. Teko pagaminti 2,5 tūkst. m² technologiškai sudėtingų gaminių. Reikėjo ne tik sukurti tam tikros sudėties betono mišinį, kad jis būtų šviesus, bet ir pasiekti, kad viskas atrodytų kaip viena banga. Todėl kiekvienas elementas turėjo būti labai tiksliai suderintas su kitais, esančiais viršuje, apačioje ar šonuose. Technologai išrado būdą, kaip naudotis specialiomis fasadų faktūrai sukurti pritaikytomis matricomis, kad padidėtų darbo našumas. Naujasis korpusas yra
B energinio naudingumo klasės statinys. Kadangi šiltinimo medžiaga – akmens vata „Paroc Cos 5ggt“ – yra betoninės sienos elemento viduje, tokių sienų nebereikia papildomai šiltinti statybos aikštelėje. Plokščių vidinio sluoksnio paviršius yra lygus, tad vidaus sienų nebereikia tinkuoti, sumažėja šlapiųjų statybos procesų.

Visa inžinerinė įranga buvo sumontuota atskirai kiekvienai pastato daliai. Atsižvelgiant į vykdomą veiklą, pastate sumontuota 21 atskira vėdinimo sistema. Šioms sistemoms valdyti ir stebėti jų energijos sąnaudų duomenims įrengta BMS sistema. Pastate yra nemažai sprendimų, padedančių sumažinti energijos išlaidas. Pavyzdžiui, panaudotos ekonomiškai efektyvios lubinės aktyvios šalčio sijos.

Moksliniams tyrimams ir gamybai skirtiems pastatams taikomi atskiri, itin aukšti reikalavimai. Viena iš šio projekto ypatybių – švarių laboratorijų įrengimas. Dalis laboratorijų turėjo atitikti D klasės ir biologinio saugos lygio (BSL) reikalavimus. Visi konstrukciniai elementai, naudojami švariose patalpose, įskaitant ir lubų sistemas, turėjo atitikti griežčiausius dulkių emisijos reikalavimus. Laboratorijose įrengti ypatingi į lubas įleidžiami šviestuvai su mikroprizmine optine sistema. Tokia sistema užtikrina, kad nebus nei tiesioginio akinimo, nei atspindžių kompiuterio ekrane arba popieriniame kataloge ar žurnale.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų