Tikslas – pastatyti Energetiškai efektyvų ir kokybiškai. Priemonė – plokštuminiai pamatai

2019 m. balandžio 23 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Individualių namų statytojai ieško pažangių ir taupių pamatų įrengimo technologijų. Plokštuminiai pamatai – yra vienas iš tokių pasirinkimų. Tai vientisa, izoliuota pamatų betono plokštė, izoliuojanti visą pastatą nuo kontakto su gruntu. Tokiu būdu išvengiami šalčio tilteliai ir apšiltinimo sprendimas atitinka aukščiausius reikalavimus užtikrinančius A++ klasę. Sprendimas neleidžia susidaryti šilumos tilteliams, išvengiama problemų, kylančių dėl įšalo lygio, grunto slinkimo bei galimų pamato deformacijų. Pamatus įrengsite vos per kelias dienas, o apie pelėsį pamiršite visam laikui.

Maži šilumos nuostoliai

Plokštuminiai pamatai leidžia ne tik užkirsti kelią šilumos nuostoliams ir drėgmei. Tačiau plokštuminius pamatus galima rinktis kai įgyvendinami namų projektai su rūsiais. Tiesa, dabar tai nėra problema, nes pastaruoju metu rūsys nėra labai populiarus pasirinkimas. Juk sprendimas statyti namą be rūsio leidžia sutaupyti net iki 30 % namo statybai reikalingų lėšų. Juolab, šį plokštuminių savybė atperka tai, kad jie tinkami įvairių tipų pastatams – karkasiniams, mūriniams, monolitiniams, rąstiniams, šiaudiniams ir kt.

Paprastas įrengimas

Plokštuminius pamatus galima įrengti ant įvairaus grunto, netgi tuomet, kai geologinės grunto sąlygos yra prastos. Svarbu tiksliai apskaičiuoti pastato apkrovas į pamatus ir tinkamai paruošti gruntą, kad pamato pagrindas taptų stiprus, standus. Tuo tikslu po pamatais suformuojamas dirbtinis sluoksnis iš sutankinto smėlio, žvyro ir skaldos mišinio. Ant jo, specialiose formose iš polistireninio putplasčio išliejama monolitinė gelžbetoninė plokštė. Taip sumontuojama darniai veikianti vientisa konstrukcija, kuri tolygiai paskirsto pastato apkrovas per visą plotą ir garantuoja pastato stabilumą bei tvirtumą. Įrengus plokštuminius pamatus, jų nereikia papildomai apšiltinti ar hidroizoliuoti, nes jie jau būna apsaugoti nuo šalčio, drėgmės ir įšalo.

Palyginti su kitais – poliniais, juostiniais pamatais, plokštuminiai pamatai turi daug svarių pranašumų. Montuojant plokštuminius pamatus sutrumpėja statybos laikas, nes daug darbų padaroma vienu metu: įrengiami komunikacijų įvadai, apšiltinama pamatų plokštė, viduje išvedžiojami nuotekų ir vandentiekio vamzdžiai, elektra, centrinė dulkių siurbimo vakuuminė sistema, įrengiama grindų šildymo sistema bei juodgrindės. Tai labai svarbu tiems statytojams, kurie pradeda statyti pavasarį ir vasaros pabaigoje planuoja jau švęsti įkurtuves. Pavyzdžiui, 100  m2 ploto plokštuminius pamatus galima įrengti vos per savaitę.

Dėmesys sveikatai

Pamatų įrengimo trukmė priklauso nuo pamatų dydžio, pastato plano, varžos ir suplanuotos integruoti įrangos. Plokštuminių pamatų įrengimui nereikia atlikti didelių kasimo darbų.

Palyginti su kitų labiau populiarių, pvz., polinių ar juostinių pamatų įrengimu, plokštuminiai pamatai vieninteliai turi ir dar vieną pranašumą – juose galima paprasčiau įrengti pastato apsaugą nuo pavojingų radono dujų. Radonas yra radioktyvios bespalvės ir bekvapės dujos į mūsų namų aplinką dažniausiai patenkančios iš Žemės gelmių. Didžiausia jų koncentracija būna fiksuojama blogai vėdinamose patalpose. Radonas pavojingas, nes gali sukelti kvėpavimo takų ir plaučių vėžį.

Statant namą labai svarbu, kad tinkamą plokštuminių pamatų variantą parinktų ir konstrukcijas bei medžiagas apskaičiuotų patyrę inžinieriai, profesionaliai išmanantys visus montavimo technologijos ypatumus. Norintieji įsirengti plokštuminius pamatus, gali kreiptis į įmonę, turinčią tokių pamatų montavimo patirtį tiek Lietuvoje, tiek Skandinavijos šalyse. Jos darbuotojai remiasi ne tik savo, bet ir žinomų užsienio kompanijų patirtimi, prisiima visišką atsakomybę už rezultatus.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!