Tilto griūtis atskyrė Murmanską nuo geležinkelio tinklo

2020 m. liepos 13 d.

Giedre Linden.

giedre@structum.lt

Šiaurės Rusijoje esantis uostamiestis Murmanskas buvo atkirstas nuo nacionalinio geležinkelio tinklo, kai birželio 1-ąją sugriuvo tiltas per Kolos upę.

15 km ilgio tiltas pietinėje Murmansko dalyje buvo pastatytas 1930 metais, o rekonstruotas 2014 m. Šių metų gegužės 30 dieną, pastebėjus rimtus tilto pažeidimus, juo nutrauktas traukinių eismas, o keleiviai tarp Murmansko ir už Vykhodnojaus, esančio už 18 km į pietryčius nuo miesto, pradėti vežioti autobusais.

Po tilto griūties jau pradėtas tiesti naujasis tiltas. Siekiant ateityje išvengti vandens pažeidimų, jis turės ilgesnius – 110 m tarpatramius. Planuojama, kad tiltas bus baigtas iki spalio, rašo portalas „Railway Gazette“.

Prieš metus Murmanskas irgi išgarsėjo savo tiltais. 2019 m. gegužę nenustatyti asmenys išvogė nemažą dalį geležinkelio tilto konstrukcijų per Umbos upę. Į apleistą gyvenvietę vedęs tiltas buvo jau seniai nebenaudojamas.

Iš viso išvogta 23 m ilgio 56 tonas sveriančių metalo konstrukcijų, kurias, tyrėjų nuomone, vagys pardavė metalo supirktuvėms.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/12/Juno-banner.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!