Tokijuje atidarytas olimpinėms žaidynėms skirtas plaukimo baseinas

2020 m. spalio 28 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Tokijuje atidaryta olimpinėms žaidynėms svarbus plaukimo centras, kuris galėtų talpinti 15 tūkst. žmonių. Šios vietos atidarymas dėl pasaulį sukrėtusio koronaviruso pandemijos buvo nukeltas aštuoniems mėnesiams.

Tokijo plaukimo baseinas yra paskutinė, olimpinėms žaidynėms skirta, naujai pastatyta vieta. Tokių vietų, kurios buvo pastatytos nuo pat pamatų, buvo aštuonios.

Šiuo metu olimpinių žaidynių organizatoriai sprendžia sudėtingą uždavinį: kaip olimpiada vyks pandemijos sąlygomis. Žaidynės turėtų prasidėti 2021 metais liepos 23 dieną.

15 000 vietų plaukimui, nardymui ir meniniam plaukimui skirtas baseinas yra šalia Tokijo įlankos. Jo įrengimas kainavo apie 520 milijonų dolerių. Tai yra antra brangiausia vieta po 1.43 milijardų dolerių kainavusio nacionalinio stadiono.

Tokijo olimpinių žaidynių organizatoriai sako, kad sporto renginiui bus išleista apie 12,6 mlrd. dolerių. Tačiau nacionalinis auditas išduoda kur kas didesnius skaičius.

Pirmąjį ratą naujame baseine laisvu stiliumi apiplaukė Rikako Ikee.

„Kai atėjau ir žvilgtelėjau į baseiną, supratau, kad olimpinės žaidynės artėja ir jos jau įvyks kitais metais. Buvo labai patogu plaukti trijų metrų gylio baseine. Tai puiki arena“, – įspūdžiais dalinosi plaukikė.

Baseinas gali būti padalintas į du trumpų distancijų baseinus. Baseino gylis taip pat gali būti reguliuojamas iki trijų metrų.

Vandens temperatūrą palaiko ekologiškas geoterminis šildymo įtaisas, o lubų dizainą įkvėpė origami, japonų popierius.

Tokijo gubernatorius Koike Yuriko taip pat neslėpė entuziasmo: „Visos vietos, kurios buvo specialiai statytos Tokijo olimpinėms žaidynėms, yra baigtos. Man malonu įsivaizduoti, kaip geriausi Japonijos atletai ir sportininkai iš viso pasaulio dalyvaus Tokijuje vykstančiose žaidynėse“

Iš Japonijos plaukikų olimpinėse žaidynėse tikimasi labai daug. 2016 metais per Rio de Žaneire vykusias olimpines žaidynes baseine jie iškovojo 41 medalį.

Asociatyvi Pexels nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!