Tokio daugiabučio dar nematėte: su ilgiausiu baseinu pietiniame žemės pusrutulyje ir kino teatru

2020 m. birželio 26 d.

Australijoje į daugiabutį „Lucent“ keliasi pirmieji gyventojai. Pirmuose aukštuose standartinis ir kiek nuviliantis prekybinės salos pasirinkimas. Tačiau tai atperka tikra gamtos oazė ir 55 m ilgio baseinas ant 15 aukštų pastato stogo.

Pastatą projektavusių architektų „Plazibat Architects“ komanda skelbia, kad tai yra ilgiausias baseinas pietiniame žemės pusrutulyje. Šis daugiabutis tapo gyvenimo būdo projektu: kur žmonės gyvena, dirba ir daug dėmesio skiria savo sveikatai. Projektinis iššūkis buvo sukurti orientyrą, kuris atitiktų miesto aplinką.

„Lucent“ yra šiuolaikinis daugiabutis. Pagrindą sudaro antžeminio lygio mažmeninės prekybos sala, ant jos – 190 butų. Miesto oazės stogas vainikuoja pastatą.

Projekte sukuriamas ikoniškas pastatas, naudojant pastato architektūrinę išraišką, kartu įtraukiant kraštovaizdžio elementus.

Markizės konstrukcija, kuri kabo nuo sijos, yra unikali dizaino savybė. Virš pėsčiųjų tako, atrodo, kad betono formos tentas plūduriuoja.

Pastatas orientuotas į šiaurę. Tipiški daugiabučio koridoriai – atviri, kad gyventojus kuo ilgesnį paros laiką pasiektų natūrali šviesa ir vėdinimas. Kiekviename buto aukšte yra centrinis koridorius, kurio galuose kabo pasukamos žaliuzės. Gyventojams išlipus iš lifto, tai leidžia įsitraukti į atmosferą ir ją suprasti akimirksniu.

Stogo lygyje yra 55 metrų ilgio baseinas. Gyventojams buvo suteikta daugybė patogumų, tarp kurių yra atskira sporto salė, sauna, privatus valgomasis, lauko kino teatras, virtualus golfo aikštynas. Ant stogo yra daug augalų, suformuotas ištisas sodas. Į pastato fasadą taip pat įtraukta vertikali žaluma ir dideli sodų plotai.

Paprastai stogus pasiglemžia inžinerija, šiuo atveju projektuotojai visą inžineriją „paslėpė“ tarp stogo ir viršutinio buto. Architektai pasakoja, kad tai pasiekti buvo įtraukta daugybė konstrukcijos sutvirtinimų. Taip pat projektuojant buvo naudota daug su tvarumu susijusių dizaino elementų.

Stumdomi apsauginiai ekranai nuo saulės apsaugo stiklą. Gausūs balkonai leidžia puikiai išnaudoti vidaus ir lauko erdves. Įtraukti jas ir sukurti vientisus, jaukius namus. Betoninės markizės suformuoja kolonadą.

200 kvadratinių metrų ploto apartamentai šiame name jums kainuotų daugiau nei 500 000 eurų.

@Christopher Frederick Jones nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!