Tokio namo – šiltnamio jūs dar nematėte


Sunku tiksliai apibūdinti šį statinį – tai šiltnamis, kurį architektūros studija „RicharDavidArchitekti“ pastatė ant vieno aukšto šeimos namo, esančio Člumo mieste, Čekijoje.

Šiltnamis čia atlieka net kelias funkcijas, viena iš jų – stogas. Architektai pasakoja, kad toks sprendimas buvo priimtas ne tik dėl praktinių sumetimų, bet ir noro suteikti namo gyventojams aplinkinių sodų panoramą.

Šiltnamio padėtis leidžia namo savininkams į jį patekti, neišėjus į lauką. Tai reiškia, kad nereikėjo statyti atskirų pamatų, o šiltnamio šiluma sušildo gyvenamąjį namą.

Namai ir šiltnamis buvo suprojektuoti kaip du vizualiai ir struktūriškai atskiri elementai. Vieno aukšto namas buvo pastatytas su mūrinėmis sienomis, su betoninėmis kolonomis ir apklotas maumedžiu, o šiltnamis turi plieninį rėmą.

„Kiekviena iš šių dviejų funkcijų buvo suprojektuota kuo paprastesne forma, kuri išliko įgyvendinant projektą. Mes niekada nekūrėme kombinuoto namo ir šiltnamio. Tai visada buvo standartinis šiltnamis, pastatytas ant gyvenamojo namo“, – teigė Davidas Kazický, „RichDavidArchitekti“ įkūrėjas.

Šiltnamio stogas pagamintas iš keturių kamerų tuščiavidurio permatomo polikarbonato. Į visus namų kambarius galima patekti iš terasos. Ji, o ne šiltnamio stogas, yra pats neįprasčiausias namo elementas, tikina architektas.

„Manau, kad du dalykai daro namą išskirtinį. Šiltnamis ant stogo nėra įprastas sprendimas, tačiau svarbesnis yra namo išdėstymas, kai gyventojai į atskirus kambarius patenka tiesiai iš lauko. Tai tikrai nėra būdinga šioje pasaulio dalyje. Priešingai Azijos šalims, kuriose tai yra gana įprasta“, – sakė architektas.

Namų, kuriuose yra Jana Medková ir Hana Medková suprojektuoti interjerai, centre yra didelė atviro plano gyvenamoji ir valgomojo erdvė, į kurią galima patekti iš terasos abiejose namo pusėse.

Vienoje šios centrinės erdvės pusėje yra miegamojo komplektas, o kitoje – kabinetas ir vonios kambarys.

Architektas mano, kad nors namo sutvarkymas yra neįprastas, jis vadovaujasi principais, kurie anksčiau buvo naudojami daugelyje projektų.

„Žinoma, vertikalus funkcijų išdėstymo principas, išlaikant funkcines formas, yra naudojamas daugelyje pastatų, ypač didesnio masto projektuose. Čia, be abejo, buvo visiškai unikalus klientas, norėjęs unikalaus sprendimo. Todėl daugelis tokių sprendimų buvo integruoti į mažo mastelio projektą”, – sakė jis.

Jiří Hroník nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų