Tokios bibliotekos Jūs dar nematėte

2018 m. lapkričio 8 d.

Agnė.

Pastatas iškilo tankiai apstatytoje teritorijoje. 73 152 kv. m begemotas tarp skruzdėlyčių, kurio vienas šonas remiasi į daugiaaukščius, kitą pusę teritorijos kerta geležinkelio tranzito linija. Taigi, konstrukcija buvo pakelta virš traukinių linijos. Taip švelniai tradicinės formos pakyla ir leidžia geležinkeliu atvažiuojantiems lankytojams dalyvauti bibliotekos gyvenimu.  

Kanadoje iškilusio pastato fasadas – dinaminis trijų stiklų, sudarytas iš šešiakampių modelių – paslėptas po skliautais. Visą pastato tūrį sudaro tas pats modelis, leidžiantis visoms pusėms veikti kaip pastato priekinė dalis 

Fasado kristalinė geometrija yra sumažinta, tam, kad galima būtų akcentuoti ekspansyvų medžio lanką, kuris apima į biblioteką įėjusius lankytojus. Tai vakarų raudonojo kedro plokštės iš Kolumbijos. Naudotos išlenktos dvigubo lukšto plokštės, kurių organinė forma ir tekstūra suteikia erdvės ir tuopat intymumo.  

Medžio spiralė dalina visą fojė perimetrą. Sijų kolonos primena senovės Graikiją. 

Teisybės dėlei reiktų pasakyti, kad betoninė konstrukcija palikta atvira primena atviras galimybes. Jaukūs krėslai, kantriai laukiantys, kad kas nors juos užimtų, demonstruoja, kad biblioteka yra ne šventovė, o užsiėmimų erdvė.  

Apatiniuose aukštuose aktyvioms veiklos skirtos erdvės, kylant aukštyn keičiasi į ramesniam knygų skaitymui skirtas patalpas.  

Gatvės lygyje daugiafunkciniai kambariai sujungia pastato perimetrą, padidindami vidinį ir išorinį ryšį. Pirmame aukšte Vaikų biblioteka siūlo laisvalaikio centrą, kuriuose yra erdvės amatams ir piešimui, ankstyvojo raštingumo programoms ir viso kūno lavinimo treniruotėms. 

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!