Tradicijų ir inovacijų sinergija – moduliniai namai kokybiškam gyvenimui

2018 m. balandžio 23 d.

Admin.

Kiekvieno sėkmingo verslo ištakos remiasi į tradicijas ir atvirą, lankstų požiūrį, leidžiantį prisijaukinti naujoves, tačiau motyvuojantį nepamiršti esminių principų – kokybės ir produktyvumo. Būtent šiomis „dogmomis“ – aukštais standartais bei efektyviu darbu – remiasi UAB „Apasteel“ komanda, savo veikla sujungianti tradicijas, perimtas iš pagrindinės įmonės UAB „Apastata“, ir inovacijas, kurių savarankiškai ieško kasdien, kad galėtų garantuoti siūlomų gaminių kokybės progresą.

Kokybė – kasdienis prioritetas

UAB „Apasteel“ gimimas būtų neįmanomas be jau minėtos pagrindinės įmonės. „Viskas prasidėjo nuo mūsų tėčio. Dar 1992 m. jis įkūrė statybinę įmonę UAB „Apastata“, kuriai šiuo metu vadovauja mano brolis Mindaugas Apavičius“, – apie šeimos kuriamą verslą ir puoselėjamas tradicijas pasakoja „Apasteel“ ir „Apasteel NUF“ Norvegijoje vadovė Kristina Apavičiūtė, primindama, kad metalo konstrukcijų bei modulinių namų gamybos užuomazgų pradžia 2007 m., norint kuo labiau diversifikuoti veiklą.

Vėliau, 2016 m., gamybinei veiklai ir apyvartai pasiekus motininės įmonės lygį, buvo nuspręsta atskirti įmones, tampant lygiaverčiais partneriais, kad būtų galima užtikrinti geresnį valdymą. Taip susikūrė įmonių grupė „Apagroup“, kuriai šiuo metu vadovauja Bolius Apavičius. O „Apasteel“ ir „Apasteel NUF“ orientuojasi į angarų bei modulinių sistemų gamybą, jų montavimą ir priežiūrą Lietuvoje, Skandinavijos rinkose bei Vokietijoje.

Modernius metalo konstrukcijų statinius „Apasteel“ projektuoja ir gamina savo gamykloje, esančioje Tauragėje. (Gaminiai turi CE ženklinimą.) Anot įmonės vadovės, dirbant šioje sferoje tenka ne tik remtis tradiciniu išugdytu požiūriu į kokybės svarbą, bet ir dažnai priimti netradicinius, kiek netikėtus sprendimus. Be to, net ir patikrintus procesus, sprendimus kartais prireikia koreguoti, nes kinta vartotojų poreikiai. „Kiekvieno objekto statyba priklauso nuo paties projekto ir kliento, o jų poreikiai kartais keičiasi kasdien. Tačiau bet kokiu atveju kokybės klausimas yra mūsų kasdienis prioritetas. Nekokybiška objekto statyba mums tiesiog kainuoja per brangiai“, – šypteli K. Apavičiūtė.

Modulinės sistemos – optimaliausias sprendimas

Dar visai neseniai skeptikai kritiškai žvelgė į modulinių sistemų populiarumo augimą, tačiau greitai turėjo pripažinti jų naudą bei efektyvumą. Moduliniai namai peržengė „mados“ ribą ir užsitarnavo stabilią poziciją statybų industrijoje. „Žiūrint į pasaulines tendencijas, moduliniai sprendimai yra greičiausias ir ekonomiškiausias būdas spręsti apgyvendinimo, sanitarijos ar biurų klausimus vietose, kuriose trūksta infrastruktūros. Modulinių sistemų naudotojų būrį sudaro ne tik individualūs žmonės bet ir kariuomenės, valstybės, sprendžiančios pabėgėlių klausimus, trečiojo pasaulio šalys, sprendžiančios medicinos apsaugos ar mokymo įstaigų galimybes“, – teigia K. Apavičiūtė ir pamini, kad šiuo metu komandos dėmesį prikaustęs vienas įdomiausių projektų įmonės istorijoje – bendradarbiavimas su Jungtinėmis Tautomis Nepale, kuriant mokyklas vaikams. Šios patalpos savaitgaliais tampa ir bendruomenės namais. „Žmonės pamiršta, kad modulinių namų įvairovės galimybės tiesiog neaprėpiamos. Didžiausi šių sistemų pranašumai yra laikas ir objekto kaina“, – sako įmonės vadovė ir pabrėžia, kad net transportavimo požiūriu vienas standartinis paprastas namelis gali gimti per dieną.

Individualūs sprendimai

Įmonė daugiausia gamina 20 pėdų (6 m) namelius, kurių plotis yra apie 2,45 m, tačiau dažni ir 3 m pločio, 12 m ilgio arba atvirkščiai – mažyčiai 2,45 x 2,45 m apsaugos postai. Kadangi „Apasteel“ turi gausią kvalifikuotų specialistų komandą bei patirties su nestandartiniais sprendimais, labiausiai orientuojasi į individualius sprendimus, nestandartines ir inovatyvias gamybos galimybes. „Paprastų standartinių namelių galime pagaminti iki 10 vnt. per dieną. Jei kalbame apie sudėtingus industrinius modulius, tokius kaip vandens valymo įrenginiai, laboratorijų kompleksai, generatorinės, cheminių medžiagų laikymo ar perdirbimo kompleksai, jiems gali prireikti ir iki dviejų savaičių. Naudojame visas įmanomas kokybiškas statybines medžiagas – nuo metalo iki medžio. Mobiliąja programėle valdomi prietaisai, lietaus kolektoriai, saulės baterijos jau tampa nebe naujiena. Mūsų klientai mums labai svarbūs, todėl didžiausias pastangas dedame užtikrindami kokybę ir tai, kad projektas būtų įvykdytas laiku. Esame pasitelkę skandinavišką gamybinę programą, visiškai vadovaujamės „Toyota“ filosofija ir gamybos procesų valdymo principais bei ISO aplinkos apsaugos, vadybos, sveikatos ir EN1090 standartais. Mūsų konstruktoriai dirba su šiuo metu pažangiausiomis ir greičiausiai brėžinius paruošti leidžiančiomis programomis“, – pasakoja K. Apavičiūtė. Ji priduria, kad nors pažangumas ir kokybė neretai kainuoja daug, bet klientai pagaliau ima vertinti aukštus standartus, nes žino – nusipirkę gerą gaminį neturės jokių problemų ilgus metus.

Paklausta, ar nepasitaiko klaidų, įmonės vadovė sako, kad būna visko, tačiau svarbiausia, kad nesklandumai priimami kaip motyvaciniai iššūkiai, o ne problemos, todėl viskas visada operatyviai ir sparčiai tvarkoma bei sprendžiama. „Didžiuojamės visais iki vieno savo įmonės darbais, projektais ir produktais, nes jie prisidėjo prie mūsų augimo. Esame dėkingi visiems klientams – nuo kiekvieno individualių vieno konteinerio restoranėlio iki NATO karinių projektų ar viešbučių Skandinavijoje“, – džiaugiasi įmonės „Apasteel“ vadovė K. Apavičiūtė.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/05/340x430_pentacolor.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!