Trakuose rekreacijai pritaikys Akmenos ežero pakrantę

2022 m. rugpjūčio 2 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Dar viena miesto erdvė atsivers Trakų gyventojams ir miesto svečiams. Žengtas didelis žingsnis atgaivinti puikią rekreacinę miesto teritoriją Arakalnį, dar vadinamą Rėkalniu, skelbiama savivaldybės pranešime.

 

Rajono savivaldybė pasirašė sutartį su MB „Pastatų projektavimo menas ir mokslas“, kuri rengs Arakalnio (vadinamo Rėkalniu) Trakų mieste pritaikymo rekreacijai, poilsiui ir masiniams renginiams techninį projektą.

Techninio projekto tikslas – parengti teritorijos kompleksinius sutvarkymo sprendinius, teritoriją pritaikant miestiečių ir miesto svečių pažintiniam naudojimui, pasivaikščiojimams bei renginiams. Projektas turės būti parengtas per 9 mėnesius.

 

arakalnis akmenos ezeras trakai

 

Projekto rengėjai suprojektuos automobilių stovėjimo aikštelę rytinėje sklypo dalyje, kurioje bus  200 parkavimo vietų, iš jų 8 pritaikytos žmonėms su negalia, yra numatyti ir stovai dviračiams. Bus atnaujinta renginių erdvė. Numatyta, kad priklausomai nuo planuojamo renginio dydžio, bus galima surinkti įvairaus dydžio laikinas lauko scenas. Esami seni mediniai suolai bus demontuoti ir kalno šlaite bus įrengti nauji, skirti apie 560 lankytojų.

Bus atnaujintas pagrindinis pėsčiųjų ir dviračių takas, taip pat įrengtas naujas takas, jungsiantis renginių erdvę ir automobilių stovėjimo aikštelę. Naujasis takas jautriai prisiderins prie išraiškingo reljefo, padės pasiskirstyti žmonių srautams renginių metu.

 

arakalnis akmenos ezeras trakai

 

Dėmesį patrauks Akmenos pakrantė su poilsio terasomis, gamtinių takų sistema, kuri apjungs įdomesnius gamtos, istorijos ir kraštovaizdžio objektus. Projektuojamoje teritorijoje bus įrengtas apšvietimas, įrengti informaciniai stendai, mažosios architektūros elementai, rodyklės.

Bus tvarkomi ir želdiniai, numatomas vertingų bei įdomių želdinių eksponavimas bei jų prieigų sutvarkymas. Teritorijai pagerinti numatytas papildantis augalų asortimentas, naujai siūlomi augalai  – vietinių rūšių, kuriuos siūloma sodinti šalia naujai tvarkomos infrastruktūros (takų, poilsio vietų).

 

arakalnis akmenos ezeras trakai

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/08/340x430-px_Structum.lt_.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2022 rugpjūčio 2

Tom Brennan

Ar galite papasakoti savo metodiką ir mintis apie natūralių buveinių jautrumą ir išsaugojimą? Kaip dar daugiau betono / kietų paviršių prisidės prie ežero / miško ekosistemos? Ar daug koncertų planuojama, ar kartą ar du per metus? Tai taip pat verta diskusijos apie tai, kaip svarbu išsaugoti gamtą ir teikti jiems pirmenybę, o ne retkarčiais rekreaciniais / pramoginiais tikslais. Yra galimybių vystytis, bet PRAŠOME, PRAŠOME< būkite atidesni gamtai ir tam, kiek ekosistema turi pirmenybę, o ne atsitiktinę pramoginę vertę.