UAB „Avisma“: didžiausi plastikų tiekėjai įgyvendino ambicingus „Akropolio“ rekonstrukcijos projektus


 

„Palram“ pasaulio rinkoje pažįstama jau daugiau nei šešis dešimtmečius, tačiau Lietuvoje ambicingų projektų ėmėsi įgyvendinti tik dabar. Į Lietuvą vieną didžiausių ir labiausiai patyrusių visuomeninės paskirties pastatams skirto plastiko gamintojų pakvietė prekybos ir pramogų centrai „Akropolis“, patikėję jam savo fasadų atnaujinimą.

Pradėjo nuo „Akropolių“

M. Dolženko ambicingų „Palram“ plastiko projektų pionieriumi Lietuvoje vadina Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose esančius prekybos ir pramogų centrus „Akropolis“. Jie buvo pirmieji ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse pastatų fasadų atnaujinimą patikėję Izraelio įmonei, ir anksčiau įprastas stiklo detales pakeitę inovatyviais specialaus plastiko gaminiais.

„Nusprendę atnaujinti „Akropolių“ fasadus, ieškojome technologijų, kurios būtų orientuotos į ateitį – saugios, patikimos, o kartu ir itin funkcionalios.

„Palram“ pasaulyje yra įgyvendinęs ne vieną unikalų projektą – nuo prekybos centrų stogų dangos iki olimpinių stadionų įrengimo, tad pasikvietėme juos įgyvendinti mūsų projektus. Prieš pasirinkdami medžiagą, kreipėmės ir į Lietuvos specialistus – VGTU Statybos fakulteto Kompozitinių statybinių konstrukcijų mokslo laboratorijoje „Kompozitas“ buvo atlikti specialūs bandymai apkrovoms, tempimui ir kitoms polikarbonato plastiko fizinėms savybėms ištirti“, – pasakoja bendrovės „Akropolis LT“, UAB, eksploatacijos skyriaus vadovas Rimvydas Juodis.

Prieš pradėdami montavimo darbus „Akropolis LT“ specialistai įgyvendino papildomas saugumo priemones – atliko esamų konstrukcijų stiprinimo darbus.

„Pradėjus įgyvendinti projektus, į Lietuvą iš Izraelio atvyko „Palram“ Projektavimo skyriaus darbuotojai ir patys, apžiūrėję visus tris pastatus, įvertino esamų konstrukcijų savybes, gilinosi į Lietuvoje vyraujantį klimatą, ypač vėjo bei sniego apkrovas, tam, kad būtų suprojektuotas ir pasiūlytas tinkamiausias montavimo mazgas. Abiejų šalių sutarimu buvo pasirinktas brangus, tačiau labai kokybiškas monolitinio polikarbonato plastikas „Palsun UV2“. Izraeliečių komanda pati dalyvavo rengiant montavimo mazgų ir plastiko sudėjimo projektus, pagal juos pagamino plastiko lakštus, prižiūri, kad viskas būtų atliekama pagal griežtas jų rekomendacijas. Tik taip galima užtikrinti aukščiausią darbų kokybę ir didžiausią lankytojų saugumą. Juk būtent toks ir buvo pagrindinis užsakovo – „Akropolio“ – reikalavimas“, – pasakoja M. Dolženko.

Nemenku iššūkiu tapo tai, kad plastiko konstrukcijas teko priderinti prie pastatų eksterjero sprendimų. Pavyzdžiui, rangovams buvo perduota Šiaulių „Akropolio“ fasadui naudoto stiklo spalvinė gama ir bendrovė „Palram“, atlikusi šviesos spektralizės tyrimus, pagamino tokios pat spalvos „Palsun UV2“ plastiko lakštus. „Įmonei pavyko išgauti absoliučiai identišką atspalvį. „Palram“, mano žiniomis, visame pasaulyje yra vienintelė įmonė, gebanti tai padaryti“, – sako bendrovės atstovas Lietuvoje.

Plastiku „Palsun UV2“ Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ nuspręsta pakeisti pastato išorėje buvusias stiklines detales – Vilniaus „Akropolyje“ plastikas „Palsun UV2“ pakeitė iki tol buvusią stiklinę stogo dangą prie pagrindinių įėjimų į prekybos ir pramogų centrą. Šiaulių „Akropolyje“ pakeistos stiklinės fasado apdailos detalės. Toks pat projektas kaip Vilniuje pavasarį bus įgyvendintas ir Klaipėdos „Akropolyje“. Visiems trims prekybos ir pramogų centrams bus sunaudota 5 500 m2 plastiko. „Akropolis LT“, UAB, investicijos į pastatų atnaujinimą siekia apie 0,8 mln. eurų.

Šiuo metu „Akropolis LT“, UAB, yra vienintelė

įmonė Rytu Europoje, gavusi vardinį garantinį „Palram“ sertifikatą, pagal kurį plastiko konstrukcijoms suteikiama 10 metų garantija.

Kainos ir kokybės santykis

„Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad kokybiškas plastikas, jei lyginsime jį su kitomis rinkoje esančiomis alternatyvomis, pavyzdžiui, stiklu, yra brangus malonumas. Tačiau atidžiau paskaičiavę įsitikintume, kad taip nėra. Taip, stiklas kainuoja mažiau, tačiau jam suteikiama labai ribota, dažniausiai vos kelerių metų garantija. Be to, apskaičiuota, kad apie 10 % stiklo, paveikto įvairių veiksnių, krenta ir dūžta. Plastikui „Palsun UV2“ gamintojas suteikia 10 metų garantiją, šis plastikas yra kokybiškesnis ir, be abejo, saugesnis. Taigi ilgalaikėje perspektyvoje plastikas – racionalesnis sprendimas“, – teigia UAB „Avisma“ direktorius.

Įvairių tipų plastiko lakštus siūlanti ir kurianti „Palram“ sugebėjo maksimaliai ištobulinti kuriamo plastiko cheminę sudėtį ir tapti šios rinkose lydere. Plastikas – ne tik saugi medžiaga, bet ir apsaugo nuo UV spindulių, padeda reguliuoti į patalpą patenkančią šviesą ar šilumą, nepraleidžia garso, jį lengva suderinti su kitomis medžiagomis.

„Projektams Lietuvoje labai aktualūs išoriniai veiksniai: saulė, vėjas, sniegas ir jų keliamos apkrovos bei poveikiai. „Palram“ siūlomas plastikas su jomis nesunkiai susidoroja. Įmonė į tai žiūri labai atsakingai. Pavyzdžiui, prieš imdamasi „Akropolių“ projekto, „Palram“ pagal nurodytas apkrovas ir montavimo galimybes atliko plastiko bandymus. Tam buvo naudojamos ne tik kompiuterinės simuliacijos, bet ir vadinamasis „gyvas“ testavimas. Tad net jei pas mus bus daug sniego, plastikas „Palsun“ atlaikys visą jo apkrovą, o jam ištirpus grįš į pradinę būseną. Plastiko fizikinės savybės gerokai pažangesnės už, pavyzdžiui, stiklo“, – įsitikinęs M. Dolženko.

„Palram“ įgyvendino ne vieną projektą didžiuosiuose prekybos ir pramogų centruose – jos plastiko lakštais dengti Kipro „Tiffany“, Haifos (Izraelis) „Hozot ha Mifraz“, „Fun Republic“ Indijoje, „Manufactura Outlet“ Kijeve (Ukraina) ir kitų prekybos centrų stogai.

Stadionų asas

Nors „Palram“ siūlomų plastiko lakštų amplitudė labai didelė (nuo gaminių reklaminiams stendams, buičiai (pavyzdžiui: šiltnamiams, pertvaroms, žiemos sodams, terasoms) iki tokių grandiozinių projektų kaip oro uostų terminalai, visuomeniniai pastatai ir kt.), vis dėlto bendrovė tituluojama stadionų karaliene.

„Palram“ architektūrinių kūrinių sąraše – dešimtys stadionų, tarp kurių ir itin didelius užmojus įgyvendinantys bei aukštus reikalavimus atitinkantys olimpiniai stadionai. Vieną didžiausių polikarbonato plastiko instaliacijų pasaulyje „Palram“ sumontavo dengdami Atėnų olimpinio stadiono stogą (dydis 24 tūkst. m2). Jų plastikas puošia ir stadionus Kinijoje, Airijoje, kitose šalyse.

Na, o ambicingiausiu ir didžiausiu bendrovės įgyvendintu iššūkiu pelnytai vadinamas įspūdingų formų Pietų Kinijos miesto Šendženo universiados stadionas, kuriam buvo panaudota net 45 tūkst. m2 plastiko.

„Paradoksalu, tačiau Kinija patenka tarp penkių didžiausių plastiko gamintojų pasaulyje, o savo stadionams plastiko tiekėjo ieško Izraelyje. Nors kinai pasigamina milžiniškus kiekius plastiko, jie kol kas nesugeba išgauti aukščiausios kokybės“, – priežastį atskleidžia „Avisma“ direktorius ir pabrėžia, kad didžiausi pasaulyje projektai, kuriems naudojamas plastikas, yra atliekami būtent bendrovės „Palram“.

Įdomi detalė – plastiko konstrukcijas Lietuvos prekybos ir pramogų centrams „Akropolis“ projektavo tie patys žmonės, kurie dirbo su grandioziniu Šendženo stadiono projektu.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų