„Uber“ biurai Amsterdame – „žaliasis“ miestas su nuosavu viešuoju transportu

2020 m. vasario 14 d.

MVRDV architektų biuro komanda atskleidė, kaip atrodys Amsterdamo „Tripolio“ biurų kompleksas, pasibaigus atnaujinimo darbams.  Šie biurai vadinsis „Tripolio parkas“, kuriame bus įsikūrusi pagrindinė „Uber“ būstinė.

Iš pradžių pastatą suprojektavo olandų architektas Aldo van Eyckas. Projektas niekada nebuvo apdovanotas ar įvardintas kaip ypač sėkmingas. Tai ir dėl didėjančio biurų poreikio pastatą buvo nuspręsta atnaujintas. Šios erdvės bus padidintos nauju biurų bloku ir parku tarp trijų kompleksą sudarančių struktūrų.

Trečiasis pastatas taps apsaugine siena, kuri turi apsaugoti kompleksą nuo šalia bėgančio greitkelio keliamo triukšmo. Planuojama, kad atnaujinimo darbai bus baigti 2022 metais.

MVRDV įkūrėjas Viny Maas pasakojo, kad pirmą kartą atvykęs į šį biurų miestelį pamatė architektų racionalistų darbus.

„Ai! Tai vieta, kur reikia būti – tuokart pagalvojau. Kitą dieną nukopijavau visas architekto Aldo van Eyckoknygas. Esu Aldo van Eycko kūrybos gerbėjas ir manau, kad turėtume jo dizainą vertinti kiek įmanoma pagarbiau“, – sakė Viny Maas.

Tęsdamas pirmtako liniją Viny Maas išlaiko tokias pagrindines biurų komplekso savybes kaip natūralų akmens grindinį. Naujasis 11 aukštų biurų pastatas atitinka „teritorijos pietinės ribos formą“ ir „yra įbrėžtas ten, kur turi ryšį su jau esamais pastatais, tinklelio struktūrą pritaikydamas prie sudėtingos biurų geometrijos“.

Biurų komplekso viduje bus vidinis viešasis transportas, kuris atskirs senus ir naujus pastatus. Visi praėjimai ir laiptai tarp senų ir naujo pastato atskirti naujuoju statiniu. Ši, didelio skaidrumo aštuonių aukštų „siena“ pabrėžia esamos dalies naująjį papildymą.

Architektai pabrėžia, kad jie atkartoja visą komplekso formą, palikdami visiems prieinamas ir jaukias viešąsias erdves. Aldo van Eyckas – savo laiko vizionierius, kuris biurų erdves jau laikė susitikimų vietomis. Architektai nori tęsti šią idėją įvairiais būdais skatindami dviejų pastatų sąveiką.

Efektyvumui „biurų patalpoms bus suteiktas aukštos kokybės, pramoninis pojūtis, o stogai bus ekologiškesni su sodais ir erdvėmis viešojo maitinimo įstaigoms“.  Tikimasi, kad tai padės gauti siekiamą BREEAM sertifikavimą.

„Uber“ įsikels ir užims apatinius naujojo pastato aukštus. Tai nepaskutinis projekto plėtros etapas. Antras aukščiausias pastatas vėlesniame plėtros etape bus paverstas nuomojamais apartamentais.

Gijs Rikken vizualizacijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!