Unikalios rūšies fasadų apdaila – mineralinės lanksčiosios klinkerio plytelės

2017 m. rugsėjo 4 d.

Admin.

Lietuvoje dažniausia fasadų apdaila – dekoratyvinis tinkas, dekoratyvinės plytos, vėdinamieji fasadai. Vienos medžiagos – brangesnės, kitos – atsparesnės, trečias – lengviau prižiūrėti. Unikali fasado apdaila – lanksčiosios olandų gamintojo „Elastolith“ mineralinio klinkerio plytelės, gaminamos iš specialiai surūšiuoto kvarcinio smėlio, – patogus sprendimas norintiesiems turėti estetišką, stilingą ir kartu patvarią sienų dangą, vertinantiesiems laiką, pageidaujantiesiems mažesnių darbo sąnaudų išlaidų.

Neribotų sprendimų laisvė

Olandų gamintojo „Elastolith“ atstovas Baltijos šalyse Gintaras Arlauskas pasakoja, kad unikalios rūšies klinkerio rankų darbo plytelių gaminimo metodas patentuotas 1962 metais. Technologija naudojama ir iki šių dienų. Lanksčioji plytelė gaminama tik iš natūralių komponentų, įskaitant specialiai surūšiuotą kvarcinį smėlį, kuris sudaro daugiau kaip 93 % jos sudėties, bei aukščiausios rūšies dervos. Pagrindinė masė maišoma su skysta spalva (geležies oksidas), kuri yra atspari UV spinduliams, o visos spalvų dėmės bei paviršių nelygumai – rankų darbo, todėl garantuojama, kad plytelės nepasikartos, kiekviena jų turės išskirtinę išvaizdą. Anot „Elastolith“ atstovo, klinkerio plytelės kartu su klijų sistema išsiskiria unikaliomis savybėmis, padedančiomis tiksliai atkartoti klinkerio plytos vaizdą.

„Lanksčiąsias plyteles galima išsirinkti iš didelės spalvų paletės ar pagal pageidavimą susikurti norimą atspalvį. Kiekvienas individualiai renkasi ne tik jas, bet ir bazinės spalvos klijus. Ši medžiaga išskiria net tą pačią plytelę, suteikdama fasadų įvairovės galimybę. Lanksčiosios mineralinio klinkerio plytelės „Elastolith“ gali būti panaudotos ne tik išorėje, bet ir kuriant namų vidaus interjerą, jos yra ekologiškai švarus produktas. Dėl lankstumo (lengva kirpti net žirklėmis, pjauti aštriu peiliu) dekoruojant interjerą ar eksterjerą nereikia kampinių profilių – tai smarkiai sumažina išlaidas, nereikia didelių transportavimo ir sandėliavimo išlaidų“, – pasakoja G. Arlauskas. Modernaus produkto, kurį galima klijuoti ant visų sausų, švarių, lygių paviršių, izoliacinių sistemų, pritaikymo galimybės beveik beribės: fasadai, pamaitai, kaminai, arkos, tvorų stulpai, balkonai ir kt.

Paprasta sumontuoti – nereikia jokio specialaus paruošimo

Visuomet fasado dekoravimo darbai atrodo sunkūs, jiems reikia daug įgūdžių, tačiau ne su lanksčiosiomis mineralinio klinkerio plytelėmis „Elastolith“, kurioms klijuoti sienos paruošiamos greitai ir lengvai. Visų pirma klijais padengiamas paviršius, vėliau jis aplikatoriumi (šukomis) pašiaušiamas, tuomet dedama plytelė prispaudžiama. Priklijavus labai svarbu visas siūles perbraukti vandeniu suvilgytu teptuku ir jas išlyginti, tai padeda užtikrinti klijų patekimą į plytelės vidų. Baigus darbus, paviršius paliekamas džiūti. Pačios plytelės priklijavus turi būti apsaugotos nuo drėgmės apie 3–4 dienas, kol visiškai sukietėja. Šiai fasadų apdailos sistemai nereikia jokių papildomų siūlių impregnavimo apsauginėmis priemonėmis, kam reikėtų skirti dar papildomo laiko. Jos yra laidžios garams ir sulaiko drėgmę.

„Kitas labai svarbus aspektas, – sako G. Arlauskas, – gaminio svoris – tik 4 kg/m². Šis rodiklis leidžia „Elastolith“ klijuoti be specialaus paviršiaus paruošimo, papildomo armavimo ir smeigiavimo metalinėmis smeigėmis, o tai labai aktualu A ir A+ klasės pastatams. Papildomai nereikia naudoti brangių medžiagų sienoms stiprinti, kas tiesiog būtina klijuojant tradicinį daug sveriantį klinkerį.“

Plytelės atsparios mechaniniams įbrėžimams, neskyla, netrūkinėja, plaunamos, laidžios garams ir puikiai tinka šiuolaikinei statybai. „Elastolith“ – tai paprasčiausia klinkerio sistema pasaulyje. Visą informaciją ir technines charakteristikas galite rasti interneto svetainėje www.elastolithbaltic.com arba kreipkitės į oficialų ir įgaliotą Elastolith atstovą Lietuvoje UAB „Bergeta“ www.bergeta.lt

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/07/soninis2.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!