Unikalus biuro transformacijos projektas Vilniuje: vietoje vieno biuro – kelios darbo zonos

2021 m. liepos 21 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Pandemija neišvengiamai pakeitė darbuotojų įpročius, o apklausos rodo, kad nuolatinė  darbo vieta biure tampa vis mažiau reikalinga. Reaguodami į situaciją ir prisidėdami prie darnaus judėjimo mieste, AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) atsisako dalies biuro patalpų ir  kuria arčiau darbuotojų namų išsidėsčiusias modernias darbo zonas.  

Mažesnis užimtumas ir bendro naudojimo darbo vietos 

VŠT darbuotojų apklausos duomenimis, didžioji dalis  ateityje planuoja biure dirbti tik 1-2 darbo dienas per savaitę. 

„Matome, kad „popandeminio“ biuro užimtumas neturėtų siekti 50 %. Tai puiki galimybė ir toliau personalo valdyme diegti inovacijas, todėl atsisakome 30 % darbo vietų  esamame biure. Jas keičiame  moderniomis bendro naudojimo darbo zonomis, kurios išsidėstys skirtingose miesto vietose. Šis pokytis palies nuo 150 iki 200 mūsų įmonės darbuotojų“, – sako VŠT generalinis direktorius Gerimantas Bakanas. 

VŠT ir toliau lieka prie neriboto nuotolinio darbo galimybės. Ji taikoma tiems darbuotojams, kurių darbo specifika nereikalauja dirbti konkrečioje fizinėje darbo vietoje ir gali savo funkcijas atlikti nuotoliu. Tačiau inicijuotas biuro transformacijos projektas darbuotojams sudarys sąlygas ne tik dirbti iš namų, bet ir šalia namų. 

Darbo zonos lokaciją bei konkrečią darbo vietą darbuotojai galės pasirinkti ir patogiai rezervuoti išmaniąja programėle. Joje matysis laisvos darbo vietos,  darbo zonos specifika (ar tai „Laisvalaikio“, „Tylos“ zona, o gal „Bendradarbiavimo“ ar „Susirinkimų“ erdvė). 

Nuo kovo mėnesio VŠT darbuotojams siūlo ir ilgiausias Lietuvoje „darbostogas“. Darbuotojai iki pusės metų gali dirbti iš bet kurios pasaulio vietos, kurioje  veikia saugus interneto ryšys ir yra galimybė dirbti Lietuvos laiku. Anot bendrovės personalo verslo partnerės Ievos Tamulynaitės, šia galimybe jau pasinaudojo 3 % VŠT darbuotojų, o tai dar labiau sumažina poreikį turėti asmeninę darbo zoną biure.  

Skatins darnų judėjimą mieste ir taupys laiką 

Viena pagrindinių biuro transformacijos idėjų – darbo vietą priartinti prie namų. Tai reiškia, kad  pasiekti darbo vietą bus patogiau, greičiau, o svarbiausia – darniau. Daugeliui darbas taps lengvai pasiekiamas pėsčiomis, viešuoju transportu, dviračiu ar tiesiog paspirtuku. 

„Aplinkos tausojimas mums svarbus ne tik įmonės veikloje, bet ir kasdieniame gyvenime – kartu geriname savo įpročius, keičiame kasdienybę pagal naujas tendencijas. Šis projektas ne tik skatins bendradarbiavimą tarp skirtingų skyrių kolegų, bet ir taupys mūsų laiką bei išteklius – nestovėsime kamščiuose, nedidinsime spūsčių sostinėje ir dirbsime arčiau namų.

Anksčiau turėjome vieną darbo vietą, dabar galėsime rinktis iš keturių darbo zonų – esame lankstūs ir nuolat ieškome būdų, kaip didinti efektyvumą“, – sako G. Bakanas. 

Planuojama, kad nuo 2022 m. įmonė kompensuos viešojo transporto bilietus visiems darbuotojams, kurie kelionei į darbą rinksis viešąjį transportą.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/09/geberit_ib_340x430_lt.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!