https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download.gif

Unikalūs sprendimai ir medžiagos biurų ir logistikos centre M7

2017 m. rugsėjo 29 d.

Admin.

Statybos bendrovė „Naresta“ Kuprioniškėse, 7-ajame plento Vilnius–Minskas kilometre, stato originalų biurų ir logistikos pastatą M7. Užsakovas, statybinių plastikų ir medžiagų reklamos gamybai tiekėja UAB „Avisma“, jame planuoja įsikurti ateinančių metų sausio viduryje.

„Įnirtingas darbas ir glaudus bendradarbiavimas su didžiausiais plastikų gamintojais per pastaruosius penkerius metus lėmė spartų bendrovės „Avisma“ augimą. Kasmet besiplečiantis medžiagų ir paslaugų asortimentas privertė nuolatos ieškoti didesnių gamybos ir sandėliavimo plotų, teko ne vieną kartą keisti nuomojamas patalpas. Todėl buvo priimtas sprendimas kraustytis paskutinį kartą ir tik į savo patalpas. Taip gimė mintis pastatyti kitokį sandėliavimo su administracinėmis patalpomis pastatą, kurį pavadinome M7“, – teigia bendrovės „Avisma“ direktorius Maksimilian Dolženko.

Logotipas M7 – ir adresas, ir architektūros detalė

„Architektūrinio projekto pavadinimas – M7, nes „Avisma“ įsikurs 7-ajame plento Vilnius–Minskas kilometre. Stilizuotas logotipas M7 iškils per visus tris pastato fasado aukštus ir pirmą kartą Lietuvoje bus pagamintas iš ypač lengvo permatomo plastiko, kuris netrukdys šviesai patekti į patalpas. Šis pastato architektūrinis sprendimas – ir adreso užrašas, ir puošmena“, – pasakoja M. Dolženko.

Reklamos medžiagų tiekėja, suradusi tinkamą 2 ha sklypą su statybos leidimu, nusprendė jame pastatyti išskirtinį pastatą, kuris skirtųsi nuo pastaruoju metu kylančių standartinių skardinių sandėlių „dėžučių“, o statyboms naudoti tik aukštos kokybės medžiagas ir įrangą. Pastato architektas – Eugenijus Gylys su komanda. „Juk statome sau, patys pastatą ir eksploatuosime, todėl siekiame kokybės, kad pastatas be rūpesčių galėtų būti naudojamas ilgai“, – sako M. Dolženko.

„Avisma“ užims apie ketvirtadalį statomo pastato ploto, o kitas biurų ir sandėliavimo patalpas planuojama nuomoti panašia veikla užsiimančioms įmonėms, vertinančioms teikiamos paslaugos ir medžiagų kokybę bei pastato funkcionalumą.

Patikimi statybininkai ir išskirtinės medžiagos

„Paskelbtame pastato statybos konkurse dalyvavo ne viena stipri statybos bendrovė. UAB „Naresta“ laimėjo dėl teigiamų rekomendacijų, o ypač patiko komandos požiūris į darbą: terminų laikymasis, pasiūlyti statybiniai sprendimai, planuojama darbų eiga. Techninę statybų priežiūrą atliks viena Europos inžinerijos ir konsultacijų srities lyderių bendrovė „Sweco Lietuva“, – teigia M. Dolženko.

Bendrovės „Naresta“ statomas 8 700 m2 pastatas bus A energinės klasės. Jame 2 300 m2 skirta biurams, o kitas plotas – sandėliams. Jis bus padalytas į penkias vienodo dydžio taisyklingos formos patalpas.

Fasadui bus naudojamos daugiasluoksnės, energiškai efektyvios plokštės „Ruukki“ bei aliuminio konstrukcijų sistema „Sapa“, patalpas vėsins oro kondicionieriai „Daikin“, kurie naudoja atsinaujinančią energiją iš oro. Pastato langų stiklo paketai bus su saulės kontrolės funkcija, grindų apdaila biuruose – granitas ir akmens masės plytelės. Šalia pastato įrengiama elektromobilių įkrovimo stotelė. Prieš įvažiavimus į sandėlius bus sumontuotos automobilių ratų valymo sistemos – tai naujovė Lietuvoje, padedanti palaikyti švarą sandėliuojamose patalpose.

Sienos – plastikas su sidabru

Pastato stogelio konstrukcijose pirmą kartą Lietuvoje bus panaudotos pasaulyje garsios plastiko gamybos įmonės „Palram“, kuriai atstovauja „Avisma“, statybinis 6 mm plastikas – jo 1 m2 gali atlaikyti 480 kg svorį. Jam gamintojai suteikia net 25 metų garantiją.

Pagalbinėse patalpose sienos bus dengiamos ypatingu plastiku su sidabro dalelėmis, kurios sunaikina bakterijas ir grybelį. Jų pranašumas – lengvas ir greitas montavimas, paprasta priežiūra. Tokia apdaila dėl higieninių savybių naudojama ligoninėse, operacinėse, vaistinėse.

Bendrovės „Avisma“ vadovas džiaugiasi, kad prie spartaus šio pastato projektavimo ir greito darbų starto labai prisidėjo statybų bendrovė „Naresta“, pasidalydama savo ilgamete statybų patirtimi ir patarimais dėl pastato konstruktyvo, fasadų įrengimo bei medžiagų parinkimo.

„Džiaugiuosi, kad laimėjome konkursą ir turime galimybę įgyvendinti šį išskirtinį projektą, kuriame vertinama kokybė, novatoriškumas bei siekis dirbti su geriausiais“, – sako Arūnas Šlenys, bendrovės „Naresta“ generalinis direktorius.

„Naresta“ iš kitų statybos įmonių išsiskiria tuo, kad, be statybos darbų, savo užsakovams pasiūlo ir papildomą pridėtinę vertę – novatoriškus ir kokybiškus sprendimus, įžvalgas prieš pradedant įgyvendinti projektą. Tai nekilnojamojo turto plėtotojams leidžia pigiau ir greičiau įgyvendinti projektą, pasiekti, kad būtų geresnės pastato funkcionalumo savybės, unikalios formos. „Dabar, be kitų inovatyvių projektų, įgyvendiname ir vieną ambicingiausių garsaus amerikiečių architekto Danielio Libeskindo užmojų – sostinės Pylimo gatvėje vietoje buvusio kino teatro „Lietuva“ statome Modernaus meno centrą“,– pasakoja A. Šlenys. 

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-7.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!