Valgoma verslo dovana – ta, kuri tinka visiems

2020 m. spalio 8 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Dovanų keitimosi tradicijos egzistuoja jau nuo pačių seniausių laikų – visuomet buvo įprasta keliaujant į svečius ar susitinkant su verslo partneriais įteikti lauktuvių. Be abejo, dovanojimo menas, kaip ir viskas pasaulyje, laikui bėgant keičiasi. Jeigu anksčiau žmonės dovanojo vieni kitiems tai, ką turėjo, tai šiandien turime daug platesnį dovanų pasirinkimą.

Šiuolaikinėje visuomenėje dovanos yra neatsiejama ir itin svarbi verslo dalis. Visai nesvarbu, žvelgsime į statybų, architektūros, inžinerijos ar kitą verslo sektorių – dovanų etiketas lieka labai reikšmingas, o verslo dovanos suranda vietą bet kurioje verslo srityje.

Dovanų vaidmuo verslo santykiuose

Kodėl gi verslo dovanos kuria tokį stiprų vaidmenį? Pirmiausia, mūsų kultūroje net ir mažiausias dėmesio parodymas yra laikomas gražiu bei draugiškumo kupinu ženklu. Atsakingai pasirinkti dovanų variantai turi daugybę visiems naudingų privalumų: padeda išreikšti pagarbą, dėkingumą, prisideda prie glaudesnių draugystės ryšių su verslo srities asmenimis, atlieka ne mažiau reikšmingas reprezentacijos bei reklamos funkcijas. Norint, kad klientai, tiekėjai ar verslo partneriai pasijustų įvertinti bei svarbūs, verta apsvarstyti tinkamiausių dovanų pasirinkimą. Kad dovana būtų palankiai priimta, o jas teikiantis asmuo liktų teisingai suprastas, ypatingai svarbu atsižvelgti į dovanų etiketą, vengti pernelyg įpareigojančių dovanų, įvertinti, kokiam žmogui dovana bus skirta ir kokia jos simbolinė prasmė. „LT dovana“ atstovė A. Matulevičienė teigia, kad per dovanas yra pateikiamas požiūris į klientą, kolegą bei verslo partnerį, todėl itin svarbu išnaudoti palankius momentus tarpusavio santykių sustiprinimui. Tokiais atvejais išties pasitarnauja nuoširdi dovana.

Originali dovana – draugystei sutvirtinti

Dažnais atvejais norima pasveikinti ne tik artimuosius, bet ir vadovus, verslo partnerius, kolegas, darbuotojus ar svarbius klientus. Net ir smulki verslo dovana gali tapti puikia galimybe parodyti dėmesį ne tik tradicinių švenčių, bet ir įvairių konferencijų, svarbių renginių bei kitų progų metu. Tai unikalus būdas norint perteikti daugybę jausmų. Dovana gali tapti ne vien sveikinimų ir linkėjimų išraiška, bet  ir nuoširdžiu atsidėkojimo ženklu. Padėka partneriams už sėkmingai vystomą  projektą ar unikalus sveikinimas vadovui. Naudinga, kokybiška ir originali dovana yra puikiausias pasirinkimas bet kuriuo atveju. Svarbiausia nepamiršti pagrindinio draugystę užtikrinančio aspekto – bet kuri dovana turi būti įteikiama iš širdies.

Valgoma dovana – praktiška idėja bet kurios profesijos atstovams

Niekam ne paslaptis, kad geriausių dovanų pasirinkimas reikalauja daug laiko, dėmesio bei atsakomybės. Dovanų ieškojimo metas sunkus būna ir tuomet, kai ieškome tinkamų variantų šeimos nariams arba draugams. Ką jau kalbėti apie tuos, su kuriais susiduriame darbo aplinkoje. Visgi kolegos, darbuotojai, partneriai, tiekėjai, klientai ir kiti svarbūs asmenys taip pat nusipelno dėmesio, kurį tinkamai parodyti padeda naudinga dovana. Bene praktiškiausia verslo dovana yra tokia, kuri yra panaudojama. Vienas tokių pasirinkimų – valgomos verslo dovanos, tinkančios visiems, nepaisant profesijos: dirbantiems statybų pramonėje, projektuotojams, architektams, verslininkams ar bet kurios kitos srities specialistams. Kas paneigs, kad skanų maistą mėgsta visi? Tokia dovana veikiausiai neliks pamiršta. Galiausiai, valgomais skanėstais galima pasidalinti, ragauti kartu.

Puiki galimybė priminti apie save

Verta paminėti, kad verslo dovana gali pristatyti tiek įmonę, jos teikiamas paslaugas ar ruošiamus produktus, tiek ir šalį. Įmonės logotipas arba skambi frazė ant dovanų dėžutės, vėliavos spalvomis išsiskirianti pakuotę puošianti juosta, dekoracijų akcentai iš gamtos, dovanų kortelėje ranka užrašytas tekstas – tai maži, bet svarbūs ir prasmę turintys reprezentacijos elementai. Tautiški, tradicijų kupini lietuviški dovanų sprendimai kuo puikiausiai tinka verslo partneriams arba klientams iš užsienio valstybių. Dovana, kuri slepia savyje tam tikrą mintį, istorinį kontekstą ir gali atskleisti valstybės išskirtinumus, dažnu atveju paskatina ne tik pasidomėti plačiau, bet netgi pasisvečiuoti. Kas geriau už tradicinį skonį gali reprezentuoti Lietuvą? Iš tiesų, išskirtinio maisto ragavimas yra labai gera galimybė susipažinti su svetima šalimi! Atrinkti Lietuvos gamintojų produktai gražioje dovanų dėžutėje – galimybė parodyti tai, ką turime geriausio ir kuo galime didžiuotis.

Išties, taiklus verslo dovanos pasirinkimas gali padaryti didelę įtaką partnerystės gerinimui. Dėl šios priežasties tokias dovanas būtina rinktis apgalvotai ir neskubant. Puiki alternatyva įprastiems pasirinkimams yra valgomos  dovanos iš skanių kokybiškų maisto produktų. Tegul dovanos  tampa tinkama ir neįpareigojančia idėja jausmams išreikšti!

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/12/soninis12.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!