Venecijos architektūros bienalė atidėta iki 2021 metų

2020 m. gegužės 19 d.

Bienalės, kuri laikoma reikšmingiausiu įvykiu architektūros kalendoriuje, organizatoriai paskelbė sprendimą atidėti šių metų renginį iki 2021 metų gegužės.

 Organizatorių teigimu, surengti bienalę dabartinės pasaulinės pandemijos metu tapo „neįmanoma“.

„Sprendimas atidėti architektūros bienalę iki 2021 metų gegužės mėnesio yra pripažinimas, kad neįmanoma per nustatytą laiką tiesiog judėti į priekį, organizuojant tokią sudėtingą pasaulinę parodą. Pirmiausiai todėl, kad vis dar išlieka keletas objektyvių sunkumų, kuriuos sukelia dėl pandemijos susijusi ekstremali situacija“, – teigiama bienalės organizatorių pranešime spaudai.

Bienalė vyks 2021 m. gegužės 22 d. – lapkričio 21 d

Iš pradžių buvo numatyta, kad bienalė prasidės šią savaitę, gegužės 23 d., tačiau jos pradžia, dėl koronaviruso protrūkio Italijoje buvo atidėta iki rugpjūčio 29 d. Sprendimas, priimtas pasitarus su šių metų kuratoriumi Hashimu Sarkiu, siekiant užtikrinti bienalės kokybę.

„Dabartinė padėtis iki šiol neabejotinai padarė neigiamą poveikį visos parodos įgyvendinimui, keldama pavojų kūrinių realizavimui, transportavimui ir buvimui bei atitinkamai pačios parodos kokybei“, – tęsiama pranešime.

„Todėl pasitarę su kuratoriumi Hashimu Sarkiu ir įvertinę iškilusias problemas architektams, bienalės organizatoriai nori padėkoti renginių organizatoriams, dalyviams, architektams ir nusprendė bienalės datą perkelti, pratęsiant jos trukmę iki įprastų šešių mėnesių“, – skelbia organizatoriai.

17-osios architektūros bienalės tema yra „Kaip mes gyvename kartu? Paroda, kuri, tikimasi, pritrauks apie 250 000 lankytojų, bus siekiama ištirti būdus, kaip žmonės gali sugyventi, kai finansinės galimybės ir politinės ideologijos skiriasi.

Dėl pandemijos jau atšaukta Milano dizaino savaitė ir „Serpantin“ paviljono atidarymas. Taip pat šiemet turėjusi įvykti Venecijos meno bienalė. Šis renginys buvo nukeltas iki 2022 metų balandžio 23– lapkričio 27 d.

Tony Hisgettas nuotr.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!