Ventspilyje užbaigtas A. Ambraso projektas „VIZIUM“ (FOTO)

2021 m. lapkričio 22 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

„VIZIUM“ Mokslo ir inovacijų centro pastato Ventspilyje statybos baigtos. Tai yra studijos „Andrius Ambrasas Architects“ vykdytas projektas.

Inovacijų centre jau įsikūrė nuomininkai, o Mokslo centre šiuo metu montuojama ekspozicija. Planuojama, kad visas pastatas atsivers lankytojams 2022 metų pavasarį.

Mokslo ir Inovacijų centras kurtas kaip landšafto ir architektūros sintezė. Užuot statę pastatą-ženklą ant tilto ašies, „Andrius Ambrasas Architects“ palieko ją atvirą, kviečiančią atrasti.

Čia susiliečia plastiški formuojamo kalnelio ir pastato siluetai. Miestui atvertos naujos erdvės: iš lygumų kylantis kalnelis, atvira stogo terasa su amfiteatru ir miesto panoramų apžvalgos aikštelė.

Mokslo ir inovacijų centro pastatas sklypą dalina į dvi dalis. Vakarinėje dalyje įrengtas transporto priemonių parkavimas ir įvažiavimai. Aptarnaujantis transportas (ekspozicijoms, kavinei ir inovacijų centrui aptarnauti) į pastatą patenka iš pietinės pusės – taip lankytojų atvykimas atskiriamas nuo buitinio privažiavimo.

Rytinėje sklypo dalyje suformuotas kalnelis, kuriuo patenkama į terasą. Iš terasos yra įėjimas į viešųjų funkcijų zoną. Mokslo centro ir Ventspilio miesto pažinimo patirtis laiptais palei kylantį stogą pratęsiama iki vaizdingą panoramą atveriančios apžvalgos aikštelės.

Pastatas funkciškai dalinamas į dvi dalis – Mokslo centrą žemojoje tūrio dalyje ir šešių aukštų Inovacijų centrą.

Pavadinimas VIZIUM
Paskirtis Mokslo ir Inovacijų Centras
Vieta Rūpniecības g. 2, Ventspilis
Plotas 6 653 m2
Konkursas 2016
Projektas 2016-2019
Statyba 2019-2022
Užsakovas Ventspilio savivaldybė
Architektai Audrius Ambrasas, Vilma Adomonytė, Jonas Motiejūnas, Viktorija Rimkutė, Justas Jankauskas
Komanda Jūris Poga, Astra Poga (Arhitekta J.Pogas Birojs)
Konstrukcijos Aldis Grasmanis (BKB)
Projekto valdymas Jūris Poga
Nuotraukos : Norbert Tukaj
https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/08/340x430-px_Structum.lt_.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!