Verslo centras „B66“ – projektuotas, vykdant statybos darbus

2017 m. gruodžio 22 d.

Agnietė Vilkišienė ir Irena Dirgėlienė.

Martyno Slapšio, „YIT Kausta“, „Idėjų parkas“ nuotr.

Užsakovas: UAB „YIT Kausta būstas“

Generalinis rangovas: AB „YIT Kausta“

Projektuotojas: PV Vytautas Janušaitis, PDV Danguolė Akuockienė, konstrukcinės dalies PV Ramūnas Narbuntas

Architektas: Vytautas Janušaitis

 

Kaune, šalia bendrovės „YIT Kausta“ vystomo gyvenamųjų namų kvartalo „Šilo namai“, prekybos centrų MOLAS, LIDL bei Kauno technologijos universiteto, auga verslo centras „B66“. Generalinis rangovas – „YIT Kausta“ – neslepia, kad pastatą projektavusiam architektui Vytautui Janušaičiui teko išskirtinė užduotis.

Rekonstrukcija turi savotiško žavesio. Tai nežinomybė, kai nenumanai, ko tikėtis, norėdamas įvykdyti projektinius sumanymus. Neretai tik atvėręs konstrukciją gali ieškoti sprendimų. Žinoma, tai daro įtaką projekto sąmatos eilučių skaičiui ir darbų atlikimo terminams.

Verslo centro trečiajame aukšte įrengta monolitinė perdanga (jos plotas – apie 960 m2). Pradėjus darbus, sustiprintos esamų išorės sienų laikančiosios konstrukcijos. Tam buvo įrengta 16 monolitinių kolonų antrame pastato aukšte. Jos sujungtos su jau esamomis kolonomis. Tada pradėti monolitinės perdangos su gelžbetonio sąramomis įrengimo darbai. Tik konstrukcijai įgavus reikiamą projektinį stiprumą, buvo išpjauti antro aukšto langai. Pasirinkta dviejų tipų fasado apdaila. Vadinamasis „šlapiasis“ fasadas, t. y. 180 mm putų polistirenas buvo armuojamas ir dengiamas struktūriniu tinku, ir vėdinamasis fasadas.

Verslo centro „B66“ interjero ir eksterjero renovacijos darbuose buvo gausiai ir stilingai naudojami berėmio stiklo ir aliuminio bei stiklo konstrukcijų gaminiai. Šiais darbais užsiėmė sparčiai auganti ir viena moderniausių Lietuvos statybų bendrovių „Glasma Service“. Eksterjero darbams specialiai pagal kliento pageidavimus „Glasma Service“ pagamino ir sumontavo puikiai pastato linijas išryškinančius fasadus, duris ir langus. Modernaus interjero įvaizdžiui sukurti projekto architektai kartu su gamintojais pasirinko berėmio stiklo konstrukcijas, kurios ne tik leidžia efektyviai padalyti darbo vietas, bet kartu ir išlaikyti didelės erdvės pojūtį.

Pastato aukštis – 14,06 m, plotas – 5 340 m2. Verslo centrą sudaro du korpusai: A dalis (buvusi sporto bei bokso salė, SPA zona) ir B pastato dalis (buvę bendrabučiai).

Naujasis pastatas atitinka B energinio naudingumo klasę, yra modernus ir jaukus. Pastate įrengta dujinė katilinė, rekuperacinė vėdinimo sistema. Visuose nuomininkų aukštuose sumontuota trivamzdė vėsinimo sistema, kuri suteikia galimybę viename kabinete vėsinti orą, net jeigu kaimynai už sienos tuo pat metu šildo patalpą. Tai ypač patogu, kai viena pastato dalis įšyla natūraliai dėl saulės spindulių, o kita – atvėsta pavėsyje. Pastato patalpose sumontuota apsauginė signalizacija, vaizdo stebėjimo kameros, tiek patalpų viduje, tiek išorėje sumontuota praėjimo kontrolės sistema. Norint įgyvendinti architektų vizijas „B66“ sukurti unikalūs apšvietimo sprendimai. Šviesos diodų (LED) apšvietimas suteikė galimybę užtikrinti mažesnį elektros energijos suvartojimą, taip pat išnaudoti visas technologijų galimybes. Apšvietimo sprendimai padėjo sukurti netradicinį verslo centro interjerą. Užsukusiam žmogui norisi pakelti galvą į šviesą – į viršų. Virš darbo stalų įrengti ypač šiuolaikiški žiedinio tipo šviestuvai. Prie vidaus įrengimo daug prisidėjo inovatyvios ir kūrybingos įmonės, gebėjusios pasiūlyti kokybiškus sprendimus viešosioms erdvėms, nenuobodžių detalių.

Interjero ir eksterjero apšvietimo projektavimo, konsultavimo, prekybos šviestuvais ir apšvietimo sistemomis užsiimanti įmonė „Luksaros sprendimai“ džiaugiasi, kad galėjo prisidėti prie verslo centro „B66“ kūrimo darbų ir dalyvavo apšvietimo sprendimų priėmimo projekte, tiekdama šviestuvus ir pasiūlymus.

Kaunas tampa vienu didžiausių paslaugų centrų Lietuvos žemėlapyje, taigi šiame mieste galima tikėtis dar daugiau tarptautinių kompanijų ir aukštos kvalifikacijos darbo vietų. Tai, be abejo, lemia ir šiuolaikiškų biurų poreikį. Verslo centras „B66“ pastatytas tinkamu laiku ir itin patrauklioje miesto vietoje, todėl netruko sulaukti pažangių ir sparčiai augančių įmonių susidomėjimo.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/08/340x430-px_Structum.lt_.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!