„Victoria Hotel Klaipėda“: užuovėja sužvarbusiems ir išalkusiems atminties

2021 m. lapkričio 30 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Klaipėdoje po rekonstrukcijos duris netrukus atvers viena įspūdingiausių ir seniausių uostamiesčio erdvių, turinčių gilią istorinę atmintį, – viešbutis „Victoria“.

Ilgiau nei tris šimtmečius šioje vietoje veikęs viešbutis pastaruosius dešimtmečius stovėjo apleistas ir beveik visiškai suniokotas, bet šiuo metu baigiama pastato rekonstrukcija prikėlė jį naujam gyvavimui. „Victoria Hotel Klaipėda“ taps vienu didžiausių ir moderniausių viešbučių uostamiestyje.

OBJEKTAS: „Victoria Hotel Klaipėda“ viešbutis

ADRESAS: S. Šimkaus g. 2, Klaipėda, Lietuva

VYSTYTOJA: UAB „Klaipėdos Viktorija“ („Kaminera grupė“)

ARCHITEKTAI: UAB Andrijausko architektų biuras (E. Andrijauskas, V. Vaupšienė, A. Janulaitis)

INTERJERO DIZAINAS:  UAB „Alandis“ (architektai G. Šernius ir V. Šerniuvienė)

PLOTAS: 8 651 m²

AUKŠTŲ SKAIČIUS: 5 (1 požeminis)

ENERGINĖ KLASĖ: B

INVESTICIJOS: 15 mln. Eur

Jau XVIII a. pradžioje šioje vietoje veikė „Baltojo žirgo“ užeiga. To paties amžiaus antrojoje pusėje, istorikų duomenimis, ji tampa viešbučiu, pastatas rekonstruotas. Įspūdingas ir elegantiškas viešbutis „Victoria“ buvo atidarytas 1881 m., bet vėliau jis dar ne kartą rekonstruotas, modernizuotas ir išplėstas, kol tapo didžiausiu Klaipėdos viešbučiu ir miesto visuomeninio bei kultūrinio gyvenimo centru. Jo svečius iš uosto prieplaukos ir geležinkelio stoties vežė karietos, vėliau – automobiliai.

Jo restorane buvo rengiami pobūviai, o salėse – koncertai (čia lankėsi ir kompozitorius Richardas Vagneris), paskaitos ir parodos vyko iki pat Antrojo pasaulinio karo. Sovietmečiu rekonstruotame pastate veikė „Klaipėdos“ viešbutis. Tačiau po privatizavimo netrukus jis buvo uždarytas, o pastatas ilgam tapo Klaipėdos vaiduokliu, kol nauji investuotojai šiai istorinei vietai suteikė galimybę atgimti.

Dabar viešbutis priklauso bendrovei „Klaipėdos Viktorija“, valdomai „Kamineros grupės“, kuri į projektą investavo 15 mln. eurų. „Tikime, kad rekonstruotas istorinis „Victoria“ viešbutis uostamiesčiui suteiks patrauklumo, galvojant apie turizmo sektorių, konferencijų rengimą ir apie Klaipėdos miesto svečius. Neabejojame, kad šis sektorius, pandemijos metu patiriantis daug sunkumų, netrukus atsities. Rekonstruojant pastatą, integruoti inovatyvūs sprendimai, tausojantys gamtos išteklius, sukurs maksimalų komfortą mūsų svečiams“, – teigė „Kaminera grupės“ valdybos pirmininkas Arūnas Tuma.

Viešbučio kompleksą sudaro trys statiniai (S. Šimkaus g. 2, Vytauto g. 19 ir Vytauto g. 21). Jo patalpų plotas siekia 8,6 tūkst. kv. metrų. Viešbutyje įrengti 105 svečių kambariai: vienviečiai, dviviečiai, šeimyniniai, žmonėms su negalia ir prezidentiniai. Veiks erdvus didysis restoranas, smuklė „Baltasis žirgas“, vestibiulio baras ir trys konferencijų salės. Viršutiniame, penktajame aukšte įrengtas SKY panoraminis baras su lauko terasa bei pokylių salė, o pastato rūsyje – SPA zona.

Centrinė ašis – atvira viešoji erdvė

„Victoria Hotel Klaipėda“ rekonstrukcijos projekto autorius architektas Edmundas Andrijauskas apgailestauja, kad jau tris šimtmečius šioje vietoje veikiančio viešbučio pastatas vien per XX a. buvo pasmerktas aštuonioms rekonstrukcijoms, tad istoriškai vertingos statinio dalys beveik visiškai sunaikintos.

„Dabartinės rekonstrukcijos projektu pirmiausia išsaugota nemateriali vertė – istoriškai svarbi viešoji erdvė. Viešbučio kiemas kartu su restoranu ilgai buvo Klaipėdos visuomeninis centras, kur vyko daugybė svarbių tarptautinių renginių, lankėsi užsienio garsenybės ir turistai. Tai svarbi miesto dalis, kurią norėjosi atkurti. Tikimasi, kad ji taps visuomenės traukos centru bei užuovėja nuo blogų Klaipėdos orų“, – sako architektas.

Rekonstruoto viešbučio komplekso pagrindinė erdvė ir jo ašis – didelis vidinis kiemas. Anksčiau buvusi atvira erdvė, dabar uždengta stikliniu stogu, tapo viešbučio pagrindiniu vestibiuliu. Jį formuoja iš keturių pusių supantys pastatų vidiniai fasadai.

„Viešbučio kompleksas išskirtinis – visi keturi jo korpusai yra skirtingos architektūrinės stilistikos, buvo siekiama išsaugoti stilistinę įvairovę“, – sakė E. Andrijauskas. Išsaugota vertinga gatvės architektūrinė stilistika – išliko seniausias pastato fasadas prie Vytauto g. ir buvusios spaustuvės korpusas kiemo viduje. Jau tarpukaryje sunaikinti įspūdingi secesinės architektūros fasadai S. Šimkaus g. sulaukė tiek stalininio ampyro, tiek postalininio modernizmo rekonstrukcijų.

Skirtinga architektūrinė pastatų stilistika matoma ir atrijuje – erdvę supantys fasadai skirtingi, todėl jautiesi taip, lyg būtum aikštėje: iš kairės – vienokia namo siena, iš dešinės ir prieš akis – kitokios, o ketvirtoji į erdvę atsiveria atviromis terasomis. Per stiklinį stogą netrukdoma krinta dienos šviesa – lyg virš vestibiulio būtų atviras dangus.

Į vestibiulį veda du pagrindiniai įėjimai, vienas – iš Naujosios Sodų gatvės, kitas – iš Vytauto gatvės. Čia veiks viešbučio recepcija, panoraminiai liftai kels į viršutinius aukštus.

Pastatas kiek išplėstas rūsio ir penktojo, mansardinio aukšto ribose: pakeitus stogų konstrukcijas, kvartalo kampui akcentuoti suprojektuotas stalinistinio ampyro stiliaus bokštelis, kur įrengta konferencijų salė ir baras. Po visu viešbučio vidiniu kiemu, panaudojus sudėtingus techninius ir konstrukcinius sprendimus, sėkmingai išplėstos rūsio patalpos, kurios anksčiau buvo įrengtos tik po restoranu. Naujose erdvėse veiks SPA centras.

Rekonstruotame pastatų komplekse integruoti inovatyvūs sprendimai ir įdiegta pastato valdymo sistema tausos gamtinius išteklius. Ant stogo veiks saulės elektrinė. Pastatą šildys iš miesto tinklų centralizuotai tiekiama energija. Puikų mikroklimatą ir komfortą kuriantys inžineriniai sprendimai „paslėpti“ viešbučio interjere.

Santūri prabanga su istorinio stiliaus užuomina

Viešbučio interjero dizaineris Gintaras Šernius pasakojo, kad išlikusiose nuotraukose matoma, jog  viešbučio pastatas turėjo daug secesinės architektūros bruožų eksterjero sprendimuose. Interjero dizaino elementų pavyzdžių neišliko, tad atnaujinto viešbučio interjero dizainas sukurtas modernios dvasios, su secesinio stiliaus užuominomis. Pasirinkti santūrūs, pilkos spalvos atspalviai derinami su tamsia medžio spalva ir tamsaus smaragdo tekstilės atspalviais. Metalo gaminiai dažyti žalvario spalva arba veidrodiniu chromu.

Pagrindiniai svečių kambarių interjero dizaino akcentai modernūs, o detalės prabangios ir stilingos. Apšvietimui ir dekorui pasirinkti puošnūs centriniai kandeliabro (angl. chandelier) tipo šviestuvai, kas priartina kambarių dizaino sprendimą prie secesinio architektūros stiliaus.

Bendrosios erdvės – šiuolaikiškos, jose duoklę buvusiam stiliui išduoda natūralaus akmens panaudojimas grindjuostėms ir grindų zonų apkraštavimas. Koridorių ir bendrųjų erdvių apšvietimas suteikia šioms erdvėms modernų įspūdį: naudojami šiuolaikiški šviestuvai – žiedai.

Restorano salėje išsaugotos sovietinės architektūros stiliaus detalės – išliko kolonos, karnizai, kapiteliai ir kt. SKY baro interjero dizaino sprendimai modernūs, stengiantis sukurti jaukią ir funkcionalią, aktyvią baro erdvę, kurią puošia dizainerio Tado Šimkaus sukurtas unikalaus dizaino piešinys.

SPA zonoje rūsyje pagrindinė dizaino idėja – erdvė oloje žemiau žemės paviršiaus, oloje. Sienoms dekoruoti dizaineris pasirinko juodą bazaltą, inkrustuotą šviečiančiomis onikso juostomis. Lubos pilkai auksinio atspalvio, kuris suteikia „olai“ erdvės įspūdį. Virš sūkurinės vonios ir dušų įrengtos šviečiančios onikso lubos, auksiniai inkrustavimai – „aukso gyslos ir grynuoliai“ olos sienose – viskas skirta visiškai atsipalaiduoti SPA zonoje.

„Victoria Hotel“ restorano virtuvės ir pusryčių zonos projektą parengė bei, panaudodama naują ir modernią įrangą, įgyvendino UAB „Baltic Master“, kurios specializacija – restoranų įranga, profesionalių virtuvių projektavimas.

Pasirinktas viešbučio baldų stilius, pasak dizainerio G. Šerniaus, – nuosaikus secesinio stiliaus aidas. Sukurta stilinga ir įkvepianti, kokybiškam poilsiui pritaikyta aplinka. Korpusiniuose balduose tamsiame medžio fone inkrustuotos žalvario juostelės jiems suteikia prabangos ir elegancijos. Tokio pat dizaino ir svečių kambarių durys. „Keturių krypčių natūralaus ąžuolo faneruotė, apkraštuota poliruoto žalvario juostele, teikia solidumo, o faneruotės krypčių forma primena Klaipėdos herbo uosto bokštų rombinį motyvą“, – sako dizaineris G. Šernius.

Aukšta kokybė, funkcionalumas ir kūrybiškas dizainas

Po kelionės ar ilgos darbo dienos komandiruotėje labiausiai norisi nugrimzti į minkštumu ir ergonomiškomis bei estetiškomis formomis apglėbiantį minkštą šiltų spalvų krėslą ar ištiesti kojas ant patogios sofos.

Šiuos minkštus baldus viešbučiui „Victoria Hotel Klaipėda“ tiekė profesionali ir patyrusi minkštų lietuviškų baldų gamintoja UAB „Lauksva“, siūlanti kokybiškus, funkcionalius ir kūrybiško dizaino baldus namams ir verslui. „Kitaip tariant, baldus gaminame taip, kad pirmiausia jie tiktų viešosioms erdvėms ir galėtų būti pritaikomi namams“, – teigė šios įmonės pardavimo ir rinkodaros vadovė Miglė Valaitytė.

Viešbutis pageidavo viensėdžių ir dvisėdžių krėslų SUSAN, taip pat fotelių ULDE ir pufų bei LAZO dizaino sofų-lovų. Pasak M. Valaitytės, paprastai šie minkštų baldų modeliai yra vieni populiariausių viešbučių sektoriuje: „Esame gamintojas, kuris turi visas galimybes įgyvendinti netikėčiausius klientų užmojus, tad dažniausiai verslo klientai – viešbučiai, restoranai, kavinės, kitos viešosios įstaigos – renkasi nestandartinių baldų gamybą ir bendromis jėgomis bandome priderinti naujus gaminius prie unikalaus objekto koncepto.

Viešbutis „Victoria Hotel Klaipėda“ pasirinko standartinius modelius, kuriems galime užtikrinti trumpesnį gamybos laikotarpį, ilgalaikę kokybę, kurių dizainas yra patikrintas ir jau pelnęs apdovanojimus. Antai ULDE retro stiliaus dizainas yra apdovanotas aukso medaliu Lietuvos metų gaminio konkurse. Be to, ULDE yra vienas visų laikų populiariausių gaminių, kurių galima aptikti daugybėje Lietuvos viešųjų vietų.“

Įmonės „Lauksva“ pardavimo ir rinkodaros vadovės teigimu, tokio tipo dizainas laikomas universaliu dėl naudojamų patvarių, ilgalaikių medžiagų, kurios atitinka visus viešųjų erdvių baldams keliamus standartus. Būtent todėl daugeliui savo gaminamų baldų įmonė taiko net 50-ties mėnesių garantiją.

Komfortiški ir solidūs baldai – pagal individualų stilių

Pagal dizainerio projektus viešbučio lovas ir kitus nestandartinius minkštus baldus įvairioms viešbučio „Victoria Hotel Klaipėda“ erdvėms pagamino UAB „Minkštų baldų idėja“, kurios specializacija – nestandartinių baldų gamyba pagal individualius užsakymus verslui, viešbučiams, restoranams, biurams ir namams.

Tarp svarbiausių šio projekto baldų buvo neatsiejamas viešbučio erdvių elementas – lovos ir čiužiniai, o vienas pagrindinių užsakovo reikalavimų visiems minkštiesiems baldams buvo aukšta kokybė ir komfortas. Viešbučio svečiai pirmiausia tikisi patogaus poilsio, be to, lovos turi būti estetiškos ir ilgalaikės.

Kaip pasakojo UAB „Minkštų baldų idėja“ direktorius Robertas Jucys, ši įmonė visiems viešbučio svečių kambariams pagamino komfortiškas lovas, kurios pasiūlytos trijų tipų. Standartiniuose kambariuose, kuriems pasirinktos 180 x 200 cm dydžio lovos, dalies jų pageidauta segmentuojamų, kad pagal klientų poreikius būtų galima pakloti arba vieną plačią lovą, arba išstumdyti dalimis į dvi atskiras lovas. Keliolikai kambarių pagamintos „krepšininkų“ tipo lovos ir čiužiniai – pailginti iki 220 cm ilgio.

Kad kambariams būtų suteikta daugiau individualumo, naudoti įvairaus stiliaus lovų galvūgaliai, sukurti specialiai šio viešbučio erdvėms, ir mediniai porėmių apvadai. Prabangesnio stiliaus kambariuose lovų segmentuotos detalės apkantuotos mediena, kituose – lovų galvūgalis sumontuotas aukštas iki lubų, o čiužinio matmenys siekia 200 x 200 cm.

Svečių kambariams pagamintos išlankstomos miegamosios sofos, kuriose sumontuotas mechanizmas išskleidimo metu neliečia grindų ir jų negadina.

Bendrosioms viešbučio erdvėms skirtos dvivietės sofos pasirinktos minimalistinio stiliaus, su siaurais, apkantuotais porankiais ir pagalvėmis. Lobby baro zonoje pasiūlytos modernios skandinaviško tipo dvivietės sofos ir vienviečiai foteliai. Individualų baldų stilių paryškina dizainerio sukurti įdomūs stilingi porankiai. Medžio lukštu dengtose baldų cokolinėse dalyse integruoti jungikliai, skirti įkrauti išmaniesiems prietaisams.

Visi minkštieji baldai aptraukti prabangos suteikiančiu aksomu. Apgalvotai parinkti ir suderinti švediški baldų audiniai yra atsparūs trinčiai ir atitinka viešbučiams keliamus atsparumo ugniai reikalavimus.

Konferencijų salei sukurta klasikinio chesterfield stiliaus sofa, aptraukta sendintos odos tipo audiniu. Šis įspūdingas baldas yra beveik 4 m ilgio ir vientisas, nesujungtas iš segmentų. Tokia klasikinio stiliaus sofa puikiai tinka solidžiame interjere. Jos sėdynės konstrukcija su spyruokliniais blokais suteikia komforto pojūtį, o kokybiškiausios medžiagos užtikrina ilgaamžiškumą.

Romantiką mėgstančius viršutinio aukšto SKY baro svečius džiugins šiai erdvei pagaminti vieni įdomiausių baldų – pakabintos minkštos supamosios sofos.

UAB „Minkštų baldų idėja“ direktorius R. Jucys džiaugėsi, kad šis didelis projektas patyrusiai įmonei nekėlė iššūkių, buvo įdomus ir sėkmingas.

Elegantiško dizaino vonios keramika

„Victoria Hotel“ viešbučio svečius prabanga bei estetika lydės ir vonios kambariuose, kuriuose sumontuota ypač aukštos kokybės, moderni ir elegantiška vonios keramika „Duravit“ – praustuvai ir unitazai, kurie puikiai dera prie interjero dizaino ir traukia akį. „Duravit“ vonios kambario keramika atspindi individualumą, kuris yra svarbus kasdieniame gyvenime.

„Vokietijos gamintojo „Duravit“ inžinieriai ypatingą dėmesį skiria ne tik gaminių dizainui, bet ir šiuolaikinėms technologijoms, kurios užtikrina komfortišką naudojimąsi vonios kambariu, neužgoždamos estetikos“, – sako „Duravit“ atstovas Lietuvoje Vytautas Zamalaitis.

Secesinio stiliaus interjero detalėmis išsiskiriančio viešbučio „Victoria Hotel“ vonios kambariams pasirinkti ypač elegantiškos „DuraStyle“ kolekcijos klozetai. Tai išbaigta vonios kambario kolekcija, kurios universalus dizainas ir platus formų bei paviršių pasirinkimas nepalieka abejingų. Kurdama „DuraStyle“ linijos dizainą „Duravit“ pasitelkė žinomus šiuolaikinius dizainerius „Matteo Thun & Partners“, kurių suprojektuotas vonios kambarių keramikos asortimentas yra pabrėžtinai diskretiško stiliaus ir harmoningai įsilieja į bet kokį interjerą.

„Duravit DuraStyle“ unitazas yra neįprastai plokščias ir išskirtinai elegantiškas. Modernumo įspūdį sustiprina plokščia  sėdynė ir toks pat plokščias dangtis su minkšto nusileidimo sistema.

Šis unitazas turi inovatyvią bebriaunę technologiją, užtikrinančią taupų vandens nuleidimą ir gerokai supaprastinančią keramikos priežiūrą. Nors vandens nuleidimo bakelio talpa yra vos 4,5/3 l, moderni technologija užtikrina puikius plovimo rezultatus ir nepriekaištingą švarą net ir su nedideliu kiekiu vandens.

Viešbučio vonios kambariams pasirinkti elegantiški keraminiai praustuvai „Duravit Vero“ ne veltui laikomi modernaus dizaino klasika. Jų populiarumas neblėsta jau ne vieną dešimtmetį ir jie yra vieni perkamiausių „Duravit“ produktų.

„Duravit Vero“ kolekcijos praustuvai išsiskiria savo elegantiška, laikui nepavaldžia minimalistine stačiakampio forma. Tai – grakštūs aptakių formų praustuvai, kuriais ypač patogu ir malonu naudotis. Praustuvai pasižymi aiškia geometrija. Aptakūs paviršiai, maži ir tikslūs išlenkimai, optimizuotos proporcijos bei ploni kraštai sukuria elegancijos ir lengvumo įspūdį.

„Gero dizaino produktai nepavaldūs laikui ir išlaiko vertę ilgalaikėje perspektyvoje. Produktų dizainas turi harmoningai derėti su technologijomis Be to, vis svarbiau suderinti vandens taupymo sprendimus su pageidaujamu dizainu“, – įsitikinęs V. Zamalaitis.

„Duravit“ yra į dizainą, inovacijas ir į kiekvieno kliento poreikius orientuotas gamintojas. Modernus dizainas ir aukščiausia kokybė yra išskirtiniai produktų bruožai. „Duravit“ vonios keramika viešbučio vonios kambariuose sukuria lengvumo, o kartu ir išbaigtumo įspūdį.

Moderni įėjimo kontrolė: saugu ir patikima

Visuomenei atvirame viešbutyje svarbu užtikrinti saugumą. „Victoria Hotel Klaipėda“ pasiūlyta viena pasaulyje lyderiaujančių „Salto“ įėjimo kontrolės sistema, paremta naujausiomis technologijomis, pasižyminti saugumu bei patikimumu ir itin gausiu įvairiu produktų pasirinkimu. Tai naujos kartos praėjimo kontrolės sistema, kurią siūlo UAB „Stentron“.

Kaip sakė šios įmonės direktorius Tadas Čepulis, šiame projekte panaudotos belaidės „Salto XS4 One“ elektroninės spynos, sumontuotos ne tik svečių kambarių duryse, bet ir kitų patalpų – konferencijų salės, SPA persirengimo kambarių, techninių ir personalo patalpų bei administracijos kabinetų – duryse.

„Salto“ spynas galima rakinti skirtingais elektroniniais raktais, įskaitant ir raktą mobiliajame telefone. Tai leidžia atsisakyti mechaninių raktų ir naudotis viena kortele visoms durims pagal individualius įėjimo planus.

„Salto“ sistema gali užrakinti visas viešbučio lauko duris ir palikti teisę patekti į viešbutį tik jame gyvenantiems svečiams bei personalui. Lifto kontrolė leidžia patekti į techninį aukštą tik turinčiam leidimus personalui. Įeiti per kontroliuojamas duris partneriams ar aptarnaujančių įmonių personalui išduodami raktai su individualiu įėjimo planu, kurio veikimo laikas ribotas arba veikia tik nurodytą laiko tarpą savaitės dienomis ar konkrečiomis valandomis. Taip sukuriamas dar didesnis saugumas visame viešbutyje.

Svarbu, kad elektroninė spyna užtikrina ne tik saugumą, bet ir saugų pamestų ar nebegaliojančių raktų administravimą. Itin patogi naudoti WEB pagrindu veikianti programinė įranga suteikia galimybę keisti individualius įėjimo planus ir valdyti visas spynas realiuoju laiku.

Šiam projektui architektai parinko modernios klasikos stiliaus, blizgaus žalvario spalvos elektronines rankenas „Salto XS4 One“, kurios puikia dera prie interjero dizaino. Tokios pat formos rankenos buvo parinktos ir vonios kambario durims. Vonios kambarių rankenos unikalios dėl įgyvendintos dizaino idėjos: rankena yra skirtingų spalvų abiejose durų pusėse – iš kambario rankena yra blizgaus žalvario spalvos (derinant prie interjero ir pagrindinio įėjimo į kambarį durų), o vonios kambario pusėje – blizgaus chromo spalvos (spalvą priderinant prie vonios spalvinės gamos).

Unikalios istorijos ir atmosferos viešbutyje įdiegta moderni „Salto“ praėjimo kontrolės sistema itin tinkama šiam projektui tiek pagal pastato stilistiką, tiek technologiškai. Sėkmingai suderinti vientisą dizainą skirtingo tipo ir paskirties durims leido itin gausus sistemos produktų pasirinkimas. „Labai tikimės, kad „Salto“ sistema su plačiomis jos galimybėmis daug prisidės prie 5 žvaigždučių viešbučio atmosferos“, – sakė T. Čepulis.

Naudota aukščiausius standartus atitinkanti įranga

Projekto užsakovas UAB „Klaipėdos Viktorija“ norėjo klaipėdiečiams ir miesto svečiams pasiūlyti išskirtinį projektą, atspindintį miesto istoriją, o kartu jame integruoti naujausias ir energiškai efektyviausias sistemas. UAB „AIRWAVE LIETUVA“ kartu su techninio darbo projekto autoriais projektą pradėjo vystyti nuo pat pradžių. Ši įmonė buvo tarpinė grandis tarp užsakovo ir projektuotojų. Jos specialistai stengėsi suprasti ir techniškai išspręsti visus užsakovo reikalavimus. Užsakovas turėjo daug specifinių reikalavimų ir norų. Pavyzdžiui, karšto vandens pikai viešbučiuose yra labai dėsningi ir išreikšti per parą. Taip pat užsakovas norėjo, kad sistema būtų tvari, turėtų galimybę integruoti atsinaujinančius energijos šaltinius. Viešbutis turi seną ir ilgą istoriją, todėl jam atnaujinti norėta panaudoti aukščiausius kokybės standartus atitinkančią įrangą, kuri diktuoja rinkos tendencijas ir yra laiko patikrinta.

Šiame objekte projekto užsakovas įrangos tiekimą patikėjo įmonei UAB „AIRWAVE LIETUVA“, kuri yra oficialus japonų gamintojo DAIKIN atstovas Baltijos šalyse. Projekte buvo naudojama unikali DAIKIN sistema, angliškai vadinama „DAIKIN TOTAL Solution“. Šios sistemos esmė – užtikrinti pastato vėsinimo, vėdinimo bei karšto vandens ruošimo poreikius, sujungiant viską į vieną bendrą automatikos sistemą. Objekte sumontuota DAIKIN 3-vamzdė freoninė VRV tipo sistema kartu su karšto vandens ruošimo galimybe.

Vėdinimo poreikiams užtikrinti buvo pasirinkti DAIKIN MODULAR serijos gaminiai. Šie įrenginiai yra integruoti į unikalią DAIKIN automatikos sistemą, leidžiančią vienu centriniu valdikliu valdyti tiek vėdinimo, tiek vėsinimo įrangą.

Sistema unikali tuo, kad užsakovas, užsisakęs įrangą, viską gauna iš vieno tiekėjo, t. y. vėdinimo įrenginiai, vėsinimo įrenginiai, karšto vandens sistema ir automatika – viskas yra DAIKIN produkcija.

Kalbant bendrai apie didelius ir sudėtingus projektus, užsakovai dažnai susiduria su problema, kai atskirų sistemų tiekėjai nesutaria tarpusavyje ar iki galo nesusiderina specifinių techninių niuansų ir galutinis rezultatas – nė vieno tiekėjo įranga neveikia taip, kaip turėtų, arba neišnaudoja visų savo techninių galimybių. Šiame projekte užsakovas tokių problemų norėjo išvengti.

DAIKIN 3-vamzdė VRV sistema gali vienu metu užtikrinti tiek šildymo, tiek šaldymo poreikius skirtingose patalpose. Tai yra aktualu šiame pastate, nes jo fasadas yra orientuotas į visas pasaulio šalis. Šiai sistemai veikiant vėsinimo režimu, perteklinė šiluma nėra išmetama tiesiogiai į lauką, o panaudojama karštam vandeniui ruošti. VRV sistemos išoriniai blokai parenkami taip, kad veikiant šildymo režimu visas karšto vandens poreikis yra patenkinamas.

Kompanija DAIKIN, būdama inovatore VRV sistemų kūrime, pirmoji rinkai pristatė išorinius blokus, naudojančius perdirbtą freoną. Šie gaminiai žymimi DAIKIN LOOP logotipu, patvirtinančiu, kad sistema pripildyta sertifikuoto ir pakartotinai naudojamo šaltnešio.

Projekte sumontuotos DAIKIN sistemos yra draugiškos vartotojui, įrenginių montavimas ir integracija vadovaujasi principu „PLUG and PLAY“. Vėdinimo ir vėsinimo įrenginiai yra suprogramuoti gamykliškai, o bendras automatikos sprendimas viską sujungia be papildomų programavimo darbų.

,,Pastatas turi istorinę vertę, todėl jo renovacija buvo didelis iššūkis. Senų pastatų renovacija pasižymi tuo, kad šiuolaikinę įrangą sudėtinga integruoti į esamas patalpas. Saugant pastato konstrukcijas ir unikalų stilių, įrenginiai buvo specialiai projektuojami taip, kad būtų praktiškai nematomi. Vėsinimo įrenginiai dalyje patalpų yra paslėpti sienų bei lubų konstrukcijose. Projekto užsakovas akcentavo, kad vidiniai VRV sistemų įrenginiai neturėtų matytis viešbučio svečiams“, – pasakoja projekto vadovas Elvis Laurinavičius.

Pasak jo, pastato centre yra didžiulė atvira erdvė, kurią nuo lauko skiria tik stiklinis stogas. Šioje erdvėje taip pat reikėjo numatyti sprendimus, galinčius palaikyti komfortiškas sąlygas viešbučio svečiams. Tam tikslui buvo sumontuoti ir prie pastato dizaino priderinti didelės galios kanaliniai ir kasetiniai blokai, kurie padės palaikyti tinkamą temperatūrą.

Dar vienas neįprastas sprendimas, pritaikytas šiame projekte, tai – DAIKIN sistemų integracija į viešbučių valdymo sistemą.

Stiklinis stogas atvėrė kelią saulei

Atnaujinto „Victoria Hotel Klaipėda“ viešbučio komplekso vidinį kiemą tarp pastatų vidinių fasadų, tapusį erdviu vestibiuliu, apšviečia iš viršaus gausiai krintanti saulės šviesa. Atviro dangaus įspūdį virš galvos sukuria stiklinis stogas, kurį pagamino ir sumontavo UAB „Langų parkas“ – specializuota langų, durų, fasadų gamybos įmonė, siūlanti aukštos kokybės produkciją iš plastiko ir aliuminio konstrukcijų. Kaip sakė šios įmonės direktorius Rolandas Gajauskas, tai išskirtinis ir vienas sudėtingiausių šios įmonės sėkmingai įgyvendintų projektų.

Bendrovė „Langų parkas“ šiam projektui, pasak jos vadovo, buvo pasirinkta kaip vienintelė regione įmonė, galinti profesionaliai ir kokybiškai pagaminti bei sumontuoti tokį sudėtingą ir didelio ploto stiklinį stogą. Bendras „Victoria Hotel Klaipėda“ stiklinio stogo plotas – daugiau kaip 600 kv. metrų. Stogo architektūrinė forma sudėtinga: siekiant konstrukcijos tvirtumo, vengiant sniego sankaupų ir papildomų apkrovų susidarymo, suprojektuotas ne plokščias stogas, o kūgio tipo, pereinantis į skirtingus stiklinio stogo šlaitus.

Pagal architektūrinio projekto brėžinius UAB „Langų parkas“ parengė stogo konstrukcijos darbinį projektą. Pasirinkta naudoti patikimo gamintojo „Schüco“ langų profilius, kurie dėl itin siauro rėmo garantuoja geriausią įmanomą skaidrumą, užtikrina funkcionalumą ir estetiką. Su šiuo profilių gamintoju konsultuotasi projektuojant stogo konstrukciją.

Stiklo ir aliuminio sistemos sumontuotos ant tvirtos ir patikimos metalinės stogo konstrukcijos. Stiklinio  stogo langai buvo montuojami penktojo aukšto lygyje. Bendrovė „Langų parkas“ šiam darbui parengė aukštalipių komandą. Darbuotojai turėjo vaikščioti metalo konstrukcijomis lyg tilteliais dideliame aukštyje, tvirtinti, gręžti, prisukti langų konstrukcijas ir kokybiškai bei profesionaliai atlikti kitus stiklinio stogo montavimo darbus. R. Gajauskas neslepia, kad nepaisant užtikrintų visų apsaugos priemonių, dalis darbuotojų atsisakė dirbti tokiame dideliame aukštyje, kai tiesiai po kojomis – atviras kiemas.

Stiklinis stogas buvo pagamintas ir sumontuota 2015 m., kai viešbučio pastatas buvo konservuojamas. Apleisto pastato stogas buvo uždengtas, siekiant išsaugoti išlikusias sienų konstrukcijas ir kiemą. Per prabėgusius metus iki šiol stiklinis stogas jau išlaikė ne vieną žiemą, ypač praėjusi snieginga žiema parodė, kokia patikima stiklinio stogo kokybė ir panaudotos technologijos.

UAB „Langų parkas“ tęsia dalyvavimą „Victoria“ rekonstrukcijos projekte. Patikimai rangovei patikėta pagaminti daugybę įvairios paskirties vidaus durų – daugiau kaip 70 priešgaisrinių, priešdūminių ir kitokių aliuminio durų koridoriuose, tarnybinėse patalpose ir kituose įėjimuose, taip pat ir centrinio įėjimo į viešbutį automatines duris. Atlikti sudėtingi aliuminio konstrukcijų skardinimo ir apdailos darbai.

Panaudodama aliuminio langus bei aliuminio ir stiklo konstrukcijas įmonė taip pat kokybiškai įstiklino viešbučio viršutinį aukštą, įskaitant SKY baro didelių matmenų virtinas. Įmonės komanda, pasak R. Gajausko, labiausiai didžiuojasi sėkmingai įgyvendintu sudėtingu stogo projektu, kuris tapo jos profesionalumo įrodymu ir vizitine kortele.

Užbaigus rekonstrukcijos projektą, „Victoria Hotel Klaipėda“ taps vienu didžiausių ir moderniausių viešbučių uostamiestyje ir, tęsdama savo istorinį kelią, toliau kvies į savo kiemo užuovėją sužvarbusius ir išalkusius istorinės atminties uostamiesčio gyventojus ir svečius.

Nuotr.: Arimantas Knašas

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/01/soninis-baneris-IM8.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!