Vieno baldo istorija

2020 m. vasario 12 d.

Tai prieš tris metus pagamintas ir šiandien tebestovintis moderniame bute, televizoriaus staliukas. Pagamintas iš medžio dulkių plokštės, nudažytas ir frezuotas ant fasadų. Šis staliukas yra pirmas nestandartinių baldų gamybos įmonės „Medinis pingvinas“ gaminys. Įmonės vadovas Andrius Šimelevičius pasakojo, kad šio staliuko gamyba patvirtino – užsakovams reikia unikalių kūrinių, prie kurių atsiradimo jie taip pat galėtų prisidėti.  

Andriau, Jūs jau trejus metus kuriate individualius baldus. Kas paskatino imtis šio verslo?

Gaminti baldus pradėjau visiškai netikėtai. Tiesiog vieną dieną nusprendžiau, užsiimti kažkuo labiau kūrybišku, tačiau pasiliekant galimybę bendrauti su klientais, nes visą gyvenimą iki tol dirbau pardavimų srityje.

Įsidarbinau tik pagalbiniu darbuotoju, tačiau pas nuostabų meistrą, kuris iki šiol man yra kaip baldų enciklopedija.

Pasiskelbiau kaimynų bendruomenės „Facebook“ socialinio tinklo grupėje. Vienas kaimynas kreipėsi dėl televizoriaus staliuko gamybos. Jo žmona turėjo pavyzdį ko nori. Prie nuotraukos buvo parašyta „taip pat, tik įdomiau“. Tai įkvėpė pasinerti į baldų gamybą.

Kiek laiko projektavote ir kaip vyko baldo „gimimo“ procesas?

Sugalvojome netaisyklingą raštą. Pirmą kartą braižėme ant popieriaus paprastu pieštuku. Tobulinome ir keitėme brėžinį net kelis kartus.

Su klientais – kaimynais aptarėme medžiagų pasirinkimą. Turėjome dažyklą, tad rinkomės dažytą vidutinio tankio medžio plaušų plokštę (MDF). Tai populiari alternatyva natūraliai medienai. Jos mažesnė kaina, didesnis atsparumas drėgmei ir temperatūrų pokyčiams. Be to saugomi miškai.MDF galima nudažyti pačiomis įvairiausiomis spalvomis arba padengti pageidaujamomis medžiagomis. Kitaip nei alternatyvos, MDF leidžia suformuoti įvairių formų kampus bei detales.

Plokštę frezavome ant fasadų. Sakau frezavome, nes į baldo gamybos procesą įtraukiau klientus. Visas procesas užtruko apie mėnesį.

Baldui klientas turi įpūsti gyvybę…

Šiuo metu baldus gamina ir pardavinėja tūkstančiai didmenininkų ir mažmenininkų, tačiau dažniausiai į namus parsivežus tokį prašalaitį, jį tenka „pratintis“ prie aplinkos. Jis lyg antikūnis arba prigyja, arba ne. Kartais pas vienus – prigyja, pas kitus, transportuojamas iš kampo į kampą, taip ir neranda sau vietos, kol jį atiduoda draugams ar giminėms.

Po pirmojo projekto supratau, kad reikia įtraukti klientą į kiekvieno baldo gamybinį procesą. Reikia, kad bent vienadetalė, konstrukcija, spalva, frezavimo raštas ar piešinys būtų individualiai sukurtas jo. Tada baldas tampa unikalus, jis primena naują patirtį, prisiminimą ir suteikia emociją.

Stengiamės, kad mūsų gaminami baldai, ypač TV staliukai ir komodos būtų interjero akcentai, kurie džiugina ir stebina akį. Noriu padėkoti drąsiems mūsų klientams už pasitikėjimą ir partneriams – mūsų didiesiems broliams: UAB „Koalos medis“ ir UAB  „Hetlita“, UAB „Trukmė“.

Ačiū už pokalbį!

cof

Įdomu:

Didžiųjų estetų – prancūzų – namai išsiskiria iš pirmo žvilgsnio atrodytų pastangų nereikalaujančiu rafinuotumu. Toks įspūdis iš dalies yra pasiekiamas drąsiu skirtingų stilių derinimu. Iš kitos pusės, visą savo dėmesį jie skiria baldų istorijoms, atsiminimus kuriančioms detalėms. Baldas padeda kurti ryšį su aplinka.

MB „Medinis pingvinas“

www.medinispingvinas.lt

Bendrovės „Medinis pingvinas“ nuotr. 

Temos:

dizainas
https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!