Vietoj automobilių stovėjimo aikštelės Prancūzijoje – kino teatras

2020 m. spalio 15 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Pietų Prancūzijoje esančiame istoriniame mieste tarp XIII amžiaus pastatų buvusi didelė automobilių stovėjimo aikštelė transformavosi į naują kino teatrą ir viešąją erdvę. Šio projekto autorius yra Paryžiuje įsikūrusi architektūros studija „Antonio Virga Architecte“.

Vietoje, kuri šiandien žinoma kaip „Place Bessieres“, kadaise stovėjo kareivinės. Kai dalis jų pastatų 1943 metais sudegė, minimoje vietoje buvo įkurta automobilių stovėjimo aikštelė. Tikimasi, kad dabar ši vieta bus labiau mėgstama ne automobilių, o pėsčiųjų.

Vietos rekonstrukcijos orientyru buvo kino teatras „Le Grand Palais“. Jo pastatas buvo padalintas į du tūrius. Vieno iš jų fasade dominuoja šviesios plakiruotos plytos, o kito – auksu lakuotas aliuminis, kuris perforuotas grotelėmis. Aukso tema išlaikyta ir objekto interjere, ir objekto iškaboje.

Perforuotas fasadas dieną išsiskiria šviesos ir šešėlių žaismu, o naktį atrodo tarsi nedidelis kibirkščiuojantis švieselių ekranas.

Kino teatre yra septyni ekranai, dviejų aukštų prieškambaris, o interjere dominuoja minimalizmas: poliruotos betoninės grindys, baltos sienos, kurias pagyvina mėlynos spalvos įėjimo durys.

Atvira aikštė esanti šalia kino teatro buvo suprojektuota bendradarbiaujant su kraštovaizdžio architektais. Viešoji erdvė yra asfaltuota eglutės formos plytomis, o jos ašis – apskritos formos oazė, kurioje žmonės prisėdę ant suoliukų gali atsipalaiduoti. Aikštės kraštuose taip pat stovi suoliukai ir rampos, kurios yra tarsi jungtis su šalia esančiomis aplinkinėmis gatvėmis.

Pastatai ir lauko zonos buvo projektuojamos laikantis XIX a. karinių ir viešųjų erdvių architektūros principų.

Luc Boegly nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/07/Geolift_taisytas.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!