Vilniaus licėjus – atnaujintas, modernesnis ir pasiruošęs naujiems mokslo metams

2020 m. birželio 30 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Pavadinimas: Vilniaus licėjus

Adresas: Širvintų g. 82, Vilnius

Statytojas: BĮ Vilniaus licėjus

Rangovas: UAB „Eikos statyba“

Rekonstrukcijos priežiūra: UAB „Vilniaus vystymo kompanija“

Paskirtis: ugdymo įstaiga

Plotas: 4 888,97 kv. m

Aukštai: 3

Pradėtas: 2019 m. I ketvirtis

Baigtas: 2020 m. I ketvirtis

Finansavimas: Vilniaus miesto savivaldybė

Investicijos: 5 mln. Eurų

Vilniaus licėjus jau trisdešimt metų garsėja savita ugdymo sistema, kuri gabiems mokiniams sudaro palankias sąlygas siekti pačių aukščiausių tikslų bei tobulinti asmeninius gebėjimus. Licėjus nuo pat įkūrimo laikomas viena autoritetingiausių mokymo įstaigų, bet patalpoms, kuriose vykdomas ugdymo procesas, didelis dėmesys nebuvo teikiamas.

2006 m. vykusio remonto metu buvo pakeisti pastato langai, sutvarkyta šildymo sistema, apšiltintas stogas. Tačiau pastatas per visus šiuos metus nė karto nebuvo visapusiškai rekonstruotas, todėl pernai prasidėję statybos darbai itin džiugino visą licėjaus bendruomenę. Šių metų kovo 2 dieną rekonstrukcija oficialiai baigta.

Pasak licėjaus direktoriaus Sauliaus Jurkevičiaus, iš pradžių buvo numatyta dalinė pastato rekonstrukcija, tačiau, darbų metu kilus problemų dėl rangovo, buvo išrinktas naujas rangovas ir pastatas rekonstruotas visapusiškai.

Tiesa, nesklandumų nepavyko išvengti – kilo konfliktas su Vilniaus licėjaus rekonstrukcijos projektą rengusios projektavimo įmonės, kuris neišspręstas iki šiol. Nepaisant to, pakeitus generalinį rangovą, suplanuotus darbus pavyko atlikti laiku.

Iki šiol licėjus nebuvo tinkamai pritaikytas žmonėms su negalia, tačiau dabar licėjaus patalpose yra įrengtas specialus keltuvas, kuriuo saugiai ir patogiai galima patekti į sporto salę. Taip pat įrengtas specialus langas, pro kurį galima stebėti tai, kas vyksta salėje.

Lauke visiškai performuota veja, įrengta nuovaža neįgaliesiems, naujai įrengti suoliukai, atsiras ir dviračių stovai, apšvietimas.

Nors šiemet licėjus švenčia savo veiklos 30-ies metų jubiliejų, tačiau atlikta rekonstrukcija yra tik gražus sutapimas.

atnaujintas nuo stogo iki terasos

1990 m. statytas Vilniaus licėjaus pastatas ne vienus metus laukė kapitalinio remonto. Rekonstrukcijos reikėjo visoms erdvėms ir sistemoms – klasių patalpoms, stogui, elektros instaliacijai, šildymo ir vėdinimo sistemoms.

Visame pastate pakeista grindų danga, durys, sumontuotos kabamosios lubos, įrengti šviestuvai, perdažytos sienos, rekonstruoti laiptai, pakeista elektros instaliacija, vamzdynai, radiatoriai, įrengtas liftas, performuotos durų angos, dėl saugumo įrengta įeigos kontrolė. Atnaujinta ir sporto erdvė, aktų salė, taip pat licėjaus virtuvė bei tualetai.

Apšiltintas fasadas, cokolis, stogas, pakeisti langai. Visose klasėse sumontuoti kondicionieriai, įrengtas mechaninis vėdinimas, projektoriai. Pokyčiai matyti ir lauke. Pakeistas ir suformuotas naujas šaligatvis, vidiniame kieme įrengta terasa. Ir vidaus erdvė, ir išorės aplinka dabar pritaikyta žmonėms su negalia.

Vilniaus licėjaus rekonstrukcija dėl sudėtingumo užtruko beveik visus mokslo metus, tačiau tai išskirtinis atvejis. „Vilniaus vystymo kompanijos“ (VVK), besirūpinančios visų sostinės savivaldybei priklausančių pastatų atnaujinimo projektų valdymu, vadovės Rasos Čeponytės teigimu, darbai truko ilgiau, bet atlikti kokybiškai.

„Mokyklų remontas paprastai vyksta vasaros atostogų metu, tačiau Rugsėjo 1-oji visada alsuoja į nugarą. Kai vyksta rekonstrukcija, darbų laikotarpis gali ir išsitęsti, bet visada turime laikytis labai griežtų terminų. Kartais vasarą darbai vykdomi pastato viduje, o vėliau, mokiniams jau mokantis, baigiami fasado darbai. Didžiausias mokyklų tvarkymo prioritetas – saugumas“, – pasakoja VVK direktorė.

R.Čeponytė neslepia, kad senų mokyklų pastatų rekonstrukcija kelia daugybę iššūkių. Ne išimtis ir Vilniaus licėjaus pastatas.

„Priešgaisrinių reikalavimų įgyvendinimas bei pritaikymas neįgaliesiems senuose pastatuose visada kelia daug rūpesčių. Perdarant senus pastatus pagal naujus reikalavimus neretai prireikia greitų ir neįprastų sprendimų“, – sako R. Čeponytė.

Naujos sistemos užtikrins komfortą

UAB „Lakmalit“ licėjuje pakeitė visą šildymo sistemą, vamzdynus, įrengė karšto vandens recirkuliacija, sumontavo naujus radiatorius su termostatiniais reguliatoriais, kurie palaikys ir užtikrins reikiamą patalpų temperatūrą.

„Atnaujinti vandentiekio tinklai, įrengtas naujas vandentiekio įvadas, skirtas priešgaisrinei sistemai, atnaujinta lietaus ir technologinių nuotekų (iš virtuvės) sistema,“ – atliktus darbus vardija UAB „Lakmalit“ atstovas. – Vietoje natūralios traukos vėdinimo sistemos įdiegėme mechaninę vėdinimo sistemą. Naujai įrengtą sistemą sudaro kelios atskiros dalys: mechaninis klasių vėdinimas su natūraliu pritekėjimu, virtuvės technologinis vėdinimas. Sporto ir aktų salėse įrengėme dvi atskiras rekuperacines vėdinimo sistemas su vėsinimo galimybe. Taip pat sumontuota serverinės patalpos kondicionavimo sistema.“

Iki šildymo sezono pradžios UAB „Lakmalit“ įrengė naują šilumos trasą, per ypatingai trumpą laiką atnaujino šilumos punktą ir šildymo sistemos vamzdynus.

Rekonstrukcijos metu keitėsi objekto generalinis rangovas, tad statybos buvo sustojusios net keletui mėnesių.

„Mes esame ŠVOK specialistai ir tai yra mūsų kasdienybė. Kol pasikeitė generalinis rangovas buvo prarasta nemažai laiko. Taip pat projekto derinimas užtruko ilgiau nei planuota. Tokios apimties projekto įgyvendinimas mūsų įmonei yra ne naujiena, tačiau atlikimo terminas tapo išūkiu. Todėl reikėjo pasistengti ir sutelkti visas pajėgas, kad tai galėtume atlikti laiku,” – pasakoja UAB „Lakmalit” atstovas.

Optimalūs vėdinimo sprendimai komfortiškam mikroklimatui

Vėdinimo įrangą gamino UAB „Komfovent“. Įmonės produktų linijoje gausu tiek standartinių, tiek ir pagal individualius poreikius pritaikomų sprendimų, todėl surasti Vilniaus licėjui optimalų variantą nebuvo sudėtinga. Šiam objektui buvo parinktas kompleksinis sprendimas: tiek standartiniai, tiek individualiai projektuojami vėdinimo įrenginiai „Verso“, kurių bendras našumas siekia 15 000 kub. m/h. Visi įrenginiai atitiko projekto sąlygų reikalaujamą A+ energinę klasę.

Iššūkiu galėjo tapti tai, kad įrenginiai montuojami ant mokyklos stogo, o tai reiškia tam tikrus konstrukcijos ypatumus – įrenginys turi būti pritaikytas veikti lauko sąlygomis. Visi „Komfovent“ vėdinimo įrenginiai „Verso“ skirti montuoti lauke, tad ši projekto sąlyga sunkumų nesukėlė.

Vilniaus licėjuje mokiniai ir mokytojai visus metus jausis komfortiškai: išmanioji „Komfovent C5“ valdymo automatika bus atsakinga už darnų vėdinimą visose mokyklos patalpose; karštomis dienomis į patalpas tiekiamas lauko oras bus vėsinamas, o ankstyvą rudenį, kai šildymo sezonas dar neprasidėjęs, oras bus šildomas – tai užtikrins kartu su vėdinimo įrenginiais sumontuoti šilumos siurbliai.

Mokykla yra greta vienos judriausių miesto gatvių, todėl svarbu, kad į patalpas būtų tiekiamas ne tik pastovios, komfortiškos temperatūros, bet ir švarus oras. Lauko oras filtruojamas aukščiausios „ePM1“ 60 proc. klasės filtrais, sulaikančiais tokias smulkias daleles kaip automobilių emisijos produktai, statybų dulkės, žiedadulkės ir pan.

UAB „Komfovent“ džiaugiasi galimybe prisidėti prie mokyklų modernizavimo ir tikisi, kad Vilniaus licėjus gali tapti puikiu pavyzdžiu kitoms mokykloms, kurios bus renovuojamos ateityje.

Nuotr. Laimonas Ciūnys

Temos:

statyba
https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!