Vilniaus savivaldybės ir „Rewo“ konfliktas: dėl 3 nukirstų medžių suskaičiavo 120 tūkst. eurų žalą

2022 m. sausio 12 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Antradienį paaiškėjo, kad tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir NT vystytojų „Rewo“ kilo konfliktas dėl nelegaliai nukirstų medžių.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pasidalijo žinia, kad „Rewo“, T. Ševčenkos gatvėje vystantys „Skvero namai“ projektą, ne savo, o valstybiniame sklype savavališkai, neturėdami tam reikiamo leidimo, nukirto tris medžius.

Tarp savivaldybės ir NT vystytojo kilo konfliktas. „Rewo“ aiškina, kad medžiai ne tik ribojosi su jų valdomu sklypu, bet ir buvo nukirsti dėl saugumo – esą jie kėlė pavojų aplinkiniams. Savivaldybės meras teigia neketinantis taikstytis su tokiu savivaliaujimu ir ketina išieškoti iš įmonės milžinišką baudą bei priversti pasodinti bent 1000 medžių.

„Neregėtas įžūlumas – gavau informaciją, kad vystytojas Rewo projekte „Skvero namai” Ševčenkos g. nelegaliai iškirto greta jų sklypo augusius kelis brandžius medžius: tuopą, beržą, kaštoną. Nežinau, ką galvojo įmonė iškirsdama medžius netgi ne savo sklype, bet jai tai nesibaigs gerai. Jei įmonei brangi jos reputacija, tai ji turės ne tik sumokėti solidžią baudą, kurios dydį dar skaičiuojame, bet ir savo nuožiūra papildomai pasodinti bent 1000 medžių Vilniuje.

Suskaičiavome padarytą žalą dėl nupjautų trijų medžių. Nacionaliniai teisės aktai šiuo atveju numato juokingai mažą 3006 eur žalą – tokia ir būtų išieškoma bet kurioje kitoje Lietuvos vietoje, bet ne Vilniuje.

Pagal mano inicijuotą ir Vilniaus miesto savivaldybės patvirtintą tvarką, Vilniaus miesto biologiniam turtui padaryta 117 359 eur žala (paprastasis kaštonas 51 cm skersmens – 31 591 eur, balzaminė tuopa 97 cm skersmens – 59915 eur, karpotasis beržas 42 cm skersmens – 25 942 eur).

Aišku, ji niekada neatperka nupjautų medžių, ypač šalia gyvenantiems, bet jau adekvatesnė. Žinome, kad mūsų tvarka daliai vystytojų nepatinka ir jie ją bando ginčyti teismuose. Tikiuosi, tie ginčijimai nebus sėkmingi. Tikiuosi, kad ir nacionaliniai teisės aktai, kaip mes ir siūlėme, pasivys Vilniaus kartelę“, – savo feisbuko paskyroje rašė R. Šimašius.

T. Ševčenkos gatvėje vystomo projektą „Skvero namai“ planuojama užbaigti šiemet.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/05/Soninis-05-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!