Vilniuje apdovanoti geriausi Baltijos šalių architektai

2018 m. liepos 26 d.

Admin.

Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“ vyko geriausių Baltijos šalių architektų apdovanojimai „Sausoji statyba architektūroje“. Konkurso rengėjai, įmonės „Knauf“ atstovai, džiaugėsi, kad iš viso užregistruotos 66 dalyvių paraiškos. Dvidešimtmetį mininčio renginio metu buvo paskelbti 2016–2017 m. labiausiai išsiskyrę projektai ir jų autoriai.

Kūrybiški ir nestandartiniai darbai

„Džiaugiamės sulaukę didelio susidomėjimo ne tik tarp lietuvių, bet ir tarp Latvijos bei Estijos kūrėjų. Komisijai buvo tikrai sunku išsirinkti iš tokių kūrybiškų ir nestandartinių darbų, todėl įsteigėme papildomų nominacijų. Tikime, kad tai paskatins autorius kuriant naudoti ne tik kokybiškas medžiagas, bet ir toliau ieškoti naujų, nematytų sprendimų, nors atrodytų, kad visi jie jau daug kartų išbandyti“, – džiaugėsi „Knauf“ rinkodaros vadovė ir konkurso rengėja Vilda Bojarūnė. Geriausių projektų autorius rinko kompetentinga komisija, kurią sudarė Lietuvos ir užsienio architektai: Audrys Karalius, Dalia Adomonienė, Rytis Mikulionis, Juris Pogas, Rachidas Abu-Hassanas. Pagrindinis vertinimo kriterijus buvo sausosios statybos pritaikymas architektūroje, atsižvelgta į sprendimų originalumą, įdomumą, techninį išpildymą ir komponavimą interjere. Apdovanojimus vainikavo grupės OKATA pasirodymas.

Konkurso „Sausoji statyba architektūroje“ nugalėtojas – Rolandas Palekas ir jo komanda su projektu „Centrinių „Litexpo“ rūmų rekonstrukcija“. Antrąją vietą pelnė Tomas Umbrasas, Aidas Barzda, Tautvydas Vileikis ir Rokas Kontvainis su projektu „The Greywall“. Trečiąją vietą užėmė Estijos architektai Lina Ghotmeh, Danas Dorellas ir Tsuyoski Tane’as su Estijos nacionalinio muziejaus projektu.

Įsteigtos papildomos nominacijos

Konkursui tradiciškai įsteigta ir speciali nominacija, šiemet skirta akustinių gipskartonio sprendimų panaudojimui architektūroje. Ji atiteko akustikos specialistų komandai: Gintarei Privedienei, Viktorui Mekui, Evelinai Zaveckienei už Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos mokomojo korpuso rekonstravimo projektą.

Specialų akustikos apdovanojimą šiemet įsteigė ir „Knauf Vokietija“, už akustikos sprendimus apdovanojusi Edimtą Šimeliūną, Gintautą Šveikauską bei Ricardo Paterniną ir jų projektą „Green Hall 2 vestibiulis“.

Už „Knauf verbalizaciją“ buvo apdovanoti Dmitrijus Kudinas, Laura Malcaitė, Rūta Kazėnaitė, Luka Galinytė ir jų projektas „Trečiasis „wix.com“ biuras“.

Nominacija „Už psichologinį klimatą“ įteikta projektui, kurį sukūrė komanda iš Latvijos: Janis Norde, Visvaldis Sarma ir Gunta Grikmane.

Prieš apdovanojimų renginį „Knauf“ šiemet pirmą kartą surengė ir didžiulio susidomėjimo sulaukusį specializuotą seminarą „Architektūra ir patalpų akustika“. Jame pranešimus skaitė žinomi akustikos specialistai ir architektai iš Vokietijos, Danijos, Olandijos bei Lietuvos. Tarp jų buvo tokie pranešėjai kaip Rachidas Abu-Hassanas, Gintarė Privedienė ir Viktoras Mekas, Andreasas Straußas, Erikas Ipsenas, Nicolasas Pomränke.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/09/V_JUNG_KNX_F_50_STRUCTUM-340x430.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!