Vilniuje baigtos naujo verslo centro statybos

2020 m. rugsėjo 16 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Vilniaus Ukmergės gatvėje, baigtas statyti 8 aukštų verslo centras U219. 

Bendras pastato plotas siekia 23 tūkst. kvadratinių metrų, iš jų nuomininkams skirta daugiau nei 15 tūkst. kv. m. Po pastatu įrengta kelių aukštų, 6,4 tūkst. kv. m. ploto požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Iš viso automobiliams pastate ir greta jo skirta 315 parkavimo vietų.

Daug dėmesio – sveikai darbo aplinkai

U219 iškilo šalia vienos ilgiausių Vilniuje Ukmergės gatvės, jungiančios centrinius ir miegamuosius sostinės rajonus, taip pat šiaurinius miesto vartus – magistralinį kelią A2. Pastato lokacija užtikrina greitą ir patogų susisiekimą tiek su sostinės centru ir kitais rajonais, tiek galimybes sklandžiai vykti į kitus Lietuvos miestus.

Verslo centre įrengtos modernios, sveiką darbo aplinką kuriančios inžinerinės sistemos. Projektas sieks gauti BREEAM New Construction sertifikatą, kuris patvirtina aukščiausius pastato projektavimo ir statybos standartus, prisidedančius prie aplinkos tausojimo bei sveikos darbo aplinkos. Didelis dėmesys projektuojant U219 skirtas oro kokybės patalpose užtikrinimui, gerąsias tarptautines praktikas atitinkančiam išmaniam apšvietimui, išorinį triukšmą sulaikančiai garso varžai.

Vilniuje baigtos naujo verslo centro statybos

Naujame verslo centre nuomininkų patogumui įrengtos laisvalaikio ir poilsio zonos, žaliosios terasos apželdintos vaistažolėmis ir uogų krūmais. Čia dirbantiems sudarytos sąlygos į biurą atvykti dviračiu – pastate yra dviračių saugyklos, persirengimo patalpos su dušais ir drabužių džiovyklomis.

Pastebėtas tarptautiniu lygiu

U219 dar projektinėje stadijoje atkreipė tarptautinės architektų bendruomenės dėmesį. Verslo centras buvo pristatytas lankomiausioje architektūros ir dizaino naujienu platformoje „Archdaily“. Objektas taip pat įtrauktas į knygą „Office Design: Architecture today“ kartu su ryškiausiais naujais biurų pastatais iš viso pasaulio.

Verslo centro projektą sukūrė architektūros studija CLOUD (UAB „Cloud architektai“). Studijos partnerė, architektė Jovilė Porvaneckaitė tikisi, kad pastatas taps nauju impulsu Ukmergės gatvės teritorijos plėtrai: „Tai išskirtinis biurų pastatas miestui ir mums patiems kaip autoriams: drąsus, veržlus, tačiau ir urbanistiškai integralus. Verslo centro architektūrinė idėja – lengvai atpažįstamas, turintis aiškią emociją objektas. Jame esantis atriumas vizualiai sujungia viduje ir išorėje vykstantį judėjimą. Pagrindinis akcentas – horizontalus ovalas – tai tartum pastato akis, kuri, žvelgiant iš vidaus, leidžia pajusti gatvės šurmulį bei judėjimą.“

Norbert Tukaj nuotr.

Temos:

statyba
https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!