„Vilnius Outlet“ keičia traukos centrų pusiausvyrą

2021 m. rugpjūčio 30 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Sostinėje iškilęs naujasis daugiafunkcis prekybos centras „Vilnius Outlet“ sieks, kad klientai čia atvyktų ne tik patogiai apsipirkti su visa šeima, bet ir turiningai praleisti laiko. Prekybos centre, kurį vysto „Ogmios“ grupė kartu su „MG Baltic Investment“ ir „Extera Baltic“, ypatingas dėmesys skiriamas pramogų ir maitinimo erdvėms. Pagrindinis tikslas – sukurti ne tik komercinį traukos centrą, bet ir tapti laisvalaikio praleidimo vieta bei nauju Vilniaus socialinės traukos centru.                 

Objektas: prekybos centras „Vilnius Outlet“

Adresas: V. Pociūno g. 8, Vilnius

Vystytojai: „Ogmios“ grupė, „MG Baltic Investment“, „Extera Baltic“

Statytojas: UAB „Trečioji kregždė“

Architektai: UAB Gedimino Jurevičiaus studija (projekto dalies vadovas Gediminas Jurevičius, projekto architektas Matas Jurevičius)

Generalinis rangovas: UAB „Mitnija“

Bendras plotas: 73,5 tūkst. m2

Aukštų skaičius: 4 (+ 2 požeminiai)

Energinė klasė: A+

Investicijos: 75 mln. eurų

Statybos pradžia: 2019 m.

Statybos pabaiga: 2021 m.

Kompleksą sudaro A+ energinės klasės keturių aukštų prekybos centras su automobilių stovėjimo aikštele, kurių bendras plotas yra daugiau nei 73,5 tūkst. m2.

Nuliniame pastato aukšte įsikurs „Hyper Rimi“ ir bus suformuota maisto prekių gourmet zona, kurioje veiks gurmaniško maisto parduotuvės. Pasaulyje sparčiai populiarėjantys vadinamieji naujos kartos maisto turgūs, kuriuose susiburia nišinės parduotuvėlės, po vienu stogu siūlo daugybę įvairiausių skonių. Tikimasi, kad „Vilnius Outlet“ gourmet zona taps nauja traukos vieta gurmaniško maisto mėgėjams, kur jie galės rinktis iš dešimčių skirtingų gamintojų produktų gausos.

Pirmajame prekybos centro aukšte įsikurs outlet tipo parduotuvės, kurių čia veiks daugiau nei 150. Jose pirkėjai aptiks visus žinomus prekių ženklus, o didelės kainų nuolaidos, kaip žada vystytojai, visada vilios užsukti į avalynės, drabužių ir galanterijos parduotuves.

Visas antrasis „Vilnius Outlet“ aukštas, kuriame bus sukoncentruota laisvalaikio ir restoranų zona, skatins lankytojus pramogauti. 30 restoranų, sporto klubas, batutų parkas ir moderniausias kino teatras Lietuvoje kvies mėgautis naujais atradimais. Veiks vaikų užimtumo centras, kuriame mažųjų lankytojų lauks įvairūs būreliai ir žaidimų kambariai.

„Vilnius Outlet“ koncepcija tarp kitų sostinės prekybos centrų išskirtinė dėl didžiausio pramogoms skirto ploto – šis daugiafunkcis prekybos centras kone trečdalį ploto skiria pramogų, kultūros, sporto ir laisvalaikio erdvėms. Pagal pasaulyje vyraujančias tendencijas, internetinės prekybos eroje panašumą įgyja tie prekybos centrai, kuriuose žmonėms patogu ne tik apsipirkti, bet ir pavalgyti, susitikti su draugais, pažiūrėti kino filmą ar kitaip leisti laisvalaikį, o vaikams skirtos didelės žaidimų erdvės ir daug pramogų.

Prie „Vilnius Outlet“ komplekso atsiras daug žaliųjų zonų, lauko terasų ir vaikų žaidimų aikštelių. Laiptuotomis terasomis suformuotas kraštovaizdis džiugins lankytojus gausiai apželdintas medžiais ir gėlynais.

Didelio prekybos centro atsiradimas prie sostinės Vakarinio aplinkkelio ir Pilaitės prospekto – logiškai pagrįsta vieta tokiai investicijai. Šioje sostinės vietoje susikerta didžiausios eismo arterijos, tad automobilių srautai čia vieni didžiausių mieste, o privažiuoti prie naujojo prekybos centro bus patogu, nes pakanka Vakarinio aplinkkelio ir Pilaitės prospekto eismo juostų, be to, atnaujinta vietinės reikšmės gatvė.

 „Visi prekybos centrai Vilniuje įsikūrę vienoje miesto dalyje – jie telkiasi centre arba aplink centrą. O tyrimai rodo, kad žmonės apsiperka ten, kur lengviausia ir patogiausia privažiuoti pagal laiką, o ne kilometrus. Vakarinio aplinkkelio pralaidumas tikrai didelis“, – teigia nekilnojamojo turto plėtros ir investicijų bendrovės „Ogmios“ grupė rinkodaros vadovas Edgaras Valickas.

Tarp prasilenkiančių transporto arterijų

Projekto architektas Matas Jurevičius sako, kad sklypas, esantis V. Pociūno g. 8, susisiekimo atžvilgiu puikiai tiko naujajam „Vilnius Outlet“ centrui. Šioje sostinės vietoje susipynusių gatvių piešinys iš esmės lėmė pagrindinę pastato projekto koncepciją ir jo formą. Aplinkui vingiuojančios, susikertančios ir prasilenkiančios dviejų lygių gatvės, keliai ir privažiavimai suformavo netaisyklingus sklypo kampus ir įvairias kraštines, kurias statinys tarsi siekia atkartoti savo netikėta, bet šiai vietai natūraliai derančia forma. Pastato kampai suapvalinti, siekiant niuanso principu įsilieti į urbanistinį kontekstą – transporto arterijų tinklą, iš visų pusių juosiantį sklypą.

„Išskirtiniu naujojo objekto bruožu laikyčiau gana švarų jo fasadą. Vienas pagrindinių architektų komandos siekių ir nemenkas iššūkis buvo sukurti vizualiai švarų pastatą. Objekto užsakovas palankiai priėmė siūlymą neapkabinėti fasado nuomininkų reklamomis, o rasti joms vietą ir logotipus sugrupuoti į kelias zonas, tad ant pastato nepamatysime didelių iškabų“, – akcentuoja projekto architektas M. Jurevičius.

Pastato tūrio kompozicijoje panaudota daug plastiškų detalių. Plastiškos formos lydės lankytojus ir įžengusius į prekybos centro pastatą: vidaus erdvinėje kompozicijoje dominuoja banguoto kontūro galerijos, kurių beveik nė vienos nėra tiesios. Vaikščiodami po prekybos centrą, jo lankytojai matys besikeičiančius parduotuvių bei restoranų kontūrus. Tai išskirtinis šio statinio vidaus erdvių bruožas: pirkėjas niekada neužsimirš, kuriame prekybos centre pramogauja, nes, vos tik pakėlęs akis į galerijas, pagal jų formą atpažins plastiškąjį „Vilnius Outlet“, išsiskiriantį iš kitų didžiųjų prekybos centrų, kuriuose dominuoja tiesios, aiškios galerijų ribos. Pasak architekto M. Jurevičiaus, didelis iššūkis buvo atsisakyti kuo daugiau į galerijas patenkančių kolonų. Šis sumanymas buvo maksimaliai įgyvendintas.

Dar vienas neabejotinai išskirtinis šio įdomaus ir sudėtingo projekto „Vilnius Outlet“ bruožas, žinoma, bus jo didžiulė erdvė. Dideli atrijai lankytojams viduje leis apžvelgti didžiąją dalį prekybos centro. Vizualiai sukuriamas įspūdis, kad prekybos centras niekada nesibaigia. Tuo kasdien įsitikindavo ir prekybos centre dirbusių statybų rangos įmonių darbuotojai, ir projekto architektas M. Jurevičius. Jis pasakoja, kad po beveik 300 m ilgio ir 120 m pločio pastatą teko važinėtis paspirtuku, nes pėsčiomis apibėgti objektą užtrukdavo pusdienį.

Dvejus metus trukusi „Vilnius Outlet“ statyba tapo nemenku iššūkiu šimtams projekte dalyvavusių subrangovų ir tiekėjų. Skelbiama, kad statant šį prekybos centrą panaudota apie 1 500 tonų metalinių konstrukcijų, beveik 4 200 tonų armatūros ir beveik 31 tūkst. m3 betono mišinio.

Įrengė pamatų ir atraminės sienos polius

Vakarinėje Vilniaus dalyje iškilusio „Vilnius Outlet“ pastato sklype vykdyti grunto tyrimai parodė, kad čia vyrauja žvyringi, smėlingi, vidutinio tankumo ir tankūs gruntai. Projektuojant antžeminę pastato dalį, buvo užduoti gana griežti ribiniai konstrukcijų nuosėdžiai. Tad tokiam atsakingam statiniui kaip prekybos centras turėjo būti įrengti patikimi ir ilgaamžiai pamatai, garantuojantys, kad pastato konstrukcijos nusės minimaliai – tik tiek, kiek tai numatyta pagal projektą.

Bendrovės „Geotechniniai darbai“ konstruktoriai tokiai atsakingai užduočiai įvykdyti pasirinko srautinio injektavimo polių įrengimo technologiją. „Taikant srautinį injektavimą, po pamatu suformuojamas sucementuoto grunto masyvas, – pasakoja UAB „Geotechniniai darbai“ vadovas Tomas Šidagis. – Injektuojant cemento suspensija sumaišoma su vietiniu gruntu ir šitaip suformuotas sutvirtinto grunto masyvas perduoda pamatui tenkančią pastato konstrukcijų apkrovą į gilesnius sluoksnius. Pamatų įrengimas srautinio injektavimo būdu leidžia išvengti bet kokių netolygių pastato nuosėdžių. Šia technologija įrengti poliai ypatingi tuo, kad į juos galima perduoti net 1 500–2 000 kN siekiančias apkrovas, esant minimaliems pamatų nuosėdžiams.“

Per visą pastato statybų laiką galimas kolonų nuosėdis buvo griežtai stebimas, ir gauti duomenys šimtu procentų patvirtino: jie visiškai atitinka projektinių skaičiavimų rezultatus. Pasirinkta pamatų įrengimo technologija ne tik formuoja patikimą bei ilgaamžį pastato pagrindą, bet ir leidžia maksimaliai sutrumpinti polių įrengimo laiką. Aikštelėje dirbant tik 20 darbuotojų ir dviem agregatams, visi po konstrukcijomis esantys poliai buvo įrengti per tris mėnesius. Tuo pačiu metu kvalifikuoti UAB „Geotechniniai darbai“ darbuotojai įrengė ir pastovaus sraigtinio gręžimo polius atraminei sienai.

Išskirtinio patvarumo gelžbetonio perdangos

Didelio ploto pastatų projektuose be galo svarbiomis tampa laikančiosios konstrukcijos – ne išimtis ir „Vilnius Outlet“ pastatas. Čia UAB „Ewcon“ išliejo 20 tūkst. m3 aukščiausios kokybės betoninių konstrukcijų. Architektai ir projektuotojai betonines konstrukcijas vertina dėl jų ilgaamžiškumo, stiprumo ir atsparumo neigiamai aplinkos įtakai. Taip pat tai idealiai griežtus priešgaisrinius reikalavimus atitinkanti statybinė konstrukcija. Tačiau, liejant betoną, svarbu laikytis oro sąlygas atitinkančių technologinių reikalavimų – betono stingimo laikas ir kokybė priklauso nuo lauko oro temperatūros. Kadangi objekte betonavimo darbai vyko ištisus metus, esant nuo -15 iki +30 °C temperatūrai, UAB „Ewcon“ meistrai turėjo pritaikyti kone visas liejimo technologijas.

Dar viena išskirtinė šio pastato savybė – tai liejant perdangas panaudoti įtempiamieji lynai. Naudojant juos, statinio svoris, palyginti su įprastu monolitiniu pastatu, gaunamas gerokai mažesnis, dėl to ir pamatams sukuriama kur kas mažesnė apkrova. Kitas įtemptojo armavimo pranašumas – galimybė įrengti ilgesnes betonines sijas ir didesnio ploto perdangas.

„Objekte vienu metu dirbo daugiau nei 150 įmonės žmonių, – pasakoja bendrovės direktorius Audrius Šulga, – ir tai padėjo mums ne tik laiku įvykdyti visus savo įsipareigojimus, bet ir sustiprėti kaip komandai. Mes dar sykį patvirtinome statybų sektoriuje savo, kaip patikimo partnerio, reputaciją.“

Lankytojų ir darbuotojų patogumui erdviame prekybos centro „Vilnius Outlet Park“ komplekse sumontuota dešimt „Schindler 5500“ modelio liftų su plačiomis durimis ir didelėmis kabinomis, taip pat įrengtas vienas didžiausių Lietuvoje krovininių liftų, du judamieji takeliai „Schindler 9500“ ir net 12 eskalatorių „Schindler 9300“.

Pagamintos lenktos metalo konstrukcijos

„Vilnius Outlet“ pastatas išskirtinis dėl savo didelio ploto – jis beveik 300 m ilgio ir 120 m pločio.

Šio įspūdingo statinio pagrindiniu plieninių metalo konstrukcijų gamintoju pasirinktas UAB „Montuotojas“ – viena didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos, pramoninės statybos bei montavimo įmonių Baltijos šalys, iš kitų savo srities įmonių išsiskirianti turimais dideliais gamybiniais pajėgumais.

Ši patyrusi įmonė pagal užsakovo brėžinius pagamino metalines stogą ir fasadą laikančias konstrukcijas, vidaus pertvarų, kabančių laiptų ir galerijų konstrukcijas, kino teatro „Apollo“ konstrukcijas ir tribūnas, taip pat lifto šachtas bei automobilių saugyklos metalo konstrukcijas.

Kaip sakė UAB „Montuotojas“ generalinis direktorius Martynas Pargaliauskas, pagamintos ir į objektą pristatytos konstrukcijos buvo labai įvairios: santvaros, sijos, ryšiai, šachtos, fachtverkai, įvairūs rėmai ir kt. Visi įmonės metalo konstrukcijų gaminiai šiam objektui sudarė apie 1 500 tonų. Pagal „Montuotojo“ pajėgumus šis projektas nebuvo išskirtinių gabaritų, čia neprireikė didelių svorių atskirų detalių, bet, pasak įmonės vadovo, buvo įdomus bendrų gaminių apimčių aspektu.

Vienas įdomesnių iššūkių buvo sukurti technologiją ir padaryti lenktas didelio skerspjūvio ir spindulio metalo konstrukcijas, nes, pagal architektų sumanymą, pastato tūrio kompozicijoje naudota daug plastiškų detalių, o pastato kampai suapvalinti.

Kitas iššūkis buvo tas, kad projekto vykdymo pikas buvo praėjusių metų pirmojo karantino laikotarpiu. Vis dėlto tai nesutrukdė „Montuotojui“ sėkmingai vykdyti užduotis, priešingai, nors objektas laikinai buvo sustabdytas, konstrukcijos buvo pateiktos pagal darbų grafiką. Turima patirtis, valdomi gamybiniai pajėgumai ir moderni įranga leidžia įmonei įgyvendinti didelių gabaritų ar sudėtingų metalo konstrukcijų gamybos projektus. „Montuotojas“ trijose moderniose metalo apdirbimo gamyklose per mėnesį gali pagamint iki 800 tonų metalo gaminių bei jų komponentų. Gamybos procesas standartizuotas, o visose gamyklose darbas organizuojamas remiantis LEAN metodika.

Naujausios kartos dizaino oro kondicionavimo įranga

„Vilnius Outlet“ kondicionavimo bei šildymo sistemoms buvo keliami ypatingi reikalavimai: jos turėjo atitikti Europos Sąjungos apibrėžtus „žaliosios energijos“ reikalavimus, būti energiškai efektyvios, tylios, patogios eksploatuoti ir valdyti. Be to, įranga turėjo gebėti efektyviai šildyti patalpas ir žiemos metu, o vasarą – jas vėsinti. „Dėl šių priežasčių šiam objektui tiekėme efektyviausią rinkoje įrangą – „LG Electronics“ šilumos siurblius „oras–oras“ su šildymo funkcija esant žemoms aplinkos temperatūroms, – pasakoja Darius Lastauskas, įrangą pristačiusios UAB GL CO direktorius. – Buvo parinkti VRF tipo šilumos siurbliai, galintys efektyviai šildyti patalpas žiemą, ir nenutraukti darbo net ir esant žemesnei nei -25 °C aplinkos temperatūrai. Tokią specifinę įrangą gamina tik keli žymiausi VRF gamintojai pasaulyje.“

Pastate sumontuota dvivamzdė šildymo ir vėsinimo sistema, ant stogo įrengti išoriniai šilumos siurblių blokai. Be šilumos siurblių, „Vilnius Outlet“ pastato patalpose sumontuota įranga išsiskiria ir dalyje pastato pirmą kartą Lietuvoje įdiegtais naujosios kartos apvaliaisiais „LG Electronics“ kasetiniais kondicionavimo blokais, specializuotai pritaikytais prekybos, restoranų ir biurų patalpoms. Jų išpučiamas oras sunkiausiai prieinamas patalpų vietas pasiekia efektyviau.

Sėkmingai bendradarbiaudama su „LG Electronics“ produkcijos tiekėjais, „Vilnius Outlet“ pastate visą oro kondicionavimo įrangą, kurios šaldymo galia siekia daugiau nei 3,5 MW, įdiegė, suderino ir paleido inžinierių komanda. Išmani, lengvai prižiūrima oro kokybės kontrolės įranga pavers ir lankytojų, ir darbuotojų buvimą prekybos centre komfortišku bei saugiu.

Tinkamai parinkti stoglangiai leidžia mėgautis natūralia šviesa

Dienos šviesa sukuria sveiką aplinką ir turi ryškų poveikį gerai žmogaus savijautai ir darbingumui. Todėl tiek privačiuose, tiek komerciniuose, tiek visuomeninės paskirties pastatuose vis labiau populiarėja stoglangiai, kurie yra bemaž tris kartus efektyvesnis dienos šviesos šaltinis nei vertikalūs langai.

Prekybos centre „Vilnius Outlet“ stoglangius įrengė didelę veiklos patirtį sukaupusi UAB „Keraplast“, kuri objekte pristato modernų ištisinių polikarbonatinių stoglangių sprendimą.

„Keraplast“ direktorius Ričardas Stadnikas pabrėžia, kad labai svarbu parinkti geriausiai poreikius atitinkantį stoglangių sistemos sprendimą, nes tokia sistema užtikrina maksimalų natūralios šviesos patekimą į patalpas ir elektros bei šilumos energijos išteklių taupymą. „Komerciniame sektoriuje elektros sąnaudos apšvietimui gali sudaryti 30 proc. viso mėnesinio energijos suvartojamo kiekio. Saulės šviesos pritaikymas patalpose padeda sutaupyti elektros energijos, net įvertinant tai, kad šiuolaikiniuose pastatuose įrengiamos ekonomiškos dirbtinės šviesos lempos“, – pabrėžia pašnekovas.

Įmonė gali pasiūlyti didžiulį stoglangių asortimentą, neribojantį architektų vaizduotės. Stoglangiai gali būti kupoliniai arba ištisiniai juostiniai šviesos takai, taip pat vis labiau paklausūs tampa stoglangiai su stiklo paketu ar kombinuoti – stiklo paketas + akrilo kupolas. Stoglangiai būna patys įvairiausi: arkiniai, trikampiai, vienašlaičiai ar piramidės formos. Maža to, stoglangiai gali būti valdomi ne tik automatiškai ar mechaniniu būdu, bet ir išmaniai: juose sumontuoti davikliai gali reaguoti į temperatūros, CO2 ar kitokius aplinkos pokyčius, arba atsidarinėti ir užsidarinėti, kaip yra užprogramuoti. Taigi, šiuolaikiniai stoglangiai gali į vidų įleisti daug dienos šviesos, pagyvinti architektūrą ir palengvinti pastate esančių žmonių buvimą, nesukeldami jokių nepatogumų.

Pasiūlytos išteklius taupančios sistemos

Daugiafunkcės paskirties prekybos centro „Vilnius Outlet“ pastato stogo plotas yra daugiau nei 15 500 m2. Siekiant optimaliai išspręsti pastatų lietaus nuotekų sprendinius suprojektuota ir įrengta vakuuminė lietaus nuotekų sistema „Geberit Pluvia“. Iš viso ant stogo sumontuotos 102 įlajos.

Sistema „Geberit Pluvia“ veiksmingai ir patikimai šalina vandenį nuo stogo, net esant itin smarkioms liūtims. Palyginti su savitakine pastato lietaus nuotekų sistema, sifoninei sistemai reikia kur kas mažiau vamzdynų ir ji užima mažiau vietos, todėl lieka daugiau laisvos erdvės ir suteikiama daugiau laisvės projektuojant konstrukcijas. Šiai sistemai įrengti reikia mažiau resursų, jos pajėgumai yra didesni lyginant su savitakine sistema, o tai yra svarbūs argumentai tvariai statomiems pastatams. „Geberit Pluvia” sistema daug metų yra tobulinama ir apibrėžia naujus rinkos standartus, diegiant kruopščiai patikrintas ir išbandytas technologijas bei derinant aukščiausios kokybės pažangius gaminius.

Inovatyvūs „Geberit“ gaminiai užtikrina vandens ir energijos taupymą, tvarumas yra šio gamintojo tapatumo ženklas. „Vilnius Outlet“ pastate sumontuoti šveicariškos kokybės pisuarai „Geberit Selnova“ ir potinkinės sistemos pisuarams su bekontakčiais vandens nuleidimo mygtukais užtikrina maksimalią higieną bei itin efektyviai naudoja vandenį. „Geberit“ bekontakčiai mygtukai yra konfigūruojami, tad yra galimybė reguliuoti vandens nuleidimo laiką pagal eksploatuojamo pastato tipą, o tai užtikrina efektyvų resursų naudojimą.

Taip pat prekybos centre sumontuoti elegantiški bekontakčiai į sieną montuojami potinkiniai maišytuvai „Piave“. Jie išsiskiria šiuolaikišku dizainu, lanksčiomis montavimo galimybėmis ir ergonomika, todėl itin patogūs plauti rankas intensyviai lankomuose objektuose. Bekontakčių sieninių maišytuvų privalumai akivaizdūs: kadangi praustuvo paviršius yra atviras, jį lengva prižiūrėti. Maišytuvai gali būti programuoti veikti vandens taupymo režimu. „Geberit“ maišytuvai gali veikti naudodami elektros tinklo, baterijų ir generatoriaus bloko energiją. Šiame projekte pasirinkti maišytuvai, kurių maitinimo šaltinis – elektros tinklas, todėl bus reikalinga minimali priežiūra.

„Vilnius Outlet“ pastato paskirtis yra daugiafunkcė, todėl objekte įrengta daug inžinerinių sistemų, o jas projektuojant ir įrengiant reikėjo daug atidumo ir derinimo. „Geberit“ įsitraukė į objekto projektavimo ir statybos procesus nuo pirmojo etapo. „Geberit“ teikia techninę pagalbą vamzdynų sistemų projektuotojams, rangovams, montuotojams ir pastatų savininkams visame pasaulyje jau daugiau nei 40 metų, o jos kompetencija grindžiama daugiau nei 50 tūkst. projektų patirtimi.

Vandenį sulaikys uždengtos temperatūrinės siūlės

„Vilnius Outlet“ parko automobilių stovėjimo aikštelei hidroizoliacinius siūlių sprendinius parinko ir konsultacijas tiekė UAB „Mosas“. Ši ne prie vieno svarbaus objekto prisidėjusi įmonė tiekė būtent šiam projektui skirtus „Jointex“ deformacinių siūlių profilius.

Užsakovo pageidavimu, šįkart UAB „Mosas“ parinko ne antviršines, ant betono dedamas siūles, bet įleidžiamas į betoną.

„Tokios uždengtos temperatūrinės siūlės padeda užtikrinti, kad pro jas netekėtų vanduo. Jos atrodo estetiškiau ir kartu mažiau jaučiamos važiuojant automobiliu“, – paaiškino UAB „Mosas“ projektų vadovas Vytautas Tamošaitis.

Pasak pašnekovo, toks sprendimas yra brangesnis. Be to, jį įrengti sudėtingiau ir užtrunka ilgiau. UAB „Mosas“ specialistams teko paruošti technologiją ir parinkti medžiagas betono paviršių remontui, kad remontiniai mišiniai neatšoktų ir nesutrūkinėtų.

„Buvo naudotas išlyginamasis nesitraukiantis „Pagel EH196R“ mišinys, svarbus įrengiant šias siūles. Atsirado ir daug papildomų darbų ciklų: betono išdaužymas, suformuoto griovio išlyginimas ir tik tada siūlės įrengimas“, – pasakojo pašnekovas.

Iššūkiu tapo tiekimo terminai ir siūlių plotis, kuris vietomis siekė net 100 milimetrų. Bet rezultatas pasiektas puikus: siūlės ne tik patikimai sulaikys vandenį, kad jis nesiskverbtų į apatinius aukštus, bet ir atrodo estetiškai, o važiuojantys automobiliai už jų neklius.

Įrengtos estetiškos ir kokybiškos grindys

Prekybos centre „Vilnius Outlet“, kur tikimasi didelio lankytojų srauto, architektų sprendimu, ilgalaikės ir estetiškos betoninės grindinys pasirinktos visuose prekybos centro aukštuose.

Kokybiškas ir intensyviam dėvėjimui atsparias grindis keturiuose pastato aukštuose įrengė UAB „Grinduva“, kurios specializacija – pramoninių grindų (poliuretaninių, epoksidinių ir glaistyto betono) klojimas. Tai viena iš nedaugelio įmonių, turinčių patirties patikimai ir kokybiškai atlikti tokius darbus.

„Grinduva“ iš viso įrengė apie 6 000 m2 grindų visose prekybos centro pramogų bei prekybos zonose ir betonavo 10 000 m2 lauko automobilių stovėjimo aikštelę. Taip pat įrengti 23 000 m2 ploto betono pasluoksniai patalpose, kuriose naudotos akmens masės plytelės ir kita grindų danga

Lankytojams skirtose bendrosiose erdvėse glaistytos betono grindys įrengtos su specialiais mineraliniais paviršiaus kietikliais „Natural“ spalvos, naudojant specialias impregnavimo medžiagas, kurios ne tik sukietina ir sutankina betono paviršių, bet ir suteikia žvilgesio. Objektuose, kuriuose grindys intensyviai dėvimos dėl didelio žmonių srauto, betono sudėtis parenkama tokia, kad danga būtų kuo patvaresnė ir ilgalaikė.

Šiame projekte buvo keliami patys aukščiausi kokybės reikalavimai, tačiau įmonė „Grinduva“, rinkoje dirbanti jau 24 metus, yra subūrusi profesionalius grindų klojėjus bei gamybos inžinierius ir sukaupusi neįkainojamą patirtį, todėl jokių sunkumų įrengiant kokybiškas grindis nekilo. Darbe buvo taikomi laiko patikrinti, patikimi ir ilgalaikiai sprendimai – pasitelkta tradicinė ir efektyvi kokybiško betono dengimo technologija, kurią įmonė taiko jau daug metų. Vienintelis iššūkis buvo didžiulis pastato plotas, tad prireikė itin ilgų betonavimo trasų betono siurbliui. Bet patyrusios įmonės komanda puikiai susitvarkė ir su šia užduotimi.

„Vilnius Outlet“ – didžiausias iki šiol „Ogmios“ grupės vykdytas nekilnojamojo turto plėtros projektas, kuris pakeis sostinės traukos centrų pusiausvyrą, tapdamas nauja vieta, kurioje kiekvienam lankytojui bus malonu apsipirkti ir pramogauti su šeima bei pasijusti bendruomenės dalimi.

Nuotr.: Evaldas Lasys

Temos:

statyba
https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/11/KS-Structum-web-F10-340x430.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!