Viskas, ką reikia žinoti apie brangiausią Afrikos pastatą

2019 m. gegužės 31 d.

Ruandos Kigalio konferencijų centras kainuoja 300 milijonų JAV dolerių (269,44 milijonų eurų). Tai yra beveik 100 milijonų JAV dolerių arba 89,81 milijonų eurų daugiau nei Egipto Aleksandrijos biblioteka.

Kigalio konferencijų centras buvo pristatytas 2016 metų liepos mėnesį. Apsuptas spalvingų statinių, jis iki šiol yra regiono ateities ir praeities simbiozės simbolis, kuris sukuria įspūdį, kad Ruandoje yra daug neišnaudoto potencialo ir tik nuo mūsų priklauso ką gero ten galime sukurti.

Nepaisant tragiškos Ruandos istorijos ir įvairių suvaržymų, šalis, kuri neturi prieigos prie jūros, nori įrodyti, kad dėl augimo ir pažangos nėra nieko neįveikiamo. Šis konferencijų centras turi padėti tai padaryti.  Gyvybinga erdvė dabar yra regiono technologijų, naujovių ir prabangaus turizmo centras, nes joje sveikinami užsieniečiai ir rengiami tarptautiniai renginiai su gerbiamais svečiais iš viso pasaulio.

Architektą kvietė iš Vokietijos

Daugiau nei 105 000 kvadratinių pėdų (9 754,82 kvadratinių metrų) ploto centro statybos sąnaudos – rekordiškai didelės. Šalies prezidentas Paulius Kagame viename interviu su „The New Times“ pripažino, kad teko skolintis centro statyboms. Tačiau tai leido pasikviesti garsųjį Vokietijos dizainerį Rolandą Dieterę, kuris tuo metu dirbo su inžinerinės įmonės „Siemens“ projektais Europoje. 2004 metais Ruandos vyriausybės atstovai pastebėjo architekto darbus Dubajuje vykusios parodos metu.

Architektas pasiūlė 18 konferencijų salių konferencijų centro planą. Taip pat čia beveik 300 viešbučio kambarių, daug restoranų, poilsio erdvių ir kitų funkcijų kambarių, tokių kaip darbo erdvės, muziejus. Tai leidžia sakyti, kad konferencijų centras – universalus. Konferencijų centro lokacija – puiki – vos per 10 minučių automobiliu nuvažiuosite iki Kigalio tarptautinio oro uosto.

„Kai atėjau į Kigali ir manęs buvo paprašyta sukurti konferencijų centro dizainą, aš žingsniavau aplink Kigali, ir pamačiau, kad mieste nėra jokio realaus centro, taip pat nėra tikro pastato orientyro. Todėl iškart supratau, kad konferencijų centro dizainas svarbus miestui. Pastatas turi tapti orientyru, miesto identiteto simboliu. Visa kita galvoje susidėliojo savaime“, – pasakoja R. Dieterle.

Praeities atspindžiai kurti ateitį

Nors konferencijų centras yra pastatytas, kad simbolizuotų šviesią Kigalio ateitį, pasirinkta architektūra yra puikus praeities šlovės ir turtingų tradicijų pavyzdys.

Konferencijų centre dominuoja žalia, geltona ir mėlyna spalvos. Jos atspindi buvusių karališkųjų rezidencijų dizaino spalvas ir formas. Norėdami atidžiau pažvelgti į tai, kas buvo karališkasis gyvenimas, keliautojai gali nuvykti į Nyanza miestą ir aplankyti originalių rūmų rekonstrukciją.

Prie kupolo formos centro įkurdintas prestižinis „Radisson Blu“ viešbutis. Jame yra sukurtos daugiaspalvės erdvės, kurių interjero elementai primena tradicinį Ruandos amatininkų naudojamą rankdarbių pynimo būdą.

Naktį struktūra visada įsižiebia ir kiekvienas lankytojas ar pro šalį einantis keliautojas gali nepertraukiamai mėgautis šiomis detalėmis.

Vidinėje pastato dalyje, prie pat viešbučių, įrengti baseinai, renginių salė, sodas, lauko baras. Viskas leidžia lankytojams jaustis kaip oazėje, o ne karščių alsuojančiame Afrikos žemyne.

Projekto statybos sąmatą labai padidino pastangos integruoti tvarius, ekologiškus sprendimus. Kupolas apšviestas LED šviestuvais, kurie ne tik šviečia, bet dar svarbiau, taupo daug energijos. Tualetai naudoja pakartotinį vandenį. Nors pastatas gana didelis,  pastato vėdinimui, šildymui ir šaldymui naudojami mažai energijos naudojantys įrenginiai.

Todėl šis konferencijų centras yra ne tik brangiausias pastatas žemyne, bet ir vienas iš ekologiškiausių.

Jeigu manote, kad Ruanda lieka nuošaly nuo didžiosios Pasaulio politikos stalo, labai klystate. Vos duris pravėrusiame Kigalio verslo centre posėdžiavo Europos Sąjungos komisija. Ji tuomet priėmė Monrealio protokolo Kigalio pakeitimą, kuriuo bus užtikrinta klimato apsauga nuo stipraus šiltnamio efektą sukeliančių dujų hidrofluorangliavandenilių (HFC) poveikio. Tikimasi, kad, įgyvendinus šį pakeitimą, iki amžiaus pabaigos temperatūra padidės ne daugiau kaip 0,5°C ir tai bus teigiamas įnašas siekiant Paryžiaus susitarimo tikslų.

„HFC žala klimatui yra tūkstančius kartų didesnė nei anglies dioksido poveikis. Itin palankiai vertinu šiandienos sprendimą būti vieniems iš pirmųjų, ratifikuosiančių Kigalio pakeitimą“, – tuokart sakė Estijos aplinkos ministras Siimas Kiisleris.

Alamy Stock nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!