Vokietijoje kuriamas didžiausias „žaliasis“ fasadas pasaulyje – jis sieks 8 kilometrus

2020 m. gegužės 4 d.

„Ingenhoven Architects“ Diuseldorfe, Vokietijoje, kuria „Kö-Bogen II“ biurų bloką, kurį sudarys aštuonių kilometrų gyvatvorės iš 30 000 augalų.

Miesto Hofgarteno rajone įsikūręs penkių aukštų biuras užima svarbią vietą šalia 1950-ųjų Dreischeibenhaus dangoraižio ir priešais 1960-ųjų pastatytą teatrą.

„Kö-Bogen II“ buvo sukurtas reaguojant į esamą miesto situaciją “, – teigė Christoph Ingenhoven, „Ingenhoven Architects“ įkūrėjas.

„Nuožulnūs fasadai sudaro dinamišką įėjimą į pastato aikštę ir atveria vaizdą pokario modernizmo ikonoms – „Dreischeibenhaus“ ir „Schauspielhaus“ teatro pastatui, o už jų – biurai su savo magnolijos medžiais. Žaliojo fasado kompozicija yra įkvėpta žemės meno ir leidžia biuro „Kö-Bogen II“ riboms kažkur išnykti parke ir užmegzti dialogą su šalia stovinčiais architektūros šedevrais“, – sakė jis spaudai.

Du trapecijos formos pastato fasadai, nukreipti į aikštę ir sodą, yra visiškai uždengti gyvatvorėmis, kurios, studijos tyrimų duomenimis, suteikia ekologinę naudą, prilygstančią 80 visiškai užaugusių lapuočių medžių.

Studija nustatė, kad skroblinių gyvatvorių rūšis yra tinkamiausias būdas integruoti didelį kiekį želdynų į biurų plėtrą, nes augalas auga vietoje ir yra palyginti lengvai prižiūrimas.

„Norint integruoti želdynus į architektūros projektus reikia išsamios fitotechnologinės koncepcijos, pagrįstos tikslia vietos analize. Diuseldorfe yra paplitusios šio tipo gyvatvorės. Mūsų pasirinkti augalai lapus išlaiko žiemą. Jie auga šiaurės ir vakarų kryptimis, atlaiko atšiaurų vėją. Vargu ar bus užkrėsti kenkėjais ir jiems prireiks tik dviejų ar trijų priežiūros ir karpymui skirto laiko per metus“, – aiškino architektas.

Nors auginti reikiamą gyvatvorių kiekį buvo iššūkis, „Ingenhoven Architects“ nustatė, kad nemažiau sunku buvo įtikinti vietinius gyventojus, kad pastatas atrodys taip, kaip jie įsivaizduoja.

„Sunkiausia buvo augalų paruošimas (auginimas, atranka, rūpinimasis, laistymas, apipjaustymas, 99 metų garantija) ir viešų diskusijų įveikimas, nes niekas netikėjo, kad pastatas atrodys taip pat, kaip atrodo mūsų eskizuose. Laimei, buvo galima įrodyti, kad mūsų mintys ir iliustracijos buvo teisingos“, – sakė D. Ingenhovenas.

Šalia 41 370 kvadratinių metrų biurų bloko, mažesniame trikampiame pastate įrengta viešai prieinama veja, yra restoranų ir parduotuvių. Šie du pastatai ir studijos „Schauspielhaus“ atnaujinimas, kuris taip pat turėtų būti baigtas šiais metais, įgyvendinti pagal ilgalaikius planus pertvarkyti šią Diuseldorfo sritį.

„Naujajame Diuseldorfo miesto centre trys skirtingos architektūrinės pozicijos susilieja formuodamos miesto audinį: aiškus „Dreischeibenhaus“ griežtas taupumas, stiprus „Schauspielhaus“ lengvumas ir visiškai žali, dinamiški „Kö-Bogen II“ fasadai“, – teigė architektų studijos įkūrėjas.

Diuseldorfo „Ingenhoven Architects“ įkūrė Ingenhoven 1985 m. Jo tikslas yra sukurti darnią architektūrą.

„Mums reikia drąsos ir atsidavimo, kad mūsų miestai taptų ekologiškesne ateitimi. Mes tikimės, kad galėsime toliau prisidėti prie svarbiausių ir neatidėliotinų planetos gyvenimo temų – mūsų projektai Diuseldorfe yra dar vienas žingsnis mūsų kelyje į tvarių viešųjų vietų kūrimą“, – sakė jis.

@Architektų nuotr.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!