„Zaha Hadid Architects“ baigė dangoraižį Milane

2019 m. rugpjūčio 19 d.

Architektų studija „Zaha Hadid Architects“ baigė dangoraižį, iškilusį 170 metrų virš Milano, todėl tai yra trečias aukščiausias pastatas mieste.

Neseniai baigtas kurti tarptautinės architektūros firmos „Generali“ pastatas yra vienas iš trijų dangoraižių, statomų „CityLife“ plėtros projekte. Projektas vystomas ankstesnėje Milano mugės vietoje. „Zaha Hadid Architects“ (ZHA) sukurtas 44 aukštų dangoraižis prisijungia prie Arata Isozaki 202 metrų aukščio „Allianzo” dangoraižio, kuris buvo baigtas statyti 2015 metais. 175 m. aukščio „Studio Libeskind“ pastatas „PwC“ užbaigs dangoraižių trejetuką, kai jis bus baigtas 2019 m.

Per dangoraižį eina spiralė, kurio kiekviena rombo formos grindų plokštė yra išlyginta, kad bokštas švelniai slinktų aplink vertikalią ašį. Sukimasis mažėja kylant lygiams, kad nė viena istorija nebūtų visiškai suderinta. Dėl sukimo viršutiniai aukštai nukreipti į pietryčiuose atsiveriančius vaizdus – į „Santa Maria delle Grazie”, XV a. bažnyčią įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Palenktos baltos kolonos, einančios į viršų iš abiejų posūkio pusių, suteikia vaizdinį ryšį su apačioje esančia balta pakyla, kuri bus užimta mažmeninės prekybos ir kino kompleksų. Dvigubai įstiklintas fasadas sumažina saulės spindulius, užtikrindamas kiekvieno aukšto aplinkos kontrolę. Pastatui suteiktas „LEED Platinum” sertifikatas.

Pastate dirbs 3900 darbuotojų, tai trečiosios pagal dydį Italijos draudimo kompanijos „Generali Group“ darbuotojai. Pastato interjerą numatyta baigti rengti šią vasarą.

Drauge su „Studio Libeskind“ ir Arata Isozaki 2004 m. ZHA laimėjo konkursą apleistų mugių aikštelių tvarkybos projektui. Kiekvienas architektas yra atsakingas už vieną iš svarbiausių dangoraižių, kurie bus apsupti naujais namais, parkais ir prekybos vietomis. Iš viso 2020 m. 16 ha ploto „CitiLife“ plėtra užims 1000 naujų namų, 11 000 darbuotojų biurų, 42 arų viešąjį parką, aikštę ir vaikų darželį.

„Zaha Hadid Architects“ informacija ir iliustracijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!