Dubajuje baigtas „Zaha Hadid Architects“ projektuotas „Opus“ pastatas

2019 m. rugpjūčio 16 d.

Už kelių dienų duris pravers architektų studijos „Zaha Hadid Architects“ suprojektuottas mišrios paskirties pastatas „Opus“, Dubajuje. Pastatas sudarytas iš sujungtų bokštų, kurių viduryje yra netaisyklinga tuštuma.

Burj Khalifa rajone įsikūręs „Opus“ bus vienintelis Dubajaus pastatas, kurio interjerą ir eksterjerą suprojektavo jau mirusi  „Zaha Hadid Architects“ studijos įkurėja Zaha Hadid. Pastate jau yra įrengtas viešbučio „ME Dubai“ interjeras. Viešbutį planuojama atidaryti 2020 m. 20-ies aukštų pastate taip pat bus 12 restoranų, baras ant stogo, biurų patalpos.

Du įstiklinti gretimi 100 metrų aukščio bokštai sudaro kubo formą su išlenktąja aštuonių aukštų tuštuma, kuri atrodo tarsi išraižyta iš jo centro.

Šiuos bokštus jungia keturių aukštų jungtis, esanti „žemės lygyje” ir asimetrinis 38 metrų pločio ir trijų aukštų aukščio dangaus tiltas, pakabintas 71 metro atstumu nuo žemės paviršiaus.

„Dizainas parodo nepaprastai išradingą šios architektūros firmos darbo kokybę. Tai išreiškia skulptūrinį jautrumą, kuris sugalvoja pusiausvyrą tarp kieto ir tuščio, nepermatomo ir skaidraus, vidinio ir išorinio“, – sakė Mahdi Amjad, „Omniyat“ generalinis direktorius.

Projektas pirmą kartą buvo paskelbtas 2007 m. Z. Hadid mirė 2016 metais. Iš pradžių jis turėjo būti baigtas 2018 m., tačiau dėl statybos vėlavimo statinys duris atvers rugpjūčio pabaigoje.

„Opus“ interjero dizainuose, kurie buvo atidengti 2014 m. Londono dizaino festivalyje, yra skulptūriniai balkonai, kampinės lovos ir prie įėjimo svečius pasitinka kabantys stiklo rutuliai. „Opus“ bus pastatytas šalia „Burj Khalifa“ – 828 metrų aukščio supertalinio dangoraižio, kurį suprojektavo „Skidmore“, „Owings“ ir „Merrill“.

„Zaha Hadid Architects“ neseniai baigė kurti kitą viešbutį su vingiuota tuštuma – „Morpheus“ Makao. Morpheus viduryje yra trys skylės. Šiems projektams naudojama naujoviška egzoskeleto konstrukcija. Egzoskeleto konstrukcija leidžia nenaudoti kolonų pastatų interjere.

Lauriano Ghinitoiu nuotr.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!