„Zaha Hadid Architects“ pristatė traukinių stoties Taline projektą

2019 m. lapkričio 22 d.

Visame pasaulyje garsus architektų biuras „Zaha Hadid Architects“ atskleidė geležinkelio stoties „Ülemiste“ terminalo Taline, Estijoje, projektą. Planuojama, kad šis objektas taps greitojo greitojo geležinkelio tinklo „Rail Baltica“ dalimi.

Projektuodami „Zaha Hadid Architects“ architektai bendradarbiavo su vietos studija „Esplan“. Tai tarptautinės reikšmės objektas. „Ülemiste“ terminalas taps atspirties tašku „Rail Baltica“ – elektrifikuotam 540 mylių ilgio geležinkeliui, kuris sujungs Baltijos šalis su Lenkija.

Užbaigus jį bus įrengtas pėsčiųjų tiltas ir sukurtos jungtys tarp miesto autobusų, tramvajų ir geležinkelio maršrutų bei gretimo oro uosto.

Architektų pasiūlyta koncepcija laimėjo šių metų gegužę vykusiame tarptautiniame konkurse, kuriame architektai buvo raginami sukurti tvarią ir pėstiesiems patogią stotį.

Pasiūlyme stotis įsivaizduojama kaip milžiniškas išilginis tiltas, einantis statmenai geležinkelio bėgiams ir pamažu besisukantis 45 laipsnių kampu jos centre.

„Aš esu daugiau nei įsitikinęs, kad teritorija Taline tampa viena patraukliausių ir, atsižvelgiant į infrastruktūrą, sinergiška. Atsiranda tikras daugiarūšio transporto mazgas, kuriame ateityje bus traukinių, autobusų ir oro eismas“, – sakė Estijos ekonomikos ir infrastruktūros ministras Taavi Aas.

Nors tikėtasi, kad projektas bus atidarytas tik jau visiškai užbaigus statybas, tačiau „Zaha Hadid Architects“ pasiūlė modulinę struktūrinę sistemą, kad terminalą būtų galima statyti etapais – taip būtų išvengta esamų geležinkelio linijų trikdžių.

Numatoma, kad „Rail Baltica“ bus baigta statyti iki 2026 m.

Render is by ZOA Studio

2016 m. architektai iš Danijos „PLH Arkitekter“ ir COWI taip pat laimėjo konkursą rekonstruoti ir išplėsti pagrindinę Latvijos sostinės Rygos geležinkelio stotį.

Negativ.com vizualizacijos

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!