Žaliosios tapetų revoliucijos žinią neša „Ecodeco“

2017 m. rugsėjo 4 d.

Admin.

Sveikos gyvensenos idėjos, aplinkos tausojimas ir tvarus gyvenimo būdas – itin daug dėmesio sulaukiančios temos. Vis daugiau žmonių ima mąstyti, kaip jų kasdieniai pasirinkimai ir sprendimai veikia aplinką, savijautą ir sveikatą. Būstą įsirengiantys, remontuojantys ir atnaujinantys gyventojai vis dažniau ieško aplinkai palankių, švarių ir sveikų medžiagų, kurios būtų ilgalaikės ir užtikrintų puikų estetinį vaizdą.

Todėl šiuo metu tapetai išgyvena tikrą renesansą, o interjero meistrai aktyviai dalyvauja sienų apdailos revoliucijoje – žinomi tapetų gamintojai rinkai siūlo inovatyvų sprendimą – žaliąją „Ecodeco“ technologiją.

Sulaukia vis daugiau dėmesio

Visiškai švari ir aplinkai palanki „Ecodeco“ technologija priverčia suklusti didžiausių statybos ir interjero sprendimų parodų lankytojus. „Rasch“, „Grandeco“, „Victoria Stenova“ ir kiti pasaulyje žinomi bei pripažinti tapetų gamintojai sėkmingai pritaikė unikalią inovaciją ir naujausių kolekcijų gaminius žymi žaliu „Ecodeco“ sraigės simboliu – kiekvienas pirkėjas šį ženklą lengvai pastebės ant nugarinės tapetų dalies.

„Technologiją esame pristatę Frankfurte vykstančioje parodoje „Heimtextil“, Maskvoje kasmet organizuojamoje „MosBuild“ ir kitur. Svarbiausiose parodose „Ecodeco“ technologija sulaukė didelio susidomėjimo, nes į būsto apdailos sritį atneša ryškius pokyčius – sveiką, švarų, lengvai prižiūrimą gaminį. Inovacijos pranašumus tiek ekspertas, tiek paprastas pirkėjas pastebi iš karto“, – teigia „Ecodeco“ technologiją pristatančios bendrovės „Veika“ verslo vystymo vadovas Arkadij Bliumin.

Rado ekologišką PVC pakaitalą

Klientai „Ecodeco“ tapetus pirmiausia lygina su įprastais viniliniais tapetais. Jie tokie pat stiprūs, ilgalaikiai ir patvarūs, tačiau apsaugo aplinką – „Ecodeco“ sudėtyje nėra jokių kenksmingų medžiagų. Būtent šią savybę žaliosios technologijos kūrėjai įvardija kaip pagrindinį skirtumą nuo vinilinių tapetų su polivinilchloridu (PVC).

Ekologiškus tapetus sudaro trys pagrindiniai sluoksniai: neaustinė nugarinė pusė (flizelinas), „Ecodeco“ sluoksnis ir ant jo spausdinamas tapetų raštas. „Ecodeco“ medžiaga pagaminta iš poliolefino (PO) polimerų junginių – tai ekologiškas polivinilchlorido (PVC) pakaitalas.

Europos Sąjungos teisės aktai PVC naudojimą draudžia arba riboja vaikų žaislų, medicinos prietaisų ir maisto pakuočių gamybos srityse.

Garsiausi pasaulyje tapetų gamintojai atkreipia dėmesį, kad tvarų ir sveiką gyvenimo būdą propaguojantys skandinavai pirmiausia atsisako tapetų su PVC, nes iki 40 % tokių tapetų sudėties sudaro skystosios medžiagos – sveikatai kenksmingi cheminiai komponentai gali patekti į aplinką ir žmogaus organizmą.

Inovacijos kūrėjų darbo įvertinimas – „eco-INSTITUT“ sertifikatas

Dėl į orą patenkančių migruojančių medžiagų viniliniai tapetai su PVC skleidžia aštrų specifinį kvapą. O ekologiški tapetai „Ecodeco“ yra bekvapiai. Žaliuoju simboliu pažymėtuose tapetuose nėra migruojančių cheminių medžiagų, tirpiklių, ftalatų ir plastifikatorių.

Lengvai prižiūrimi, plaunami ir valomi ilgalaikiai „Ecodeco“ tapetai yra visiškai perdirbami.

Tai, kad „Ecodeco“ atitinka aukščiausius reikalavimus, keliamus ekologiškoms namų apdailos medžiagoms, patvirtino technologiją ištyrę Vokietijos „eco-INSTITUT“ mokslininkai. Vokietijos institutas „Ecodeco“ technologijai suteikė sertifikatą, patvirtinantį, kad žaliąją inovaciją kūrusi tarptautinė specialistų komanda pasiekė savo tikslą. „eco-INSTITUT“ ženklu leidžiama žymėti tik visiškai nekenksmingus ir ekologiškus produktus.

„Ecodeco“ gamybai naudojamas medžiagas kruopščiai patikrino atsakingos institucijos. Jų kokybė atitinka tapetams taikomus standartus DIN EN 235 ir RAL-GZ 479, atsparumo ugniai standartą DIN EN 13501-1 bei medžiagų išsiskyrimo į vidaus aplinką ir kvapo reikalavimus pagal EN ISO 16000, VDA 270 C1, AgBB/DIBt ir „Class A+“.

Atkreipia dėmesį į vaiko aplinką

Prieš pradėdami darbą „Ecodeco“ technologijos kūrėjai žinojo pagrindinius vinilinių tapetų su PVC trūkumus. Pirma, gamybos metu medžiagas veikia aukšta temperatūra, todėl į orą gali patekti iki 20 % plastifikuoto PVC. Nors garams surinkti ir sunaikinti naudojamos modernios sistemos, dalis medžiagų susigeria į tapetus, kurie vėliau pristatomi į parduotuves. Dėl to nauji viniliniai tapetai įgyja specifinį kvapą.

Antra, kenksmingi cheminiai komponentai į aplinką gali patekti ir kitu būdu – išklijavus sienas tapetais namuose. Į aplinką migruojančios medžiagos sklinda lėčiau, tačiau ilgą laiką, o dar didesnis pavojus kyla, jeigu tapetus nuolat liečia vaikai – tirpikliai, ftalatai ar plastifikatoriai gali pakliūti ant rankų ir veido, o vėliau patekti į organizmą ir daryti tiesioginę įtaką mažylių sveikatai.

Laboratorijose ne vienus metus praleidusi chemijos mokslo daktarų ir specialistų komanda pagaliau rado būdą apsaugoti aplinką ir žmones nuo kenksmingų PVC savybių – vietoj jos ėmė naudoti poliolefino (PO) polimerų junginius, kurie taip pat naudojami ir gaminant maisto produktų pakuotes.

Todėl dabar žinomi tapetų gamintojai savo naujausiose kolekcijose siūlo gausybę saugių, švarių ir sveikų vidaus apdailos sprendimų su „Ecodeco“ tiek žaismingai vaiko erdvei, tiek svetainei ar net vonios kambariui.

Svarbiausia, kad ekologiškų tapetų kaina nėra didesnė negu kitų vidaus apdailos variantų, o raštų, spalvų ir faktūrų pasirinkimo galimybės – neribotos.

Ekologiškas sprendimas – koja kojon su mada

Tapetų su „Ecodeco“ pagrindu savybes jau įvertino ir būsto apdailos meistrai, ir interjero dizaineriai. Su „Ecodeco“ dirbti labai lengva: tapetai yra lengvai užklijuojami ir paprastai nuimami. Be to, jie puikiai paslepia sienų įtrūkimus ir nelygumus. Gamintojai siūlo didelį pasirinkimų spektrą, todėl dizaineriai gali įgyvendinti įvairiausius sumanymus ir ryškiausias idėjas. Žaliąją technologiją sukūrusios ir pristatančios bendrovės verslo vystymo vadovas A. Bliumin atkreipia dėmesį, kad į tapetų pasaulį veržiasi garsiausi pasaulio mados namai, tokie kaip „Versace“, „Prada“ ar „Emanuel Ungaro“, kasmet pristatydami įspūdingas tapetų kolekcijas. Todėl drabužių mados tendencijos, spalvos, raštai ir formos lengvai persikelia į interjerą – ant svetainės, miegamojo ar kito kambario sienų.

Naujoji „Ecodeco“ technologija gamintojams suteikia galimybę suderinti stilingą ir madingą sumanymą su ekologišku ir aplinkai palankiu sprendimu. Klientai, pasirinkę tapetus su sraigės simboliu nugarinėje dalyje, gali būti tikri, kad kuria saugius, jaukius ir švarius namus, tausodami aplinką. 

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!