„ZHA & Esplan“ laimėjo naujojo „Rail Baltica“ terminalo projektavimo konkursą

2019 m. lapkričio 8 d.

„Zaha Hadid“ architektai buvo išrinkti kartu su „Esplan“ iš Estijos projektuoti naują „Rail Baltic“ geležinkelio terminalą Ülemiste, Taline. Jų pasiūlymas dėl „Rail Baltic“ linijos, jungiančios Taliną, Rygą ir Vilnių su Europos greitųjų geležinkelių tinklu, atskaitos taško, projekto konkurse apdovanotas pirmąja vieta.

Šiemet gegužę buvo paskelbtas tarptautinis terminalo stoties viršūnėse projektavimo konkursas. „Rail Baltic“ yra 870 km ilgio elektrifikuotas geležinkelis nuo Talino Estijoje iki Lietuvos ir Lenkijos sienos. Konkurse buvo prašoma projektuoti, įsivaizduojant centrą „Ülemiste“, daugiamodalinę platformą, kuri tarnauja ir tinklui, ir vietinei bendruomenei.

Laimėjusio projekto vizualizacijoje matome terminalą, primenantį viešąjį tiltą, kuriuo naudojasi įvairaus tipo priemiestiniai keleiviai nuo vietinių iki nacionalinio ir tarptautinio geležinkelio keleivių, taip pat oro uosto keliautojai, besinaudojantys gretimame Talino oro uoste.

 „Ülemiste“ terminalas bus pastatytas iš modulinės konstrukcijos sistemos. Todėl statyba vyks keliais etapais. Šis statybos būdas leis vykdyti visas geležinkelio terminal funkcijas visos konstrukcijos statybų metu.

„Aš buvau nuolat informuojamas apie pokyčius Ülemiste srityje ir, atsižvelgdamas į šiandien visuomenei pristatomus darbus, esu daugiau nei įsitikinęs, kad šis rajonas Taline tampa vienu patraukliausių. Atsiranda tikras transporto mazgas, kuriame bus sujungti geležinkelių, autobusų ir oro eismai”, – sakė Tavi Aas, Estijos ekonomikos ir infrastruktūros ministras.

Projekto dizainą ir patirtį nulėmė skirtingi keliai, einantys per pastatą. Tiesą sakant, šie suvaržymai yra architektūrinės koncepcijos esmė, siekiant sustiprinti transportavimo sistemų paralelizmą ir „palengvinti navigaciją bei sklandžią autobusų, tramvajų ir geležinkelio linijų, kertančių stotį, integraciją“. Stotis buvo suprojektuota ir suplanuota atsižvelgiant į BREEAM gaires.

Architektų vizualizacijos

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/09/V_JUNG_KNX_F_50_STRUCTUM-340x430.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!